minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: Točnost teka urinega mehanizma

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 5 mesecev #11029

• Levjul
  • Levjul avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 65
www.wristreview.com/?p=6484
Seiko claims the watch is +/- 10 to 15 seconds a day but as in most cases, Seiko’s actual accuracy is better. In a number of reviews made about this watch, the accuracy of +/- in seconds should be measured in months instead of days. For example in an August 2008 article by Ariel Adams, he said the 8L35 has been better than even chronometer ratings with accuracy clocking in at +/- 10 to 15 seconds a month. In another article written in February 2010 by @bigrustypig, he mentioned accuracy of +12 seconds per month.

Na tej strani pa za Seiko marinemaster trdijo že da je natančen 12s na mesec. To je 0,4 s dnevno.
Sedaj pa poljubno nakladajte s temi podatki.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 5 mesecev #11030

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 271

Levjul napisal:

airking napisal: Ha ha tale je pa dobra :) Zato pa so novi Rolexi tako nenatančni -1 +3. Max toleranca. V praksi pa je še veliko bolj točna. No vsak svoje zagovarja, hvala bogu.

Kot sem jaz razumel to trditev je to bolj stvar debate, pač nepreverjena trditev. Ne najdeš jo niti na Rolexovi strani. In sedaj bomo na našem forumu operirali s to trditvijo.

To trditev sem zapisal jaz in je neuradna. www.minutka.si/forum/7-splono-o-urah/775....html?start=20#10946

Piše tudi od kje prihaja. Jaz ji verjamem.

Co-Axial, da ali ne pred 5 let 5 mesecev #11031

• airking
  • airking avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 43
Tole od Rolexa bo kar držalo. verjamem da se še ne omenja po raznih forumih, ker je to čisto nova stvar in zaenkrat drži samo za mehanizem kateri je v Sky Dwellerju. Po poletju pa tudi v ženskem calibru. Imel sem šanso en teden nosit Sky Dwellerja in mi je odstopal v 5 dneh dobro sekundo.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 4 mesecev #11263

• oven
  • oven avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 27
Art, kako je s tvojim seikom5 danes? Še vedno tako točno gre?

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 4 mesecev #11279

• Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 31

oven napisal: Art, kako je s tvojim seikom5 danes? Še vedno tako točno gre?

Sorry za pozen odziv, včeraj in danes delam na menjavi računalnika..
Urca še vedno kaže tendenco rahlega prehitevanja, (v približno takem povprečju, kot sem napisal v prvem postu 1,3 sek/dan), čeprav sem jo zadnje tri tedne tudi bolj pogosto odlagal v različne položaje, kakor tudi občasno pustil na navijalcu. Kar je vsekakor presenetljivo. Moram poudariti, da me zelo veseli, da se način teka zaradi spremembe režima nošenja ni obrnil, ker zaostajanja nekako ne morem sprejeti..
Se mi je pa to pojavilo pri Tissot PR 100, po enem letu in pol, kar brez meni poznanega razloga, tako da ga nameravam nesti malo vzpodbudit..
l.p.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 4 mesecev #11286

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 271
Mah ja. Kot sem že enkrat napisal. Mehanika je kot ženska. Včasih dela tako, drugič drugače. Dokler se s tem obremenjuješ maš problem. Ko se ne več, pa tega kar na enkrat ni več ;)

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 4 mesecev #11293

• oven
  • oven avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 27
moja seiko 5 je na koncu prehitevala za celih 20 minut na dan...je pa res, da nisem nikol bil preveč nežen znjo :P

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 3 mesecev #11490

• maurice
  • maurice avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 22
Tudi sam sem obseden z natančnostjo (mojih) mehanskih ur, zapestnih in žepnih. Že večkrat se je zgodilo, da je katera od ur lep čas tekla zelo natančno, potem pa se je ta natančnost poslabšala, ponavadi znatno in sem bil vsaj nekaj časa potem malo slabše volje :angry: . Pri preverjanju natančnosti sem za dosego boljših rezultatov včasih uporabljal tudi "trike", na primer na enem od svojih Mauriceov - kronografov sem pustil, da je ves čas tekla tudi štoparica.
Pred slabim mesecem sem na roko ponovno dal Omego Seamaster Professional (300m), ker sem šel na morje in ker je to moja edina res vodotesna ura. Po prihodu domov sem ugotovil, da je ura zaostaja solidnih 2-3 sekunde na dan, kar se mi je zdelo dobro, res pa je ura tudi kronometer s COSC certifikatom. Potem mi je na misel prišlo, da bi preizkusil, kako na njen tek vpliva, če uro čez noč pustim na boku (z navijalno krono v zraku), namesto na "hrbtu" (torej na pokrovčku oziroma natančneje, na zapestnici). Seveda sem upal, da bo to uro pohitrilo in ne še dodatno upočasnilo. Že po nekaj dnevih sem lahko vzkliknil "Bingo", kajti natančnost se je iz dobre spremenila v, to lahko po treh tednih trdim, odlično. Vprašanje je le, do kdaj bo tako ostalo. Upam, da čim dlje, in do takrat bo ura tudi vsakodnevno na moji roki.

Še kratka analiza: Na prvi sliki rdeča puščica kaže, kdaj sem začel uro čez noč puščati na boku. Modra puščica kaže sedemdnevno obdobje, ko sem bil spet na morju in natančnosti nisem mogel preizkušati. Za nameček sem uro zlorabljal v dokaj hladni morski vodi na Krku (19-21 stopinj). V teh sedmih dneh je zaostala za 2,45 sekunde, kar me je presenetilo, saj sem pričakoval, da bo plavanje poslabšalo natančnost. Skupno je v 21 dneh od spremembe nočnega režima zaostala 4,29 sekunde. Začetno odstopanje od točnega časa (2.junija)je bilo 21,05 sekunde, najmanjše 19,74 sekunde (6.junija), največje pa 25,34 sekunde (danes). Razlika med najmanjšim in največjim odstopanjem je tako bila 5,60 sekunde, dosežena v 17 dnevih. Druga slika povečano prikazuje samo obdobje od rdeče puščice naprej in so dnevna odstopanja bolj razvidna.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 3 mesecev #11505

• ircman
  • ircman avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
Maurice, sam imam tudi Seamaster 300m in sem na zacetku opazil da ce jo puscam cez noc na hrbtu, da dnevno zaostaja okoli 6sekund. Potem sem jo poizkusil nekaj noci pustiti na boku (na kroni) in je prehitevala priblizno 1sek/dan. Tako da jo sedaj, ko zacne prehitevat za 6sek eno noc pustim na hrbtu in je zopet cisto natancna. :)

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 3 mesecev #11511

• Johnny K.
  • Johnny K. avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 4
ETA 2824-2 v hamilton khaki office auto, ki ga nosim, pridobi približno sekundo na dan, tako da nastavljam enkrat mesečno. Meni se niti ne zdi omembe vredno, preverim pa pravzaprav samo iz firbca. Zanimivo, da znajo nastati takšna odstopanja, še zlasti pri COSC certificiranih urah.
Nosim pa jo vsak delovni dan približno 12 ur, ponoči je vedno na hrbtu. Za vikende pa po 3-4 ure, odvisno od tega, kje sem in kaj delam.

minutka.si minutka.si minutka.si