minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: Točnost teka urinega mehanizma

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 10 mesecev #8946

• Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 88
Koliko je cena pri Robniku samo za fino nastavitev ?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 10 mesecev #8949

• Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 31
Sam sem se za testiranje natančnosti odločil le ob stalnem nošenju na roki (ob upoštevanju seveda odlaganja urce zaradi vsakodnevnih ritualnih opravilih) saj se mi zdi le to merodajen podatek glede značilnosti teka. Po mojih izkušnjah navijalec uro le »iztiri« in popači podatek do take mere, da nimaš urarju povedati nič kaj uporabnega. Zaradi tega navijalec uporabim vedno redkeje.

Iz tvojih rezultatov se da tudi razbrati, da obe urci na navijalcu zaostajata manj kakor na roki. Če bi urci uspel natjunati toliko, da ne bi zaostajali, bi se izkazalo, da navijalec še bolj pospeši njun tek v +. Sam sem namreč imel tako izkušnjo z dvema urama različnih firm vendar le prvih 14 dni, potem pa sta obe začeli počasi prehajati nazaj v sinhron tek in nato po mesecu dni v izrazito zaostajanje. Iz tega se da sklepati, da so navijalci uporabni le za kratko prehodno obdobje.
Še to; meni se zdi bolj uporabniško prijazno prehitevanje, kakor zaostajanje. Ko urca prehiti za neko izbrano okroglo število sekund, potegneš krono, počakaš na šesti signal, klik in eto; urca je spet točna.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 10 mesecev #8953

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 272
Urar te ne bo vprašal po rezultatih. Imajo napravo (vsaj Robnik) s katero simulirajo običajne položaje ure in merijo odstopanje točnosti teka v le-teh. Nato uro skalibrirajo na neko srednjo vrednost, vsekakor je nastavljanje točnosti teka nekakšen kompromis. Po mojih izkušnjah je ta metoda zelo dobra, saj mi je urar, kot sem že napisal, uro nastavil v sekundo na dan, kar je čista fantazija. Tudi zato ker moj mehanizem nima COSC.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 10 mesecev #8956

• Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert

Art napisal: Še to; meni se zdi bolj uporabniško prijazno prehitevanje, kakor zaostajanje. Ko urca prehiti za neko izbrano okroglo število sekund, potegneš krono, počakaš na šesti signal, klik in eto; urca je spet točna.

Pri EP to ni uporabno, ker nima hack funkcije, pravzaprav jaz vedno premaknem uro daleč nazaj nato sinhroniziram sekunde in nato ob znaku postavim minutni kazalec na mesto. Je pa to za RE, vendar imam raje, da mi ura zaostaja kot prehiteva. Čisto osebna preferenca.

criptus napisal: Urar te ne bo vprašal po rezultatih. Imajo napravo (vsaj Robnik) s katero simulirajo običajne položaje ure in merijo odstopanje točnosti teka v le-teh. Nato uro skalibrirajo na neko srednjo vrednost, vsekakor je nastavljanje točnosti teka nekakšen kompromis. Po mojih izkušnjah je ta metoda zelo dobra, saj mi je urar, kot sem že napisal, uro nastavil v sekundo na dan, kar je čista fantazija. Tudi zato ker moj mehanizem nima COSC.

In koliko stane ta postopek, imaš info ?

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 10 mesecev #8962

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 272
Nekje dve malici te bo koštalo B)

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 10 mesecev #8963

• Skiro
  • Skiro avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 2
To stane skoraj povsod tu in tam cca 5.-Eur :)

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 10 mesecev #8967

• Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
Pri nas ne dobiš malice za 2,5€ pa bi naj bili manj razvita regija.
:)

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 10 mesecev #8969

• Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster

criptus napisal: Urar te ne bo vprašal po rezultatih. Imajo napravo (vsaj Robnik) s katero simulirajo običajne položaje ure in merijo odstopanje točnosti teka v le-teh. Nato uro skalibrirajo na neko srednjo vrednost, vsekakor je nastavljanje točnosti teka nekakšen kompromis. Po mojih izkušnjah je ta metoda zelo dobra, saj mi je urar, kot sem že napisal, uro nastavil v sekundo na dan, kar je čista fantazija. Tudi zato ker moj mehanizem nima COSC.

Meni je urco nastavil isti urar kot tebi, vendar glede na moja opažanja in meritve. Watch-tester je sicer zelo koristen za hitro zaznavo, koliko sekund v plus ali minus prinese določen mili pomik kazalca regulatorja. Ne predstavljam pa si, da bi bilo, (čeprav ima tester) pri kateremkoli urarju tako, kot praviš »Urar te ne bo vprašal po rezultatih« Kako pa naj bi sicer vedel, (kar je najbolj merodajno) kako se ura obnaša na roki, ali prehiteva ali zaostaja.., jo nosiš venomer ali jo ponoči odlagaš na omarico, če ja, v kakšen položaj. Vsaj mene bi to zanimalo..
Tisti trije ali štirje statični položaji so pač -daleč od realnega sveta-, kot se je izrazil Shadow.

Co-Axial, da ali ne pred 5 let 6 mesecev #10760

• Tomahawk
  • Tomahawk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 25
Če ne'b bil jaz vajenec bi to že vedel. Zato pa so tu mojstri :)..torej, še nekaj novega. Kar uživam. Včasih komaj čakam kakšen odgovor.
Kaj pravzaprav tovrstnim mehanizmom najbolj paše;
da so naviti večino časa do konca, kolikor pač dopušča avtomatika
da jih vsak dan ročno vsaj enkrat do konca navijemo

Last Edit: od Tomahawk.

Co-Axial, da ali ne pred 5 let 6 mesecev #10766

• Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster

Tomahawk napisal: Če ne'b bil jaz vajenec bi to že vedel. Zato pa so tu mojstri :)..torej, še nekaj novega. Kar uživam. Včasih komaj čakam kakšen odgovor.
Kaj pravzaprav tovrstnim mehanizmom najbolj paše;
da so naviti večino časa do konca, kolikor pač dopušča avtomatika
da jih vsak dan ročno vsaj enkrat do konca navijemo

Idealno bi bilo, da bi urco »držal« na sredinskem navitju pogonske vzmeti. To bi bilo optimalno glede navora, v povezavi z omenjenim v prejšnjih postih. Če avtomatik nosimo v nekih normalnih gibalnih ritualih, je energije »polno mero« saj je rotor v nenehnem gibanju in vzdržuje več ali manj polno navitje. Zaradi tega bi bilo le dobro, če bi vsake toliko urco odložili in pustili, da se izteče, vendar raje ne več kot 24h, s čimer bi dosegli želeno povprečje sinhronega teka.

Last Edit: od Art.
minutka.si minutka.si minutka.si