minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: Točnost teka urinega mehanizma

Točnost teka urinega mehanizma pred 3 let 8 mesecev #15669

• apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 45

Levjul napisal: Na strani www.watchtime.com sem pregledal naključni izbor njihovih testiranj in naredil tabelo.

Deviations in seconds per 24 hours

Rezultati so zanimivi.

Po moje te deviacije niso dobro izračunane. Če pogledam npr.Hamiltona, ker se je odklon v minus odšteval od odklona v plus pride na koncu na najboljšo povprečno odstopanje. Seveda temu ni tako, odklon je odklon ali je v minus ali plus, bi se po moje moral samo seštevati in tako dobim potem za Hamiltona povprečen odklon 3,17, kar je precej bolj realno. Na vsak način ni boljši po odklonu od Omege, ki ima vse v plus in to +1 do največ +3 sec. Ne vem morda nisem prav razumel tabele?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Točnost teka urinega mehanizma pred 3 let 8 mesecev #15670

• apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
Oziroma razumem, da bi to celo držalo, če bi uro enakomerno časa nosil oz. uporabljal v teh 6 položajih, potem bi pa to bilo merilo točnosti, a žal v realnosti ni čisto tako. Dobro neko merilo mora biti.

Točnost teka urinega mehanizma pred 3 let 7 mesecev #16080

• Tomahawk
  • Tomahawk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 25
Prihajajo nižje temperature. Po vsem tem, kar "smo" zapisali, bi temu sledilo;
Olje postane viskoznejše, posledično se poveča trenje v ležajih in nemirka niha z manjšimi odkloni, kar pomeni, da se hitreje zaključi nihajni cikel >> Ura teče hitreje !
Bo držalo ?

Točnost teka urinega mehanizma pred 3 let 7 mesecev #16090

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 339

Prihajajo nižje temperature. Po vsem tem, kar "smo" zapisali, bi temu sledilo;
Olje postane viskoznejše, posledično se poveča trenje v ležajih in nemirka niha z manjšimi odkloni, kar pomeni, da se hitreje zaključi nihajni cikel >> Ura teče hitreje !
Bo držalo ?

Načeloma imaš prav. V realnosti pa je tako, da je sprememba v viskoznosti olja skoraj zanemarljiva. Poleg tega je tudi večina mehanskih ur že izven servisnega intervala (izvzamem ure, ki jih imamo uporabniki na tem forumu in za njih zelo lepo skrbimo :)) in je olje pri njih že skoraj popolnoma izginilo ali gumiralo.

Drugače je pri spremembi temeperature večji problem v ostalih segmentih, kovine se krčijo/raztezajo in tudi spiralna vzmet na nemirki pridobi/zgublja elastičnost. Pri novejših urah je to skoraj popolnoma odpravljeno z uporabo novih materialov. Je pa potrebno upoštevati še eno zadevo, če gre za ročno uro, ki se nosi, je njen zadnji pokrov tako ali tako nenehno v direktnem stiku s kožo in zaradi tega mehanizem pravzaprav na konstantni temperaturi, ne glede na zunanje spremembe.

Točnost teka urinega mehanizma pred 3 let 5 mesecev #16832

• Tomahawk
  • Tomahawk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
..pa vzemimo Chronograph_ske mehanizme..
V času, ko se intenzivno uporablja štoperica, je vsled angažiranja dodatnih zobnikov v pogon , obremenitev na pogonsko vzmet večja, posledično pa , menim da, vse to vpliva na točnost urinega teka v tem času, morda tudi znatno ?

Skoraj ne verjamem, da bi v času, ko je vklopljena štoperica, COSC mehanizem tekel v skladu z COSC normativi ?

Točnost teka urinega mehanizma pred 3 let 5 mesecev #16834

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 339
Tole je vse res. Vključen kronograf obremenjuje tek mehanizma, to se lepo vidi na timegrpherju, ker se pri aktivirani štoperici zmanjša kot zasuka (mislim, da je bilo to obrazloženo v eni drugi temi). Največji problem nastane, ko se odmeri ena minuta in mora ura premakniti še minutni indikator, kakšne stare in neposervisirane ure se znajo v tej točki popolnoma ustaviti.
Je pa načeloma tako, da po zakonih fizike nihajni čas ne bi smel biti odvisen od kota zasuka (to velja za nihala in nemirke), čeprav v praksi to ne drži popolnoma, ker je še nekaj minimalnih drugih faktorjev prisotnih.
Mislim, da boljši mehanizmi z lahkoto opravijo COSC testiranja.

Točnost teka urinega mehanizma pred 3 let 1 mesec #18086

• Tomahawk
  • Tomahawk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
Za štos moj avtomatik sedaj nekajkrat 'prespi' v različnih položjih.
Povprečje je sicer 4 s/dan. preko zime celo manj, spomladi 4 in več, sedaj v povprečju 5 (vse v +) v nekem položaju 12 navzdol pa celo +10s/dan pa čeprav je spala v tem položaju le 6h.
Je to mogoče, je to normalno ?
(Co-axial 2500c)

Točnost teka urinega mehanizma pred 3 let 1 mesec #18087

• apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
Tudi jaz opažam, da so razlike precej različne glede na položaje, je pa najbolj točna, če jo imam večino dneva na roki. Odkar je bila pri Lečniku na mazanju in nastavitvah je točnost med 1-2 sec/dan v plus. Ravno pred 14 dnevi v petek sem jo nastavil (torej jutri bo 15 dni) in ima sedaj točno 20 sec prednosti pred realnim časom. Sem zelo zadovoljen. Prvi teden sem jo manj nosil in je bila razlika okoli +3-4 sec/dan, sedaj ko je skozi na roki pa kot sem navedel.

Točnost teka urinega mehanizma pred 3 let 1 mesec #18090

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 261

Tomahawk napisal: Za štos moj avtomatik sedaj nekajkrat 'prespi' v različnih položjih.
Povprečje je sicer 4 s/dan. preko zime celo manj, spomladi 4 in več, sedaj v povprečju 5 (vse v +) v nekem položaju 12 navzdol pa celo +10s/dan pa čeprav je spala v tem položaju le 6h.
Je to mogoče, je to normalno ?
(Co-axial 2500c)

Ni slabo a po mojih izkusnjah bi se moral 2500c odrezat malo bolje. Deluje mi, kot da bo pocasi zrel za servis ;)

Točnost teka urinega mehanizma pred 3 let 1 mesec #18091

• miksos
  • miksos avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 6
Moj Sinn U1 je bil namagneten in je prehiteval cca. 20 sek/dan.,,
Po razmagnetenju je prišel na + 7 sek. ., po regulaciji pa na + 1 sek/dan.,,, in tu je tudi ostal. ;-)

minutka.si minutka.si minutka.si