minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: Točnost teka urinega mehanizma

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 5 mesecev #10914

• rojcek
  • rojcek avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 50
Teden nazaj sem nesel novo uro, k urarju, da jo je "natjuno"... Prej sem jo kakšen mesec nosil, da se je lepo ulavfala. V tistem času je v povprečju dnevno prehitevala okoli 20 sekund. Danes pa, od kar spremljam, in od kar jo je dobil v roke urar (Lečnik v Celju), niha nekje +- 2 sekunde dnevno. Na roki, malo zaostane, pa jo potem odložim v tak položaj, kakor je bilo izmerjeno, da malo pohiti.

Sem zelo zadovoljen in kar malo presenečn, glede na to, da gre za osnovno Eto 2836-2, brez COSCja... B) Sicer se še zna malo spremenit, ampak zaenkrat je znotraj mej kronografa, in daleč znotraj mej,ki so nekje predpostavljene za ta mehanizem. :cheer:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

"It's composed of gears, and jewels, and plates, but once you put it together...Boom! It comes to life."
Last Edit: od rojcek.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 5 mesecev #10915

• miksos
  • miksos avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 6
Meni gre Tissot 516 Valjoux7750 od + 0,5 do +1,5 sekunde na dan.

Lp.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 5 mesecev #10927

• Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 31
V torek 15. Apr. sem si (ker sem doma po nekem zoprnem naključju pozabil svojo priljubljeno urco (malo za šalo in ob enem dokaj zares) na hitrico, kar spotoma pri lokalnem urarju kupil Seiko5, edino mehansko uro izmed množice vsakovrstnih cenenih quarz izvedenk drugih firm. Isti dan sem jo ob 11h nastavil tako, da sem pridržaval (ker nima hack funkcije) kronico v neznatni vzvratni napetosti, kar je sekundni kazalec obdržalo v mirovanju pri 12 in jo izpustil točno na radijski šesti signal.
Urco od tedaj poskusno nenehno nosim, (razen, že nekoč omenjenih kratkih odlaganj) in uganite koliko je prehitela do danes?
17 sek.! (1,3`` na dan). To pa je rezultat od katerega se kar ne morem ločiti, ob enem pa me vse bolj navaja k razmišljanju, da so vse prijazno-poetične hvalnice skrbno okrašenih mehanizmov dragih konkurenčnih urarskih hiš res, ..rahlo pretirane.
Lahko, da sem po naključju naletel na primerek, ki je bil natjunan ravno za moj značaj gibanja. Možno je tudi, da bo tak tek obdržala le krajši čas, morda dve, tri leta, potem pa »bo vse izgubljeno«. A vendar..
Če bi sklepal od posamičnega k splošnemu, je tako Seiko tudi z mehanskimi mehanizmi, vsaj kar se natančnosti teka tiče, povsem primerljiv s tistimi; »Swiss made«..

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 5 mesecev #10928

• Levjul
  • Levjul avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 65
Art: "Če bi sklepal od posamičnega k splošnemu, je tako Seiko tudi z mehanskimi mehanizmi, vsaj kar se natančnosti teka tiče, povsem primerljiv s tistimi; »Swiss made«."
Art mislim da se motiš, SEIKO je boljši.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 5 mesecev #10945

• sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Thank you received: 92
zakaj je seiko boljši? ne rečem da je slabši, ampak zakaj je boljši?

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 5 mesecev #10946

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 272
Tut jaz bi se težko strinjal s tem, da je Seiko boljši, je pa seveda zelo dober, o tem ni dvoma.

Pri mehaniki je šel najdlje Rolex. Garantirana toleranca pri mahaniki za Sky Dwellerja in v novem ženskem cal. 2236 je le-ta -1+3 dnevno. To pa je celo bolje od standarda, ki ga določa PP Seal (-3/+2).

Last Edit: od criptus.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 5 mesecev #10948

• airking
  • airking avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 43
Čeprav mi je kar čudno da so šli v Rolexu narediti ženski caliber tako točen, saj žensk ne zanima točnost kaj dosti :laugh: Sky Dweller je pa res taprava mašina :)

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 5 mesecev #10950

• Levjul
  • Levjul avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert

criptus napisal: Tut jaz bi se težko strinjal s tem, da je Seiko boljši, je pa seveda zelo dober, o tem ni dvoma.

Pri mehaniki je šel najdlje Rolex. Garantirana toleranca pri mahaniki za Sky Dwellerja in v novem ženskem cal. 2236 je le-ta -1+3 dnevno. To pa je celo bolje od standarda, ki ga določa PP Seal (-3/+2).

-1+3 to je zelo dobro in velik napredek od COSC. Me pa zanima kje si ta podatek dobil?

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 5 mesecev #10951

• Levjul
  • Levjul avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert

sokol napisal: zakaj je seiko boljši? ne rečem da je slabši, ampak zakaj je boljši?

Ker se večkrat v razpravah oddaljimo od prvotne trditve, bi rad povdaril prvotno trditev: »vsaj kar se natančnosti teka tiče, povsem primerljiv s tistimi; »Swiss made«."«
Na to trditev sem navedel da je Seiko boljši.

Swiss made je oznaka za vse mehanizme oz. ure narejene v Švici. Firm, ki delajo ure v Švici je nekaj čez 500. Med njimi so nekatere najboljše firme, nekatere odlične in seveda srednje in slabše. Pojem Swiss made pa označuje nekakšno povprečje, ta pa je glede natančnosti seveda veliko nižji od ur prestižnih manufaktur ali od ur Rolexa, Omega, Zenith...

Kot primer bi navedel zelo razširjena mehanizma ETA , 2824 izdelujejo ga v štirih kakovostnih razredih: Standard, Elabore, Top in Chronometer, mehanizme 2829 pa v treh razredih Elabore, Top in Chronometer.
Ti se med seboj razlikujejo po kvaliteti in seveda po ceni.

Mehanizma standart in elabore kvalitete pri 2824/29 imata kar precejšnja maksimalna dnevna odstopanja (20s do 30s). Teh mehanizmov proizvedejo tudi največ, v večini švicarskih urah, kjer ni označena stopnja kvalitete lahko domnevamo, da so vgrajeni mehanizmi standart in elabore.
Obstajajo pa tudi slabši swiss made mehanizmi.

Obstajala so tudi kronometrska tekmovanja, tekmovanja v natančnosti ur, vse do takrat ko je Seiko osmešil ure znamke swiss made. Potem so jih Švicarji tekmovanje ukinili. In l. 2009 ponovno uvedli samo za evropske države. Mislim, da veš zakaj niso vabili Japoncev.

V letu 1968 je Seiko na tekmovanju v observatoriju Geneve dosegel prvo mesto v mehaničnih kronometrskih zapestnih urah (Best Mechanical Wrist Chronometer). Seiko ure so se uvrstile od 4. do 10. mesta, prva tri mesta so zasedle ure z quartz mehanizmi. To pomeni, da so Seiko mehanske ure osvojile prvih sedem mest in so dominirale na tekmovanju. To je bil tudi glavni razlog, da so ta tekmovanja v začetku naslednjega desetletja prenehala. Nadomestil pa jih je COSC certifikat v l. 1973.
general.watchprosite.com/show-nblog.post/ti-757773/fi-662/
ezinearticles.com/?Seiko-Watches-Through...the-Years&id=3725485
home.watchprosite.com/show-forumpost/fi-...89151/ti-400106/s-0/

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 5 mesecev #10952

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 272
To ni povezano COSC. Mehanizmi ki so omenjeni imajo taksno toleranco. Podatek: Rolex izobrazevanje.

Levjul napisal:

criptus napisal: Tut jaz bi se težko strinjal s tem, da je Seiko boljši, je pa seveda zelo dober, o tem ni dvoma.

-1+3 to je zelo dobro in velik napredek od COSC. Me pa zanima kje si ta podatek dobil?

minutka.si minutka.si minutka.si