minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: Točnost teka urinega mehanizma

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 2 mesecev #10953

• rojcek
  • rojcek avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 50

Levjul napisal: Mehanizma standart in elabore kvalitete pri 2824/29 imata kar precejšnja maksimalna dnevna odstopanja (20s do 30s). Teh mehanizmov proizvedejo tudi največ, v večini švicarskih urah, kjer ni označena stopnja kvalitete lahko domnevamo, da so vgrajeni mehanizmi standart in elabore.

Kaj pa vem...V moji uri teče Eta 2836, torej 2824 z dodanim dnevom. Ura je bila nastavljena in trenutno odstopa +- 2 sekunde dnevno. Pa je mislim da mehanizem kar "osnoven" in brez COSCja. Se mi pa zdi, da je za Eto 2824 (standard, elabore) najbolj sprejemljivo +- 12 sekund, čeparav pa so res lahko odstopanja tudi večja ;)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

"It's composed of gears, and jewels, and plates, but once you put it together...Boom! It comes to life."
Last Edit: od rojcek.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 2 mesecev #10955

• igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 56

Levjul napisal:
Swiss made je oznaka za vse mehanizme oz. ure narejene v Švici.

Tole bi samo dopolnil; oznaka "Swis Made" je oznaka pri urah, v katerih je vsaj 51% delov narejenih v Švici.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 2 mesecev #10963

• Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 31
Vidim, da bi moral biti v zaključku mojega prejšnjega posta bolj natančen. S tistim »Swiss made« sem preširoko zajel, imel pa v mislih le one, dva odstavka prej omenjene -dražje, urarske hiše-

Co-Axial, da ali ne pred 5 let 2 mesecev #11003

• Tomahawk
  • Tomahawk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 25
Uživam, ko tole gledam in hudo mi je, ker pri Rolex_u ne morejo uživati v tehnologiji napredka.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 2 mesecev #11007

• Tomahawk
  • Tomahawk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
Kateri avtomatski mehanizem pa je bil(ali pa je še) znan po tem, da ima (recimo temu) najmanj "koleščkov" in da dolga leta brez problemov zelo zanesljivo meri čas.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 2 mesecev #11014

• oven
  • oven avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 24
najbrž bo to kar swatch, sistem 51. Mehanizem je sestavljen iz samo 51 delov. Pri swatchu trdijo, danaj bi ura tekla brez problema vsaj ene 15 let.

Last Edit: od oven.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 2 mesecev #11016

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 261

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 2 mesecev #11018

• airking
  • airking avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 43
Ha ha tale je pa dobra :) Zato pa so novi Rolexi tako nenatančni -1 +3. Max toleranca. V praksi pa je še veliko bolj točna. No vsak svoje zagovarja, hvala bogu.

Last Edit: od criptus.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 2 mesecev #11020

• Tomahawk
  • Tomahawk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
Hej, jaz sem navdušen nad prav vsem, za kar imam občutek da je dobro. In Rolex je gotovo dober, superioren.
Uf, tale natančnost -1 do +3, in v praksi še bolj. Ali Omega s svojo tehnologijo sploh lahko konkurira Rolexu.

Točnost teka urinega mehanizma pred 5 let 2 mesecev #11028

• Levjul
  • Levjul avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 65

airking napisal: Ha ha tale je pa dobra :) Zato pa so novi Rolexi tako nenatančni -1 +3. Max toleranca. V praksi pa je še veliko bolj točna. No vsak svoje zagovarja, hvala bogu.

Kot sem jaz razumel to trditev je to bolj stvar debate, pač nepreverjena trditev. Ne najdeš jo niti na Rolexovi strani. In sedaj bomo na našem forumu operirali s to trditvijo. Prav tako je na internetnih urarskih straneh takšna trditev za Zenith, Omego in za Seiko. Za seiko celo da je natančna 15s/mesec.
Ampak take trditve ni za posploševat, drugače bomo prišli na raven gostilniških debat. Bodo že uradne strani proizvajalcev ur povedale o rezultatih njihovih izdelkov.

www.ablogtowatch.com/automatic-movement-...hy-swiss-competitor/
Automatic Movement Based Seiko Prospex Marinemaster SBDX001 Is Worthy Swiss Competitor
So inside the Seiko Marinemaster pictured is one of Seiko's best automatic movements. The 8L35 automatic with 26 Jewels and a 50 hour power reserve. Accuracy easily matches certified chronometer levels, and often exceeds them. For example an average chronometer is accurate to within 6 seconds a day, while the Seiko 8L35 is accurate to within 10-15 seconds a month.

15s/mesec je podatek npr. za Seiko marinmaster na internetni strani Ablog to Watch, to pomeni 0,5 s/dnevno. Vendar je take podatke treba jemati s kančkom zdrave pameti! Uradni podatek pa je +15/-10 s/dnevno!!!

minutka.si minutka.si minutka.si