minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1
  • 2

TOPIC: Ure s kitajskih spletnih trgovin

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 mesecev 1 teden #24785

• Baho
  • Baho avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
Malo sem brskal po forumu pa nikjer nisem našel teme o poceni urah s kitajskih spletnih trgovin npr. aliexpress. Je kvaliteta res tako slaba, da se jih tukaj niti ne omenja?
Verjamem, da niso primerljive s high-end urami in pa kakovstono narejenimi iz srednjega razreda. Za ponujeno ceno so lahko vseeno vredne nakupa, če nam je vseeno kaj piše na njej.
Ravno gledam avtomatske mehanizme in me zanima, je toliko verjetnejša okvara kitajskega avtomata od 5x dražjega Seikota?
Ima kdo izkušnje z nabavo in uporabo omenjenih ur?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 mesecev 1 teden #24786

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 247
Seikova mehanika je za to kar dobis res dober nakup in bo delala vsaj 10 let. Za no name kitajsko mehaniko, ki je 5 krat cenejsa pac ne mores veliko pricakovat. Za tako ceno so vgrajeni precej slabi materiali ki ne morejo trajat. Ce ze, je bolje vzeti v tem primeu kvarc.

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 mesecev 1 teden #24787

• Baho
  • Baho avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Hvala za hiter odgovor. Vseeno me zanima ali ima kdo izkušnje s kitajcem in lahko kaj dotičnega priporoči ali odsvetuje.

Kaj pravzaprav pomeni za Seiko mehanizem, da bo delal vsaj 10 let, kaj se rado okvari je popravilo drago oz. zakomplicirano?

p.s. ne vem kako mi je uspelo postaviti temo v nepravo kategorijo, prosim moderatorja za premik teme v pravilno kategorijo.

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 mesecev 1 teden #24789

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
Nacelno se Seiko ne kvari ce z uro delas kot se za mehaniko spodobi. Tresljaji so vsekakor stres za precizno mehaniko. Vecji poseg po 10h letih, ceprav vecini delajo Seikoti dlje, pa se ne splaca vec. Vsako okvaro spodoben urar popravi, le cena zna bit konkretna. Zato se low cost ur pac ne splaca popravljat

Last Edit: od criptus.

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 mesecev 1 teden #24790

• AliG
  • AliG avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 9
Nekaj malega sem raziskoval kitajskega proizvajalca mehanskih mehanizmov Sea-Gull in prišel do zaključka da je nekaj mehanizmov kar solidnih, predvsem tisti za katere so od švicarjev kupili orodja za izdelavo - npr ST36xx (ETA UNITAS 6497/8 klon) in TY2901/ST1901 (Venus 175 klon). Preizkusil sem samo ST36 v enem "ebay sestavi si" projektu in lahko rečem da teče zelo solidno.
Dobijo se tudi zanimive kitajske ure z Seiko mehanizmi npr: Ruimas sapphire automatic NH36 na Aliexpress.
Zahvale: Baho

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 mesecev 1 teden #24791

• RED_line
  • RED_line avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Zadnjič na YT sem gledal posnetek, ko so testirali hi end uro (notranjost) in kitajski ponaredek. Deli so bili vsi zelo zelo podobni, končni rezultat na mašini je pokazal, da kitajski ponaredek dela boljše kot original. Tako da ...

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 mesecev 1 teden #24797

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
Seveda. NaYT je tudi, da vesoljci zivijo med nami. Pa se kaj...

Vsemu slepo verjeti ravno ni bi rekel ;)

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 mesecev 1 teden #24798

• Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 24

Baho napisal: Malo sem brskal po forumu pa nikjer nisem našel teme o poceni urah s kitajskih spletnih trgovin npr. aliexpress. Je kvaliteta res tako slaba, da se jih tukaj niti ne omenja?
Verjamem, da niso primerljive s high-end urami in pa kakovstono narejenimi iz srednjega razreda. Za ponujeno ceno so lahko vseeno vredne nakupa, če nam je vseeno kaj piše na njej.
Ravno gledam avtomatske mehanizme in me zanima, je toliko verjetnejša okvara kitajskega avtomata od 5x dražjega Seikota?
Ima kdo izkušnje z nabavo in uporabo omenjenih ur?

RED_line napisal: Zadnjič na YT sem gledal posnetek, ko so testirali hi end uro (notranjost) in kitajski ponaredek. Deli so bili vsi zelo zelo podobni, končni rezultat na mašini je pokazal, da kitajski ponaredek dela boljše kot original. Tako da ...

Brez zamere meni tole deluje kot navadno trolanje :laugh:

Kupi Swatch in bo ura dosti bolj točna kot vse "high-end" pa tudi deli (sploh pri sistem51) so podobni kot pri Rolexu....tudi končni rezultat na mašini pokaže da Swatch dela boljše kot original. Tako da ...

Last Edit: od Pablo.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 mesecev 1 teden #24799

• Carlito149
  • Carlito149 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 62
Jaz sem imel Seagull kronografa in sem bil zelo zadovoljen. Šel je +2s/dan.
Je bil pa zelo glasen mehanizem :D

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 mesecev 1 teden #24801

• haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 188
Seagull ST 19 oziroma omenjeni kronograf dela zelo dobro in točno, saj neposredno izhaja iz znamenitega Venus 175 kalibra. Za razliko od nekaterih ostalih iz tega področja, ne gre za klon, amapk ga je Venus skupaj z opremo, leta 1962 prodal takratni Tovarni ur Tianjin oziroma današnjem Seagullu. Z leti je nekoliko evoluiral in sedaj ima 21 rubinov namesto takratnih 19.
Glasen pa je, kot večina takratnih ročnih navijačev. Tudi Valjoux 72 ali 7734 je bil glasen. Sploh če ga postaviš v 3 ATM vodotesno ohišje. Saj tudi Valjooux 7750, ki je avtomatik prinese prijetno melodijo v ušesa, ko glasno zarotira ob premiku roke.
Nekoč sem preiizkusil Parnis Power Reserve s Seagull ST2505. In tisto je bilo res glasno in tudi moteče. Je pa znano, da se ta mehanizem v doglednem času razdela in postane tišji.
Pri urah s tistega področja je najbolj problematično to, da se v največ primerih ne ve, kdo je dejanski proizvajalec in ali si resnično prejel tisto, kar si naročil Tipičen primer je bil model Seagull Military Watch, ki se je dobro prodajal na zahodnih trgih, potem pa so se pojavile kitajske kopije te iste ure.
Pri kupovanju ur iz tega področja bi vedno bil pozoren, da jih poganja Seagull mehanizem ali pa Miyota (sploh pri kvarcu). Slednji bi vedno dal prednost pred kitajsko verzijo ISA ali Ronda mehanizmu, ki se prepozna po tem, da ima štirikrat manj rubinov, kot švicarska verzija.
Zahvale: 25pm, Baho

Last Edit: od haifisch.
  • Stran:
  • 1
  • 2
minutka.si minutka.si minutka.si