Seagull ST 19 oziroma omenjeni kronograf dela zelo dobro in točno, saj neposredno izhaja iz znamenitega Venus 175 kalibra. Za razliko od nekaterih ostalih iz tega področja, ne gre za klon, amapk ga je Venus skupaj z opremo, leta 1962 prodal takratni Tovarni ur Tianjin oziroma današnjem Seagullu. Z leti je nekoliko evoluiral in sedaj ima 21 rubinov namesto takratnih 19.
Glasen pa je, kot večina takratnih ročnih navijačev. Tudi Valjoux 72 ali 7734 je bil glasen. Sploh če ga postaviš v 3 ATM vodotesno ohišje. Saj tudi Valjooux 7750, ki je avtomatik prinese prijetno melodijo v ušesa, ko glasno zarotira ob premiku roke.
Nekoč sem preiizkusil Parnis Power Reserve s Seagull ST2505. In tisto je bilo res glasno in tudi moteče. Je pa znano, da se ta mehanizem v doglednem času razdela in postane tišji.
Pri urah s tistega področja je najbolj problematično to, da se v največ primerih ne ve, kdo je dejanski proizvajalec in ali si resnično prejel tisto, kar si naročil Tipičen primer je bil model Seagull Military Watch, ki se je dobro prodajal na zahodnih trgih, potem pa so se pojavile kitajske kopije te iste ure.
Pri kupovanju ur iz tega področja bi vedno bil pozoren, da jih poganja Seagull mehanizem ali pa Miyota (sploh pri kvarcu). Slednji bi vedno dal prednost pred kitajsko verzijo ISA ali Ronda mehanizmu, ki se prepozna po tem, da ima štirikrat manj rubinov, kot švicarska verzija.