minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: Ure s kitajskih spletnih trgovin

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 1 leto 6 mesecev #24802

• ermate
  • ermate avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 4

RED_line napisal: Zadnjič na YT sem gledal posnetek, ko so testirali hi end uro (notranjost) in kitajski ponaredek. Deli so bili vsi zelo zelo podobni, končni rezultat na mašini je pokazal, da kitajski ponaredek dela boljše kot original. Tako da ...

No to me pa res zanima. :laugh: Bi lahko prosim objavili povezavo do posnetka...? Jao jao. Skoraj za dnevno dozo smeha.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od ermate.

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 1 leto 6 mesecev #24803

• Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 94
Ponaredki so delani v več nivojih kvalitete.
Na koncu je samo vprašanje koliko denarja se porabi.
Pravzaprav se da izdelati več ali manj kopijo vseh visokocenovnih ur, Ni pa tu računice, zato kitajci to ne delajo.

Sicer pa tudi mene zanima ta video.

Last Edit: od Shadow.

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 1 leto 6 mesecev #24812

• RED_line
  • RED_line avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 1
https://www.youtube.com/watch?v=abW6jU3oDKM
evo, našel. Zdaj kašen je ta sistem ne me vprašat ker sem čisti začetnik :)

Last Edit: od RED_line.

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 1 leto 6 mesecev #24813

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 303
To je kopiranje mehanike po domace proizvajanje ponaredkov. Meritve si pa lahko vsak izmisli lol

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 1 leto 6 mesecev #24816

• ermate
  • ermate avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 4
Hm, zanimivo. Je pa res, da če malo poguglaš kmalu ugotoviš da je to "creme de la creme" kitajskih mehanizmov... AMPAK! Poglej še ceno. Na forumih ljudje govorijo tudi o 100-130$/mehanizem, kar je kar dosti. Celotna ura je torej na koncu vsaj 2x toliko, kar pa je rang že kar lepega seika (ki ima za razliko od tega tudi lepo tradicijo - če ti je ta kaj pomembna).

Bi bilo pa zanimivo slišat še mnenje Slamce ;)

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 1 leto 6 mesecev #24852

• AliG
  • AliG avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 30

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 1 leto 4 mesecev #25097

• Baho
  • Baho avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
No, pa sem se le lotil nabave nizko cenovnih ur iz ene največjih kitajskih spletnih trgovin. Nisem si zadal budžeta vendar so me vse tri ure prišle manj kot 60 €. Vzel sem dva mehanska avtomata ter eno uro s kvarčnim mehanizmom.

Prvi avtomat, ki je prišel je imel pričakovan rezultat, porazna natančnost, tako zelo porazna, da je ura čisto brez vrednosti in funkcionalnosti, razen kot gledališki prop. 18 € vrženih stran, niti najdem je ne kam sem jo odložil, da bi opisal izgled.

Kvarčna s kronometrom ima na otip ceneno kromirano ohišje iz umetne mase, je pa res, da sem do sedaj nosil občasno le kovinsko in morda nisem navajen. Točna, edino kazalec stotink sekunde se resetira malo mimo ničle. Tudi znaki uporabe na paščku se že kažejo pa ne vem če sem jo nosil vsega skupaj 20x. se pravi sem zapravil zaenkrat €/dan nošenja.

Najbolj sem presenečen nad drugim mehanskim avtomatom. Na otip mogoče boljši občutek kot pri ostalih dveh. Tudi steklo je nehote doživelo že drgnjenje ob površine pri katerih bi pričakoval da bodo pustili odtis na steklu. Ima tudi, meni nov/ zanimiv prikaz datuma. Na videz sta avtomatska mehanizma enaka, vendar omenjeni ob parih merjenjih kaže -7,5s / dan. S čimer sem pa čisto zadovoljen. Cena 15,5 €
Attachments:

Last Edit: od Baho.

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 tednov 5 dni #26827

• H.E.PECK
  • H.E.PECK avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Mogoče bom komu stopil na žulj, ampak meni se ne zdi zadeva s kitajskim mehanizmom tako nemogoča. Vem da zaboli če daš 5000€ za uro in potem jo poseka nek kitajski klon. V tem primeru si res nikakor ne smeš priznati tega. Isti primer je naprimer z uro, ki jo imam. Res, da ni top urarska znamka (je victorinox) ampak sem jo dobil v odprodaji za 220€ (dejansko po ceni mehanizma) meni je dizajn v nulo in resnično mi je malo katera lepša. Ima mehanizem ETA 2824 elaborated grade (torej ne najnižji rang) ter safirno steklo. Prav tako tudi tu najbrž lahko zaboli ko ima kateri uro za 1000, 2000, 5000 ali celo več € in je na koncu popolnoma ista in ne more priznati tega. Pa pustimo to.

Komentiram, ker imam tudi sam nekaj izkušenj s kitajci. Ura guanqun z avtomatskim mehanizmom (primer, zakaj mi video ni tako za lase privlečen). Cena okoli 60€. Ko uro primeš v roko je zelo dober občutek kvalitete. Res robustna in težka. Steklo zelo trdo, bi skoraj rekel safir, ker v 5 letih še nima praske kljub temu, da jih je na ohišju že precej. Glede mehanizma pa je tako. Rotor je precej glasen, teče pa za moje pojme v nulo, kajti redko je izven 10s okvirja. Verjeli ali ne! Edina slabost je, da je ta 10 sekundni okvir okoli +30s na dan (torej +25 do +35s na dan). če bi ta okvir spravil okoli nule (torej -5 do +5 s) bi bila to že poezija in bi se izenačila z mojo ETO 2824-2. Žal pri tej uri to ni preprosto, saj ima kot sem si želel vidno nemirko, torej ima nastavitev hitrosti s strani številčnice. Ker ima zraven krone še 3 gumbe za nastavitev datuma, mesca, dneva se nisem lotil spravljanja mehanizma iz ohišja za nastavitev hitrosti. Ura že teže 5 let neprekinjeno in še vedno z istimi odstopanji kot je na začetku.
In še drugi kitajec. Žepna ura za 13€. Pri tej uri pa ko jo že v roko primeš vidiš to poceni izdelavo. Čudna na otip in lahka kot, da nimaš nič v roki. Se nikakor po otipu ne primerja s švicarskimi žepnimi urami izpred 100 let. Pri ročni uri na otip nikakor nebi rekel da je cenena. In sedaj mehanizem. Ko ga pogledaš je videti res pocenski. Brušene površine, da ni za nikamor. Ampak ura dela. Najslabše izmerjeno je bilo -12 do +14 (z nošenjem v žepu in mirovanjem na polici). Glede dolgotrajnosti pa težko rečem. Imam jo sicer 2 leti a od tega sem jo navijal kak mesec. Ampak za 13€ mi tudi ta ni tako slaba. Obe švicarski mi tečeta v istem rangu.. Res pa, da sta več kot stoletje starejši.

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 tednov 5 dni #26828

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 303

H.E.PECK napisal:
...Glede dolgotrajnosti pa težko rečem. Imam jo sicer 2 leti a od tega sem jo navijal kak mesec. Ampak za 13€ mi tudi ta ni tako slaba. Obe švicarski mi tečeta v istem rangu.. Res pa, da sta več kot stoletje starejši.

No, s tem na koncu si pa vse povedal. Dodaten komentar seveda ni potreben ;)

Last Edit: od criptus.

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 tednov 5 dni #26829

• H.E.PECK
  • H.E.PECK avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Ok najbrž ste narobe razumeli. Za to kitajsko za 13€ sem samo rekel, da je ok za ta denar. Vemo, da tista, ki že deluje 100 let takrat ni stala 10 kil krompirja. Sem napisal, da je že na pogled ološ, ki sicer deluje.
Za ročno uro pravim, da deluje že 5 let 24/7 brez spremembe od prvega dne in da zna teči z zelo malim raztrosom, ne bom rekel točno ker prehiteva, ampak verjamem, da se bi jo dalo nastavit precej lepo.
Povem pač izkušnjo o uri s kitajskih spletnih strani kar je tudi naslov teme. In da ne moreš kar tako reči ja, to pa je nemogoče za pocensko uro. Vsekakor ure niso tako dobre. Ampak lahko pa je kakšna izjema, ki se jim je posrečila.
Drugače pa sem strojnik in vem kako stvari tečejo ;) Pri konstruiranju pač uporabiš to, kolikor ti je naročnik pripravljen plačat. Kvaliteta in cena greta z roko v roki. Ampak obstajajo izjeme.

Last Edit: od H.E.PECK.
minutka.si minutka.si minutka.si