minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: Vrednost ure?

Vrednost ure? pred 5 let 1 mesec #25157

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486

Najbolj realna internetna ocena vrednosti je, če pogledaš na evropskem eBay (npr. ebay.de), za koliko so se prodale podobne ure. Cena, ki jo želijo prodajalci, je namreč nepomembna, če se ura ne proda, eBay pa ima javno objavljene prodane oglase


Tole je z odebeljenimi črkami za v učbenike!:cheer: Je pa res, da prodajalci tole logiko hitro ''spregleajo'', ker je enostavno tako lepše gledati prodajane artikle kot prodane, cene so tako mamljivo visoke, da dober občutek po pregledu teh, zmaga nad voljo, da bi pogledal še prodane artikle :silly:

Drugače pa se strinjam z Matrusom tudi glede ocene vrednosti. @Motorist, ko si spraševal za serijsko, čisto normalno je, da se razlikuje tista na mehanizmu s tisto na ohišju. Konkretno ta mehanizem tako ali tako ni bil narejen v tovarni Doxa, ampak je Etin, lahko da so oni štepali svoje cifre, poleg tega so imele tovarne očitno ločene zaloge mehanizmov in ohišij, ker se številke znajo razlikovati tudi pri manufakturnih mehanizmih.
Zahvale: motorist, Matrus

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Slamca.

Vrednost ure? pred 5 let 1 mesec #25158

  • MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 868
  • Karma: 13
  • Thank you received: 114

Matrus napisal: Najbolj realna internetna ocena vrednosti je, če pogledaš na evropskem eBay (npr. ebay.de), za koliko so se prodale podobne ure. Cena, ki jo želijo prodajalci, je namreč nepomembna, če se ura ne proda, eBay pa ima javno objavljene prodane oglase.

Kot vidim, se podobni modeli prodajajo za tam od 25 do 40 evrov, redko za 50-70 evrov. S tem, da moraš na eBay odšteti še 10% provizije, ki jo plača prodajalec. 200 dolarjev je torej povsem nerealna vrednost, na žalost, ker imam tudi sam podobno uro v lasti.

Link do prodanih na ebay.de: bit.ly/2Xy9iq4


mislim da si malo kratek v minusu....odštet je treba skoraj 20 %.......PP, oglas, provizija banke za withdrow, etc.

zato zmeraj povem da je pozivanje na Ebay cene totalna neumnost....


iz izkušenj.....

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Vrednost ure? pred 5 let 1 mesec #25160

  • motorist
  • motorist avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 206
  • Karma: -4
  • Thank you received: 10
Drži kar si napisal Slamca, mehanizem ni Doxin. Zato verjetno tudi ni bila ura izdelana leta 1958. Nekje mi je bilo rečeno, da je mehanizem iz leta 1946. Bi to laho bila zanesljiva informacija?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Vrednost ure? pred 5 let 1 mesec #25165

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486

Nekje mi je bilo rečeno, da je mehanizem iz leta 1946. Bi to laho bila zanesljiva informacija?


Sicer ne vem po kakšnem ključu ta informacija, ampak bi znalo držati, mehanizem je bil skoraj zagotovo narejen pred 58tim letom, ker še nima incabolca. Bi pa še vedno verjel, kar je Matrus napisal, tako piše na ohišju in bo že moralo držati, le mehanizem so verjetno vzeli iz kakšnih starejših zalog.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Vrednost ure? pred 3 let 3 mesecev #27367

  • Pirc
  • Pirc avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 1
  • Thank you received: 0
Zanimala bi me okvirna vrednost ure.
Longines 10 Grands Prix.
Mehanizem deluje, ura ni poškodovana. Poleg je še vrečka iz blaga.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Vrednost ure? pred 3 let 3 mesecev #27369

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Pozitivna stvar ure je, da je v popolnoma originalnem stanju. Ima še staro celuloidno šipo, ki sicer s časom porumeni in ne da ravno najlepšega izgleda uri. Druga stvar je vrečka, nisem še videl take, je pa super, da je zraven. Minus je, da gre za najbolj osnoven kaliber od Longinesa v kombinaciji s kromiranim ohišjem, ki ni več kot novo. Vse všteto v kup bi rekel, da je poštena cena za tako uro okoli 150 €, če se bi recimo na Bolhi pri taki ceni prodala ali ne, je druga stvar.
Zahvale: criptus

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Vrednost ure? pred 3 let 2 mesecev #27416

  • jostjes
  • jostjes avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 2
  • Thank you received: 0
Zdravo,
Mene pa zanima vrednost mojih ure, če mi kdo lahko pomaga.
Doxa quartz, 18 karat zlata.
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Vrednost ure? pred 3 let 2 mesecev #27417

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Zdravo,

vrednost te ure je žal zgolj v okviru odkupne vrednosti zlata v uri. Ocenjevati tu je resnično težko, koliko je dejansko zlata v ohišju (ura deluje original in verjamem, da je res 18k zlato), med 200 in 300 € bi moral dobiti.

Moram dodati, to nima veze z vrednostjo, niti ne dvomim o pristnosti ure, da še nisem ne videl, ne slišal za zlato Doxo kvarc, pravzaprav redka zadeva, žal pa ni zbiralcev iz te niše.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Vrednost ure? pred 3 let 2 mesecev #27418

  • jostjes
  • jostjes avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 2
  • Thank you received: 0
Hvala za odgovor.
Imam še eno uro. Starejšo Omego Seamasters.
Imate kaj informacij o tej?
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Vrednost ure? pred 3 let 2 mesecev #27424

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Na prvi pogled, preko priloženih slik, mi deluje ura original, malo me sicer moti sekundni kazalec, ker je tako kratek... morda pa samo tako zgleda na fotografiji. Predvidevam, da je ura navijač, torej 613 kaliber. V plus ji gre, da je ohišje jekleno, to je verjetno pri taki uri celo bolje od zlata, poleg tega deluje relativno dobro ohranjena številčnica. Minus te ura je stanje, deluje grozno zanemarjena, med steklom in ohišjem vidim cele zaplate umazanije, samo pleksi steklo je tudi popolnoma popraskano, vprašanje je kakšna bi bila slika od znotraj, če bi uro odprli... Prav tako plus ravno ni tisto posvetilo od Snežnika zadaj. Preverit je potrebno tudi, če je krona original (mora imeti Omega logotip), enako gre pri steklu, mora imeti mali logotip spredaj in seveda, če ura sploh gre ter kako gre, na koncu ne smem pozabiti še na tisti kazalec, ki sem ga že prej omenjal. Če vržemo skupaj vsa dejstva in neznanke, ki sem jih napisal, dobimo precejšen razpon cene, v grobem pa lahko rečem, da se soliden tak primerek lahko proda tudi za 400, morda celo 500 €, za razliko od prej prikazane Doxe, so take Omege trenutno na nek način v modi in ni nobenega problema z iskanjem potencialnega interesanta.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Slamca.
minutka.si minutka.si minutka.si