minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: Vrednost ure?

Vrednost ure? pred 1 teden 5 dni #25061

• SabinaBina
  • SabinaBina avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
Pozdravljeni,

Mene pa zanima, ce morda veste, ali bi bile te ure kaj vredne..

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Vrednost ure? pred 1 teden 17 ur #25078

• bizarre
  • bizarre avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Pozdravljeni!
Tole uro sem našel v dedkovem predalu in me zanima kako in kaj je z njo?
Uro sem navil in dela, ne znam pa je nastaviti, da bi pravilno kazala čas.
Na uri oz. na številčnici ni nobenega napisa ali serijske kot tudi ne na ohišju, zato sklepam da verjetno manjka pokrov ali kakšen drug kos ohišja.
Nisem je odpiral da bi lahko slikal mehanizem, ker nočem česa pokvariti (jo imam namen nesti k urarju da jo odpre)
Mogoče vseeno kdo pozna to uro, da mi lahko pove proizvajalca in koliko je stara ter približno vrednost?

Lp, Jan
Attachments:

Vrednost ure? pred 1 teden 4 ur #25084

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 311
@SabinaBina, žal te ure niso vredne nič, morda skupaj okoli 5 €.

@Bizarre, za nastavitev časa imaš zraven krone majhen štift (če gledaš na številčnico je desno od krone, se lepo vidi tudi na fotografiji). Moral ga boš stisniti noter z nohtom. Ko je štift pritisnjen noter, se ob vrtenju krone premikajo kazalci, ko štift popustiš, preide krona nazaj v položaj navijanja.

Mislim, da si lahko dokaj brez skrbi in uro odpreš sam. Vzami manjši nož, najbolje žepnega, ga vstavi v režo na strani zadnje plošče (desno od krone, gledano na uro z zadnje plati) in odpri pokrov, nimaš kaj za zamočiti, skoraj gotovo bi šlo tole tudi z nohti. Spodaj bo še en pokrov, popolnoma isti sistem, le malo več moči bo potrebno. Vsekakor pa sem prepričan, da presenečenja ne boš našel notri. Možnosti sta dve, ali bo mehanizem ceneni cilinder tip ali pa malo boljši anker, še vedno pa v vsakem primeru generik brez kakšnih posebnosti.

Ura verjetno ne bo imela nikjer znamke, gre za generične ure, ki so jih izdelovali razni švicarski povezani urarji v prvi četrtini 20. stol. Verjetno je ura tam nekje 1910, 1920, pravzaprav težko reči glede na podane slike, je pa iz tam nekje zagotovo.

Na koncu cena... zaklada nisi odkril, malo je odvisno od mehanizma, ampak tam nekje okoli 20 €.
Zahvale: bizarre

Last Edit: od Slamca.

Vrednost ure? pred 6 dni 18 ur #25092

• bizarre
  • bizarre avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Hvala slamca za podatke. Sem odpru uro kot si rekel in gre za Remontoire Cilindre 10 Rubis uro z serijsko stevilko 32599.
Lp

minutka.si minutka.si minutka.si