minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: Vrednost ure?

Vrednost ure? pred 2 let 2 tednov #20903

• IgorK78
  • IgorK78 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
Spoštovani,
sem nov na forumu in me zanima vaše mnenje glede spodnjih dveh ur. O teh dveh urah ne vem nič, na internetu pa tudi ne najdem nobene informacije. Predvsem me zanima starost in v kakšen cenovni rang to spada. Bi jih pa vsekakor obnovil, saj so bile last pokonjnega dedka in bi jih imel kot spomin.
Najelpša hvala za kakršnokoli informacijo.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od IgorK78.

Vrednost ure? pred 2 let 2 tednov #20905

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 332
Pozdravljen!

V obdobju iz katerega prihajata tvoji uri (žepna verjetno kmalu po vojni, ročna 60. - 70. leta) je bilo ogromno majhnih urarskih podjetji. Nekateri tem podjetjem rečejo kar ''pisarniška urarstva'', ker je po večini šlo le za outsource dobavo mehanizmov, ohišji ter po naročilu potiskanih številčnic in nato trženje ur naprej, pod lastno znamko, na tržišče, ki je v tistih, za švicarsko urarstvo zlatih časih, ure kar požiralo. Posledica tega je, da imamo danes pravo poplavo znamk pri vintage urah. Tvoji uri spadata pod to kategorijo, zato tudi nič ne najdeš o njiju na internetu. Več informacij bi lahko dobil, če bi ju odprl ter slikal mehanizma, vendar lahko mirno rečem, da presenečenj ne bi bilo. Žal take ure vrednosti nimajo in se jih ne izplača prodajati.
Vsekakor pa, če na njiju gledaš kot na spomin na dedka in imata zate sentimentalno vrednost, pozdravljam tvojo odločitev, da ju obnoviš. Mehanizma v obeh urah nista nižjega kvalitetnega ranga in bosta ob primernem ravnanju lahko tiktakala še za nekaj generacij. Škoda samo, da je žepna kormirana in ročna pozlačena in bo povrnitev ohišja pri obeh v brezhibno stanje precej velik problem.
Zahvale: criptus, vid-mar, IgorK78

Vrednost ure? pred 2 let 2 tednov #20911

• IgorK78
  • IgorK78 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Slamca, res najlepša hvala za vse te informacije.
Lp

Vrednost ure? pred 2 let 5 dni #20997

• Ripper
  • Ripper avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 5
Tole hecno uro sem pred kratkim kupil preko Ebaya, za 19 Eur. Zanimiva mi je ker je "Ruska", naj bi bila iz 70-80 let, čeprav potem ko sem jo pogledal v notranjost se mi zdi, da gre za nek hecen mehanizem, ki ni ravno Ruski (morda se motim), saj imam kar nekaj njihovih ur doma, pa so mehanizmi vsaj s par črkami označeni čigavi so, tu pa ni na mehanizmu ničesar. Sumim na frankenštajna, čeprav od zunaj ura izgleda zanimivo, pa deluje tudi povsem ok.

Vrednost ure? pred 2 let 5 dni #20998

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
Ura je popolnoma izpravna in originalna! Zelo redek ptič, zato ti izražam četitke :) . So se pa ti Rekordi pojavili šele po padcu Berlinskega zidu (gre že za Ruske ure), tako da je ura novejša, kot si sam ocenil, rekel bi tam začetek - sredina 90tih. Mehanizem je Slava 2414, dokaj pogost stroj v zadnjem obdobju ruskega urarstva.

Kolega iz Dolenjske ima v zbirki Rekord uro (z belo številčnico), drugače je pa to potem šele drugi primerek, ki sem ga videl. Je pa res, da gre za rusko uro, jaz se pa orientiram samo na sovjetske.
Zahvale: Ripper

Vrednost ure? pred 2 let 5 dni #20999

• Ripper
  • Ripper avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 5
Krasna novica :D V oči mi je padla zaradi številčnice, pa tudi zaradi znamke, ki mi je bila neznana. Potem sem malo brskal, samo ne kaj velikega ugotovil. Hvala za napisano.

Vrednost ure? pred 1 leto 2 mesecev #22992

• gasper1319
  • gasper1319 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Zanima me kakšna bi bila realna cena te Žensek ure Omega Geneve 1967 cal. 485.
Ura je pozlačena premera slaba 2 cm in v zelo dobrem delujočem stanju...

Last Edit: od gasper1319.

Vrednost ure? pred 1 leto 2 mesecev #22997

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
Moram reč, da je ura lepo ohranjena. Original škatla, original krona in glede na slike, lepo stanje ure. Druga plat je, da se majhne ženske ure zelo težko prodajo, ker niso v modi pa tudi drugače pri nežnejšem spolu ni toliko navdušenja za vintage kose. Moja ocena bi bila okoli 100 €, s tem, da bi jo bilo verjetno pri nas precej težko spraviti v promet.
Zahvale: gasper1319

Vrednost ure? pred 1 leto 2 mesecev #23034

• mjbin
  • mjbin avatar
  • Gost
  • Gost
Pozdravljeni,

Zanima me vrednost sledeče ure, glede na mehanizem je verjetno "replika" prosim za vaše mnenje.

Last Edit: od mjbin.

Vrednost ure? pred 1 leto 2 mesecev #23035

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
Žal je ponaredek in to ne preveč dober. Preveri še, če slučajno ni zlata (99% da ni, se je pa že dogodilo), potem je pa za moje pojme naslednja postaja kar koš za smeti.

minutka.si minutka.si minutka.si