minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: Mnenje o “homage” urah?

Mnenje o “homage” urah? pred 5 mesecev 2 tednov #26096

• blade
  • blade avatar Avtor teme
  • Gost
  • Gost
Pozdravljeni,

sem uporabil iskalno funkcijo in nisem nasel nobene teme o tem vprasanju. Zanima me vase mnenje o “homage” urah?

Osebno imam ze kar zajetno kolekcijo, tipicno ur vrednih manj kot 2k€, ampak zadnje case najraje nosim Steinharta ocean one s crno keramicno luneto (nov, letosnji model). Z uro sem izredno zadovoljen, super trpezna, 1s/dan hitra, itd. Ni da ni, super. Kljub temu me malo moti kaksno sporocilo oddaja; skusam ljudem okrog sebe povedati da imam Rolex? Tega si ne zelim. Niti si ne zelim Rolexa, enostavno zato ker vem da tako drage ure ne bi nikoli uporabljal kot orodje, ampak bolj kot nakit. Tega Steinharta prav nic ne cuvam in ga resnicno uporabljam kot orodje, cemu je po mojem taksna ura tudi namenjena.

Zanima me vase mnenje. Debate okrog teme bi bil vesel, pravtako ne verjamem da na to vprasanje obstaja univerzalno pravilen odgovor.

LP

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Mnenje o “homage” urah? pred 5 mesecev 2 tednov #26098

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 300
Se je ze precej govorilo okoli tega na tem forumu, pa vseeno.

Vsakdo uro nosi za svoje potrebe, zelje in tudi frustracije ;) To zadnje leti na fejk. Homage ni fejk, ceprav posnema izgled necesa kar ze obstaja. Jaz se glede tega ne bi obremenjeval, celo Submariner ni glede tega avtenticen on je obliko prevzel od Blancpain Fifty Fathoms pa ceprav trdi drugace in malokdo to ve. Je pa ponesel ta model za veke vekomaj med zvezde in zaradi tega najbrz obliko 'kopira' se veliiiko znamk, tudi bolj zveneca imena kot Steinhart.

Tako da brez skrbi, ce si sam pomirjen s tem in zadovoljen z uro, koga briga kaj si mislijo drugi.

Se pa malo manj strinjam z (ne)cuvanjem ure. Vsaka mehanika je obcutljiv instrument pa tudi nekaj stane, tako da uro je pac zreba cuvat. No, vsak tako jaz gledam na to ;)
Zahvale: haifisch

Last Edit: od criptus.

Mnenje o “homage” urah? pred 5 mesecev 2 tednov #26100

• haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 237
Važno je sporočilo, ki ga pošiljaš sam sebi. Ne drugim.
Glede tega mi je najboljša tista Rolexova reklama pred leti: Nihče ne bo vedel, da je vaš Rolex ponaredek....razen vas.

Sam menim, da dokler na uri piše Steinhart, ni razloga za slabe občutke. Sicer mi je žal, da ta proizvajalec ni nadaljeval poti ki jo je pričel z modeloma Ocean Titanium in Ocean Bronze, ko se je celo lotil lastnega oblikovanja in ponudbo razširil z dodatnimi lastnimi idejami. Glede na to koliko ur prodajo, bi si zagotovo lahko privoščili plačilo lastnemu ali zuananjemu oblikovalcu in si še bolj utrdili ime na trgu. Nekaj podobnega kot je to storila Davosa.

Sicer pa, urarska sfera ni imuna na jemanje idej, Tako, kot vse druge. Od mode, glasbe, filma.... do avtomobilske industrije.

Celo največja ikona v urarstvu po nešteto izborih....Omega Moonwatch, ki izhaja iz linije Speedmaster, lansirane leta 1957 je svojo brezčasnost iskala v malo komu znanem modelu Rodania Geometer - referenca 5621H, ki je bila predstavljen leta 1954. Ok,ikona je postala zaradi pristanka na Luni, toda želim povedati, da tuid veliki včasih vzamejo kaj od malih in ne samo obratno.
Ali pa tudi v podobnem rangu. IWC je zavestno plačal Geraldu Genti, da je oblikoval model Ingeniur, čeprav je rezultat več kot očitno podoben AP Royal Oaku s katerim je ravno ta dizajner sam sebi postavil večen spomenik.

Dokler se ne spustiš tako nizko in na roko zavestno zapneš fejk je vse normalno.
Zahvale: criptus, Slamca, MorskiPas, Noxy.slo

Mnenje o “homage” urah? pred 5 mesecev 2 tednov #26101

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 103

haifisch napisal:
Dokler se ne spustiš tako nizko in na roko zavestno zapneš fejk je vse normalno.

spoštujem nekoga, ki nosi fejk, ima pa tudi orginal...."the name of the game"....:laugh:
Zahvale: haifisch

Re:Mnenje o “homage” urah? pred 5 mesecev 2 tednov #26102

• oven
  • oven avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 29
@blade, mirne vesti nosi stainhart. 95% ljudi itak ne zanima kaj maš na roki. Ostalih 5% pa na 5 metrov vemo da to ni rolex.
42 mm vs 40 mm
22mm zapestnica vs 20mm
Clasp 22mm vs 18 mm
Povečevalo za okras vs 3.5 krat povečava.
Jaz tu razen kazalcev in lunete ne vidim podobnosti med stainhartom in rolexom.
Slika mojega stainhart ocean vintage red. Original je 39mm moja 42. Razlike med mojo in original se vidijo na daaaleeeeč. Kupil sem jo pa samo zato ker mi je všeč dizajn ure in oblika in debelina stekla

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Re:Mnenje o “homage” urah? pred 5 mesecev 2 tednov #26103

• oven
  • oven avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 29
Ps...še nekaj o homage submarinerju. 90% potapljaški ur je narejenih po istem kopitu za nepoznavalce. Kar se moje žene tiče, loh kupujem stainhart, longines hydroconquest, omego seamaster ali rolex submarinerju. Dokler bo ura imela črno številčnico, bo žena vedno mislila da nosim eno in isto uro.

Re:Mnenje o “homage” urah? pred 5 mesecev 2 tednov #26104

• mato7
  • mato7 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 27

oven napisal: Ps...še nekaj o homage submarinerju. 90% potapljaški ur je narejenih po istem kopitu za nepoznavalce. Kar se moje žene tiče, loh kupujem stainhart, longines hydroconquest, omego seamaster ali rolex submarinerju. Dokler bo ura imela črno številčnico, bo žena vedno mislila da nosim eno in isto uro.

Haha sva na istem... vmes zamenjam že tri pa še vedno misli, da imam isto :)

Mnenje o “homage” urah? pred 5 mesecev 2 tednov #26106

• blade
  • blade avatar Avtor teme
  • Gost
  • Gost
Najprej najlepša hvala za mnenja vsem v tej temi!

criptus napisal: Se pa malo manj strinjam z (ne)cuvanjem ure. Vsaka mehanika je obcutljiv instrument pa tudi nekaj stane, tako da uro je pac zreba cuvat. No, vsak tako jaz gledam na to ;)

Samo da postavim to v kontekst; jaz obsesivno čuvam vsako stvar ki si jo lastim kot punčico svojega očesa, tako da ko rečem da Steinharta sploh ne čuvam, to pomeni da si ga upam nositi na fitnesu in da je enkrat celo bil v vodi (pod tušem). 99% časa še vedno preživi v pisarni na mizi. :) Moje ostale ure niso bile deležne takšnega "grobega" ravnanja.

oven napisal: @blade, mirne vesti nosi stainhart. 95% ljudi itak ne zanima kaj maš na roki. Ostalih 5% pa na 5 metrov vemo da to ni rolex.

Se strinjam, v bistvu je čisto vsak element ure spremenjen; premer, kazalci, številčnica, povečevalno steklo, itd. Kljub temu je celoten videz zelo podoben Submarinerju.

haifisch napisal: Sam menim, da dokler na uri piše Steinhart, ni razloga za slabe občutke. Sicer mi je žal, da ta proizvajalec ni nadaljeval poti ki jo je pričel z modeloma Ocean Titanium in Ocean Bronze, ko se je celo lotil lastnega oblikovanja in ponudbo razširil z dodatnimi lastnimi idejami.
Sicer pa, urarska sfera ni imuna na jemanje idej, Tako, kot vse druge. Od mode, glasbe, filma.... do avtomobilske industrije.

Poznam zgodovino vseh omenjenih modelov in je res kar praviš. Tudi recimo nov Tissot Gentleman je na prvi pogled zelo podoben Rolex OPju/DJju, pa je vendarle po njihovih besedah zgolj referenca na enega izmed njihovih modelov iz 60ih. Steinhart je, po mojem mnenju, še posebej letošnje leto imel precej zmagovalno; cel kup novih in relativno unikatnih modelov, ki so zelo privlačni.

Last Edit: od blade.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Re:Mnenje o “homage” urah? pred 5 mesecev 2 tednov #26107

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert

mato7 napisal:

oven napisal: Ps...še nekaj o homage submarinerju. 90% potapljaški ur je narejenih po istem kopitu za nepoznavalce. Kar se moje žene tiče, loh kupujem stainhart, longines hydroconquest, omego seamaster ali rolex submarinerju. Dokler bo ura imela črno številčnico, bo žena vedno mislila da nosim eno in isto uro.

Haha sva na istem... vmes zamenjam že tri pa še vedno misli, da imam isto :)

moja zna, ali ne komentira...edino malo trzne, ko me mala vpraša: a spet maš novo uro?...hahaha

Mnenje o “homage” urah? pred 5 mesecev 2 tednov #26108

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
bil sem v Pekingu in sem namenoma in pri polni zdravi pameti kupil fake...za sebe kot spomin...bolj me je zmotilo da so drugi kupovali feke kot darilo svojim partnerjem in otrokom...ampak, yebi ga, vsakemu svoje...koliko para toliko muzike...hahaha...
Attachments:

• Stran:
  • 1
  • 2
  • 3
minutka.si minutka.si minutka.si