minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: Je zapestna ura res znamenje prestiža?

Je zapestna ura res znamenje prestiža? pred 12 let 3 mesecev #1419

  • igor
  • igor avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
Minutkarji, ker ste urarski sladokusci, me zanimajo predvsem vaša mnenja. Je zapestna ura res prestiž? Nemalokrat se pri nas v trgovini zgodi, da stranka išče uro, sicer malce dražjo, ampak ne prestižno :blush:
Seveda razumem, da ima vsak svoj pogled na te stvari, a stranke gredo ponavadi v ekstreme in svoje teze na vso moč zagovarjajo, češ da je ura za cca 300-500 eur zelo draga ura in on za ta denar prestiža pač ne rabi. Spet razumem, za nekoga je 500 eur mesečna plača...a kaj, ko se stranka nato izpred trgovine odpelje z Mercedesom :huh:
Vsak ima svoj fetiš, nekateri avtomobile, nekateri jahte, nekateri mobilne telefone, nekateri zabavno elektroniko, nekateri lepa dekleta.....nekateri pa pač kar vse skupaj B)
Moj fetiš so pač ure. Še vedno sem mnenja, da je ura na zapestju še najmanj zato, da kaže čas. Nošenje ure je kultura in spada k celostni podobi človeka, ga gradira in če je to pač prestiž, potem je večina izmed nas med elitno smetano B)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od maurice.

Odg:Je zapestna ura res znamenje prestiža? pred 12 let 3 mesecev #1423

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Po mojem skromnem mnenju je ura stvar higienskega minimuma. Morda se čudno sliši ampak, plastika ali napol razpadla ura na sicer brezhibno podobo pač ne gre. Tako kot ne bele nogavice, razpeta srajca, 'bundeslige' frizura ali hawai srajca. Bolje, da na roki potem ni nič...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od maurice.

Odg:Je zapestna ura res znamenje prestiža? pred 12 let 3 mesecev #1427

  • igor
  • igor avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
criptus napisal(a):

Po mojem skromnem mnenju je ura stvar higienskega minimuma. Morda se čudno sliši ampak, plastika ali napol razpadla ura na sicer brezhibno podobno pač ne gre. Tako kot ne bele nogavice, razpeta srajca, 'bundeslige' frizura ali hawai srajca. Bolje, da na roki potem ni nič...


Točno tako. V tej smeri razmišljam tudi sam.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg: Je zapestna ura res znamenje prestiža? pred 12 let 3 mesecev #1432

  • xcape
  • xcape avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 404
  • Karma: 22
  • Thank you received: 38
V današnjih časih je tako, da je ura že prestiž. In to je tudi tisti del nakita, ki se ne vidi toliko kot npr. avto. Kot si že omenil vozi drag avto za vse ostalo pa že zmanjka. Ampak takemu je pomembno, da se vidi s čim se vozi, ker to pač vsi opazijo, uro pa bi opazili le redki.
Je pa danes že zelo težko razločiti kaj kdo nosi. Pravo ali repliko, namreč tudi replike so prišle že tako daleč, da še pravega poznavalca zmede.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg: Je zapestna ura res znamenje prestiža? pred 12 let 3 mesecev #1433

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
'Tapravi' imajo ure bolj kot ne za lasten užitek, kar jih zelo loči od nekaterih ekshibistionističnih lastnikov avtov, fensi oblek, špeglov itd.

Nekaterim je pa to statusni simbol kar pa načelno tudi ni nič slabega...

O fejkih in njihovih lastnikih imam pa tudi svoje mnenje. Tipično za tiste, ki bi radi bili tisto kar niso. Fake watch for fake people :evil:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Odg: Je zapestna ura res znamenje prestiža? pred 12 let 3 mesecev #1434

  • xcape
  • xcape avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 404
  • Karma: 22
  • Thank you received: 38
criptus napisal(a):

'Tapravi' imajo ure bolj kot ne za lasten užitek, kar jih zelo loči od nekaterih ekshibistionističnih lastnikov avtov, fensi oblek, špeglov itd.

Nekaterim je pa to statusni simbol kar pa načelno tudi ni nič slabega...

O fejkih in njihovih lastnikih imam pa tudi svoje mnenje. Tipično za tiste, ki bi radi bili tisto kar niso. Fake watch for fake people :evil:


Se strinjam z zgoraj zelo dobro napisanim.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Je zapestna ura res znamenje prestiža? pred 12 let 3 mesecev #1436

  • sablfish
  • sablfish avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Tik, tak, tik, tak, booom!
  • Posts: 600
  • Karma: 25
  • Thank you received: 50
Ne vem, če je ravno znak prestiža, pove pa marsikaj o človeku. Sam sem namreč velik ljubitelj mehanike, ni pa nujno, da te ure veliko stanejo. Ravno včeraj sem kupil mehansko digitalno zapestno uro za 27€ (licitacija). Ko mi jo pošljejo, jo bom pofotkal. Torej nisem nekdo samo, če imam drago uro, pač pa nekdo, ki enostavno ve nekaj malega o čudežu na zapestju in sem predvsem velik ljubitelj. Raje kupim 5 različnih ur za 1000€, kot eno za 5000€, samo da bi se lahko postavljal pred prijatelji, ki pa itak pojma nimajo o urah (z razliko enega).

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

If only I had known, I should have become a watchmaker
A. Einstein

Odg:Je zapestna ura res znamenje prestiža? pred 12 let 3 mesecev #1449

  • gasper
  • gasper avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 397
  • Karma: 20
  • Thank you received: 16
Vsaka ura izraža strast s katero je bila tudi narejena in to je prestiž.Vedno znova fascinirajo ljubitelje kot smo mi z njihovimi rafiriranimi tehničnimi lastnostmi in nas vsakič,ko pogledamo na na to tudi spomnijo.
Ura je edini moški nakit(vsaj zame)in zato ne bi nikoli nosil ponaredka.Sem pa dostikrat opazil ljudi,ki imajo 'hud' avto pa nosijo 'fejke',kar se mi zdi enostavno hecno.Zunaj ima parkiranega kašnega 'prestižnega' nemca na roki pa 'itak' Breitlinga s steklom od dna kakšne steklenice.Ironija pa je,da za te ponaredke plačajo tudi po več sto evrov namesto,da bi si za to kupili kaj normalnega in originalnega!Sploh se ne zavedajo,kako to neumno zgleda.

PS:ali ste za,da odpremo novo temo-Najbolj bedni ponaredki-

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Odg:Je zapestna ura res znamenje prestiža? pred 12 let 3 mesecev #1455

  • maurice
  • maurice avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 281
  • Karma: 21
  • Thank you received: 22
Seveda je to večna tema. Pravi ljubitelj, ki nima ne vem koliko pod palcem, bo ponosno nosil svojo urco za nekaj sto evrov in mu niti na pamet ne bo padlo, da bi si kupil fake, ki bi zgledal kot ura za deset ali stokrat več denarja. Pa četudi ima "pravi" tourbillon.
Meni sta pri odločanju, ali mi je neka ura všeč ali ne, najpomembnejša dva kriterija (to, da mora biti mehanska, se itak razume samo po sebi). Mora biti zelo točna in mora me prepričati s svojo estetiko. Na srečo to velja tudi za mojega Mauricea in četudi je v moji kolekciji še nekaj kosov, se praktično nikoli ne morem odločiti, da bi nosil kaj drugega (razen zelo zelo izjemoma, na primer na bazen :-))

Po poklicu sem fizik in na svojem delovnem mestu imam opravka z natančnostmi reda velikosti 1%. Če je nekaj natančno na 0,1%, smo že strašno srečni. In enako velja na precej področjih tehnike. Če pa pogledamo ročno uro, ki je po naših kriterijih "slaba", ker prehiteva 8 sekund na dan, je to natančnost stotinke odstotka oziroma 0,9999. Zelo dobra ura, ki prehiteva/zaostaja 1 sekundo na dan, ima natančnost 0,99999. In to gola mehanika - se pravi, nekaj vzmeti in zobatih koles. To je fascinantno, vsaj zame.

Gašper predlaga novo temo: najbednejši ponaredki. Sem za, a tudi sam predlagam še eno temo. Naslov bi morda lahko bil: Moj (mračni) predmet poželenja, vsak pa lahko napiše, katere (največ tri) ure bi si privoščil, če bi recimo zadel na lotu. Seveda sploh ni nujno, da so tako zelo nedosegljive. Fotografije so zaželene, če admin nima nič proti.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Je zapestna ura res znamenje prestiža? pred 12 let 3 mesecev #1461

  • gorazd
  • gorazd avatar
  • Nedosegljiv
  • Administrator
  • Administrator
  • Posts: 265
  • Karma: 30
  • Thank you received: 20
Admin seveda nima nič proti nobeni temi ali debati, dokler je znotraj pravil.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

  • Stran:
  • 1
  • 2
  • 3
minutka.si minutka.si minutka.si