minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.
  • Stran:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: Nakup prve ure in kje kupiti SEIKO SNK809?

Nakup prve ure in kje kupiti SEIKO SNK809? pred 5 let 4 mesecev #24779

  • Medved123
  • Medved123 avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 16
  • Thank you received: 0
Šele pred kratkim sem se začel "zanimati" za ure in se odločil, da si bom kupil prvo avtomatsko uro. Po pregledu nekaj forumov, videov na Youtubu in pregledu ponudbe na slovenskih spletnih straneh, ki ponujajo ure, sem se odločil da bo moja prva ura (upam, da ne tudi zadnja), SEIKO SNK809. Uro sem na spletu našel samo na spletni strani Hudaura ( link: hudaura.com/seiko-snk809k2 ). Cena pa je vsaj zame nerazumno visoka, saj je bila pred kakšnim letom na tujih straneh ura dostopna po ceni pod 80$. Neumno se mi zdi plačati za uro 1-krat več kot je kot je njena realna vrednost, raje začnem varčevati za nakup naslednje ure (sem še študent in nimam rednih dohodkov). Zelo bi bil hvaležen če mi kdo svetuje, kje dobiti uro po cenejši ceni (tuje spletne strani, Vaš lokalni urar :)...). Zanima me tudi Vaše mnenje glede moje izbire za prvo uro in katero avtomatsko uro bi mi Vi priporočili.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nakup prve ure in kje kupiti SEIKO SNK809? pred 5 let 4 mesecev #24780

  • MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 868
  • Karma: 13
  • Thank you received: 114
Ebay...20 novih in par rabljenih...
Zahvale: Medved123

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nakup prve ure in kje kupiti SEIKO SNK809? pred 5 let 4 mesecev #24781

  • Thunder Road
  • Thunder Road avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 128
  • Thank you received: 43
Hja, to je ta največja "muka" kar se tiče cen, sploh ker nas veliko redno spremlja razne kanale na youtubeu, ki odražajo cene onkraj oceana in nas hitro zanese delati razpredelnice v glavi. Vsekakor pa je res, da so cene še vedno nižje, tudi ko prišteješ uvozne dajatve (sploh če pogledaš ceno za tvojo uro, ki so jo prilepil v povezavi).

Meni je tale Seiko všeč, sploh ker ima "field" izgled, ki mi na splošno ustreza. Če imaš to srečo, ki je jaz nimam, da nisi tako zelo vezan na velikost ure (oz. zapestja), poglej še po večjemu bratu SNZG13.
Zahvale: Medved123

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nakup prve ure in kje kupiti SEIKO SNK809? pred 5 let 4 mesecev #24782

  • AliG
  • AliG avatar
  • Gost
  • Gost
Pred parimi dnevi - na cybermonday sem na creationwatches.com naročil SNK809k1 za 58€, poštnina je free in imel sem srečo ker se je izognila carinskemu postopku. Trenutna cena je 66€.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nakup prve ure in kje kupiti SEIKO SNK809? pred 5 let 4 mesecev #24783

  • Micoo23
  • Micoo23 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 5
  • Thank you received: 1
Seiko SNK809 je dobra ura glede na ceno in je izvrstna prva oziroma jaz temu pravim uvodna avtomatska ura..ura, ki te spelje in popelje k hobiju, ki je lahko tudi precej drag. Tudi sam imam Seiko SNK807, kupil pa sem jo preko amazona, takrat je stala okoli 70e. Cena, ki je na Hudi uri, je po mojem mnenju previsoka, saj lahko za takšen denar, na drugih straneh, dobiš mnogo več. Jaz ti svetujem ebay, kakor je že MorskiPas napisal, amazon seveda ali pa creationwatch.
Zahvale: Medved123

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Micoo23.

Nakup prve ure in kje kupiti SEIKO SNK809? pred 5 let 4 mesecev #24792

  • Medved123
  • Medved123 avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 16
  • Thank you received: 0
No eBay APP ID défined in Kunena configurationGlede velikosti zapestja tudi jaz nimam sreče. Zato sem iskal uro pod 40 mm. Pri naročanju preko ebay-a je potrebno plačati še DDV in carino če prodajalec ni iz EU-ja? Zasledil sem tudi veliko ponudb iz Azije kjer ti uro pošljejo brez original škatle in pošiljko označijo kot darilo, kar najverjetneje pomeni, da ni še dodatnih stroškov. ( npr. : ) Se tak nakup splača ali je preveč 'tvegan' ? (Malo sem zelen na tem področju, zato toliko vprašanje)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Medved123.

Nakup prve ure in kje kupiti SEIKO SNK809? pred 5 let 4 mesecev #24794

  • Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 827
  • Karma: 26
  • Thank you received: 147
Vedno računaj, da boš plačal DDV in stroške postopka (čez prst, 22% vrednosti s poštnino + 5-15 evrov), v kolikor je vrednost ure nad 22 evri. Če ti potem uspe, da ni treba plačat, super, da bi pa računal, da ti ne bo treba, je pa tvegano. Naši cariniki precej dobro vejo, kaj se dogaja v pošiljkah in vejo, da nas večina nima sorodnikov/prijateljev na Kitajskem, ki niti naslova ne napišejo na roko. :)
Zahvale: Medved123

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nakup prve ure in kje kupiti SEIKO SNK809? pred 5 let 4 mesecev #24795

  • Medved123
  • Medved123 avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 16
  • Thank you received: 0
Kako pa je kaj z istovetnostjo ur? So originali ali je možno naleteti tudi na ponaredek? Sem v dilemi ali splača dati nekaj evrov več in naročiti iz EU ali malo reskirat in naročiti iz Kitajske.

Primer iz Hong Konga: https://www.ebay.com/itm/SEIKO-5-SNK809-Military-Style-Automatic-Mens-Black-Watch-SNK809K2-Brand-New/192747322143?epid=174034455&hash=item2ce0a2bb1f:g:4V4AAOSwNRdX53IO:rk:7:pf:0

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Nakup prve ure in kje kupiti SEIKO SNK809? pred 5 let 4 mesecev #24800

  • MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 868
  • Karma: 13
  • Thank you received: 114
No eBay APP ID défined in Kunena configuration

Medved123 napisal: Glede velikosti zapestja tudi jaz nimam sreče. Zato sem iskal uro pod 40 mm. Pri naročanju preko ebay-a je potrebno plačati še DDV in carino če prodajalec ni iz EU-ja? Zasledil sem tudi veliko ponudb iz Azije kjer ti uro pošljejo brez original škatle in pošiljko označijo kot darilo, kar najverjetneje pomeni, da ni še dodatnih stroškov. ( npr. : ) Se tak nakup splača ali je preveč 'tvegan' ? (Malo sem zelen na tem področju, zato toliko vprašanje)


večina azijskih prodajalcev prodaja uro brez škatle...večinoma je dopisano: če želiš škatlo doplačaš par evrov...
to da napišejo "darilo" ne pali več...kvečejemu dodatno verjetnost da bodo pregledali paket...
Zahvale: Medved123

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od MorskiPas.

Nakup prve ure in kje kupiti SEIKO SNK809? pred 5 let 4 mesecev #24807

  • AliG
  • AliG avatar
  • Gost
  • Gost
Danes in najbrž tudi jutri ima creationwatches dodatni 15% popust s kodo DOUBLE, kar spravi SNK809 na 56€. Je pa, tako kot je MorskiPas napisal, škatla za doplačilo 4€.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

  • Stran:
  • 1
  • 2
  • 3
minutka.si minutka.si minutka.si