minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!!

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 11 mesecev #25366

  • AliG
  • AliG avatar
  • Gost
  • Gost
To je modan Seiko SKX z polno aftermarket deli, npr. kazalčki so podobni tistim na Seamaster 1000M, številčnica je podobna tisti na Seiko Monster itd. Original sta verjetno samo ohišje in mehanizem, ni pa nujno ker so alternative tudi za to dvoje. Nov SKX stane okoli 250€ potem pa še vsak zamenjan del med 30 in 50€.
Primer zelo podobnega: www.flickr.com/photos/shanelin/5308553031

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od AliG.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 11 mesecev #25367

  • RED_line
  • RED_line avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 36
  • Thank you received: 1
hm, torej ura je popolnoma predelana. zanimivo da ni samo ena taka ki sem jo našel. koliko je po takem taka ura vredna če je v solidnem stanju?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od RED_line.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 11 mesecev #25368

  • AliG
  • AliG avatar
  • Gost
  • Gost
Iz te slike ni najbolj razvidno kaj vse je bilo menjano, tako da težko rečem. Ponudi kakšnih 100€ pa počakaj na odziv prodajalca :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 11 mesecev #25373

  • Yaxkuk
  • Yaxkuk avatar
  • Gost
  • Gost
Pozdravljeni.

Že nekaj časa iščem pravo uro zase in najbolj se nagibam Grand Seiku SBGA285. Ima mogoče kakšne dobre izkušnje s kakšno GS trgovino "v bližini"? Dobrodošla je pravzaprav kakršna koli informacija v povezavi z GS; izkušnje z mehanizmom Spring Drive, servisiranje ur, pozitivne/ negativne izkušnje z GS urami...

Hvala vnaprej in LP, M.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 11 mesecev #25380

  • manakis
  • manakis avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 82
  • Karma: 2
  • Thank you received: 4

Yaxkuk napisal: Pozdravljeni.

Že nekaj časa iščem pravo uro zase in najbolj se nagibam Grand Seiku SBGA285. Ima mogoče kakšne dobre izkušnje s kakšno GS trgovino "v bližini"? Dobrodošla je pravzaprav kakršna koli informacija v povezavi z GS; izkušnje z mehanizmom Spring Drive, servisiranje ur, pozitivne/ negativne izkušnje z GS urami...

Hvala vnaprej in LP, M.


Ura je top. Ne vem pa ali se GS sploh dobi v Evropi oz. zunaj Japonske. Servis se, kolikor vem, opravlja samo na Japonskem.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 11 mesecev #25388

  • Yaxkuk
  • Yaxkuk avatar
  • Gost
  • Gost

manakis napisal:

Yaxkuk napisal: Pozdravljeni.

Že nekaj časa iščem pravo uro zase in najbolj se nagibam Grand Seiku SBGA285. Ima mogoče kakšne dobre izkušnje s kakšno GS trgovino "v bližini"? Dobrodošla je pravzaprav kakršna koli informacija v povezavi z GS; izkušnje z mehanizmom Spring Drive, servisiranje ur, pozitivne/ negativne izkušnje z GS urami...

Hvala vnaprej in LP, M.


Ura je top. Ne vem pa ali se GS sploh dobi v Evropi oz. zunaj Japonske. Servis se, kolikor vem, opravlja samo na Japonskem.

Hvala za tvoj odgovor manakis. GS je na srečo začel s prodajo tudi po svetu in najbližje kar sem našel je www.schwoedt.com/grand-seiko

Plan imam konec poletja obiskat trgovino in preverit nekaj ur. Je pa GS še relativna redkost in se mi zdi, da ni tako cenjen, kot si zasluži.

Kakršna koli info glede GS je še vedno dobrodošla :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 11 mesecev #25390

  • Filip
  • Filip avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 275
  • Karma: 17
  • Thank you received: 21
www.weikhard.at/

V Grazu so GS imeli še pred dobrim letom. Zgoraj imaš naslov, pa vprašaj.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 11 mesecev #25391

  • manakis
  • manakis avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 82
  • Karma: 2
  • Thank you received: 4

Yaxkuk napisal:

manakis napisal:

Yaxkuk napisal: Pozdravljeni.

Že nekaj časa iščem pravo uro zase in najbolj se nagibam Grand Seiku SBGA285. Ima mogoče kakšne dobre izkušnje s kakšno GS trgovino "v bližini"? Dobrodošla je pravzaprav kakršna koli informacija v povezavi z GS; izkušnje z mehanizmom Spring Drive, servisiranje ur, pozitivne/ negativne izkušnje z GS urami...

Hvala vnaprej in LP, M.


Ura je top. Ne vem pa ali se GS sploh dobi v Evropi oz. zunaj Japonske. Servis se, kolikor vem, opravlja samo na Japonskem.

Hvala za tvoj odgovor manakis. GS je na srečo začel s prodajo tudi po svetu in najbližje kar sem našel je www.schwoedt.com/grand-seiko

Plan imam konec poletja obiskat trgovino in preverit nekaj ur. Je pa GS še relativna redkost in se mi zdi, da ni tako cenjen, kot si zasluži.

Kakršna koli info glede GS je še vedno dobrodošla :)


Predlagam ti, da preveriš koliko bi te stalo, če naročiš neposredno z Japonske, ker znajo imeti zelo dobre ponudbe. Morda prideš ceneje skozi, tudi če prišteješ DDV in stroške carine.

Ali pa tale: www.chrono24.com/seiko/grand-seiko-spring-drive--id7944683.htm

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 11 mesecev #25392

  • Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 827
  • Karma: 26
  • Thank you received: 147
Glede na Grand Seiko spletno stran v Grazu nimajo več, je pa vredno preverit. Najbližje opcije so potem Dunaj, München in Budimpešta -- v slednji imajo prav GS butik.

www.grand-seiko.com/global-en/stores/list?country=AUSTRIA
www.grand-seiko.com/global-en/stores/list?country=GERMANY
www.grand-seiko.com/global-en/stores/list?country=HUNGARY

Je pa res, da GS ni tako cenjena znamka kot ure primerljive kvalitete, zato se splača pogledati tudi za rabljenimi npr. na Chrono24, ker hitro izgubijo velik del cene.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Matrus.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 11 mesecev #25399

  • Yaxkuk
  • Yaxkuk avatar
  • Gost
  • Gost
Hvala za vse odgovore.

Filip...GS ni več v njihovem repertoarju.

Manakis...Chrono je definitivno opcija, bi pa rad uro pred nakupom dal na roko. Pred časom sem gledal eno uro, ki bi morala biti po vseh podatkih ok, vendar sem se odločil za osebni ogled in sem zelo vesel, da sem. V živo je bila ura čisto drugačna in ni bila to kar sem iskal. Zato bom pred nakupom vsekakor tudi tokrat storil enako.

Matrus...gledal sem bolj Avstrijo in Italijo, na Madžarsko pa sploh nisem pomislil. Hvala za namig. Gre za posebno priložnost in bo zato ta ura ostala v kolekciji za vedno, tako da izguba cene ni primarnega pomena.

Še enkrat hvala vsem za vas čas.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si