minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!!

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 mesecev 1 dan #25004

• mato7
  • mato7 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 15
Ja super, saj večina jih je ok se pa pojavljajo taki primerki, jaz recimo od petih naročenih preko spleta sem tri dobil ok dva pa sta bila kot na zgornji sliki. In po branju po forumih je tega pač veliko.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 mesecev 23 ur #25005

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 75

mato7 napisal: Kot je že predlagal Morski pas bi jaz tudi vzel omenjeno uro (SRPC41K1), ker je super ura mogoče v tem izboru manjših diverjev še SKX013.
Takole pa izgleda zamaknjena številčnica... mene osebno to moti, mogoče koga niti ne.

zdaj te razumem...nisem tega nikoli videl...

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 mesecev 23 ur #25006

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert

mato7 napisal:

MorskiPas napisal:

mato7 napisal: Če ti je pomemben napis "made in Japan" potem odštej. V osnovi sta si uri identični in med njima zaradi tega ni razlik. Slabost današnjih Seikov so ravno zamaknjene števičnice in le te imaš lahko zamaknjene tako pri K kot tudi J modelih, sam sem celo večkrat videl K modele lepše izdelane.

uf...ob tvojem postu se človek prestraši...jaz teh problemov nimam in ih nikoli nisem imel...prvič slišim...da bi bil zamaknjen bezel imam tudi sam izkušnje...pa ne samo pr Seikotu...

Me preseneča, ker vem, da si poznavalec in to je treuntno rak rana Seikov, moraš imeti preklemansko srečo, da dobiš turtla z poravnano številčnico (govorim o številčnici ne bezel).

nisem poznavalec, sploh ne tipo "@whitehai@"...ne spremljam tuje forume...ogromno sem se naučil iz našega foruma in nekaj malega iz lastnih izkušenj...
tukaj je moj turtle, verjetno prvi v SLO, kjer vidiš zeru zamaknjen bezel...

Attachments:

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 mesecev 23 ur #25007

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert

Medved123 napisal: Imate mogoce kak primer ali sliko kako zgleda zamaknjena številčnica? Sem čisti začetnik in bi biu vesel vsakega nasveta in novega znaja. Mogoče še glede diverjev, mi lahko predlagate še kakšno uro manjse velikosti?

SRPC41J1 ima boljši agregat kot SKX....4R35 s haching second hand...SKX ga nima...hackinga...tudi to naj te ne moti....

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 mesecev 21 ur #25008

• Sandokan
  • Sandokan avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 5
Predlagam, da si prebereš še spodnjo povezavo. Gre za temo iz WUS foruma, kjer je na enem mestu zbran nek popis diverjev dimenzij 40mm in manj.

WUS forum

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 mesecev 14 ur #25010

• Ikari
  • Ikari avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 2

mato7 napisal: Ja super, saj večina jih je ok se pa pojavljajo taki primerki, jaz recimo od petih naročenih preko spleta sem tri dobil ok dva pa sta bila kot na zgornji sliki. In po branju po forumih je tega pač veliko.

Če svojo SKX013 res res dobro pogledam, vidim da ni čisto naravnost, ni pa očitno na prvi pogled. Pa še iz Creationwatches sem naročil, kjer te nič ne opozorijo na stroške DHL-a za bančno garancijo pri uvozu, plus da od CW nimaš kaj dosti pričakovati podpore, ko enkrat uro kupiš. Sem pa osebno nad Seikotom razočaran, ker mi ne morejo povedat kak štift se uporablja v zaponki, ker sem svoje zgubil (butasta zgodba), pa nova ura. Če kdo ma info glede debeline štifta (pa nisem zihr a je zaobljen konc al ne..., mislim da ne).

Od manjših ur sem še Steinhartove gledal, ampak mi homage Rolexu kar nekako ne sede. Za naslednji nakup sem se nakup sem se nagibal k Tissot Visodate, ampak morda bo prej Hamilton Khaki Mechanical:

Seikov SARB033 je bil tudi v igri ampak se je nekoliko podražil, pa tale grenka izkušnja s Seikotom me je mal odvrnila od znamke.

Last Edit: od Ikari.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 mesecev 13 ur #25011

• AliG
  • AliG avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 13
O kakšnem štifu pa je govora? Lahko poslikaš?

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 mesecev 3 ur #25012

• ermate
  • ermate avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 3
Če prav razumem je govora o "spring bar-u". To par stane kakšen evro... Tako da samo poglej kakšno širino odprtine ("lug-ov") imaš in naroči.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 2 mesecev 4 tednov #25013

• Ikari
  • Ikari avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 2
16 mm dolg short end single flange spring bar, debeline pa ne vem. Sem pa od Seikota dobil točen part number za štift. Vprašanje le, a ga Urca ima in koliko računajo, nazadnje so rekli 2 eura na štift (lokalen urar isto).

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 2 mesecev 4 tednov #25015

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert

Ikari napisal: 16 mm dolg short end single flange spring bar, debeline pa ne vem. Sem pa od Seikota dobil točen part number za štift. Vprašanje le, a ga Urca ima in koliko računajo, nazadnje so rekli 2 eura na štift (lokalen urar isto).

iz mojih izkušenj, vsaj z diveri, spring bar na zaponki je iste debelosti kot na uri...ne vem kaj kompliciraš...vsak urar to uredi v dveh minutah...če je tanjši ni nič narobe...če je debelejši ne bo šel v luknjo paščka...luknje na uri in zaponki so standard (?)...par evrov gor dol...to da ti Seiko ne da informacije je popolnoma irelevantno....stopi prvem urarju...

Last Edit: od MorskiPas.
minutka.si minutka.si minutka.si