minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!!

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 9 mesecev 5 dni #24020

• dreja
  • dreja avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 33

cyc napisal:
Nekaj približno simpatičnega je bilo od Longines, mislim, da je bil kronograf za 2700€. Nisem pretirano natančno gledal, toliko vem, da ni bila three-hand ura. Za tisto ceno bi bistveno raje kak Oris Aquis imel na roki. :-)

Za tak denar bi jaz pogledal še Tudor Black Bay. Če ti je original prevelik, je sedaj zunaj Black Bay Fifty Eight, ki je malo manjši. Oba imata inhouse mehanizem.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 9 mesecev 5 dni #24023

• cyc
  • cyc avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 0
Ne, ne, narobe si ne razumel - vsekakor ne gledam za 2700€ ure , nanašalo se je na 60% te cene, pa tudi takega zneska mi ne diši dati. Zato pa gledam, če bi med Hamilton urami našel kaj velikostno primernega in všečnega. Cenovno stopnica višje je Stowa z misterijem glede ustrezne velikosti, enak pribitek višje je pa, sodeč po chrono24 že kak Oris Aquis 39,5mm. Ampak to je potem že dvojna cena običajnejših Khaki ur in kot rečeno ne bi rad do tja priplezal. :)
Tisto sem napisal predvsem zato, da bo morebiten interesent za Longines -40% to opazil, Pablo ga v svoji objavi ni omenjal.

Edit: sem mislil, da so Tudorji bistveno dražji, nekaj sem nekoč opazil s praktično Rolex cenami, pa sem v glavi kar odfiltriral. :) Vseeno, od Oris Aquisa je zadeva vseeno opazno dražja. In nima display back-a. :laugh: Je verjetno malo bebav kriterij, ampak mehanske ure še nisem imel, če bi jih par že imel, bi me steklo na dnu ohišja verjetno figo brigalo ...

Last Edit: od cyc.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 9 mesecev 4 dni #24028

• Thunder Road
  • Thunder Road avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 28
No, jaz sem se potem po večmesečnem tuhtanju vendarle odločil in kupil Hamilton Khaki Field Auto, 38 mm verzijo (edino, ki paše na moje zapestje). Kakorkoli sem obračal, vedno bolj sem bil zaljubljen ravno v to uro ... Meni ta velikost (po mojem mnenju) paše kot ulita (slika je v temi Katero uro nosite danes) ... Lugi so ravno prav, vse ostalo tudi. Kar se tiče mehanizma, pa sem dobil nekaj strani nazaj tudi OK zagotovila tistih, ki vedo o tem dosti več od mene.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 9 mesecev 3 dni #24069

• cyc
  • cyc avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
(zdajle sem vsaj četrt ure iskal z Googlom po minutka.si, da bi našel kako ustrezno temo ... k "top urarji" tole po mojem ne sodi. Iskalnik nekako išče samo po člankih?)

Anyway ...

Danes sem šel prevzeti svojo kvarčno Certino na Slowatch servis. Ker mi v nobeni od njihovih trgovin niso znali postreči s podatki o cenah servisa, sem to izkoristil tam in vprašal po cenah rednih servisov Hamiltonovih mehanskih ur, za ure s tremi kazalci (torej: ne kronografi). Gospod se je šel pozanimat in mi postregel z vrednostjo: 350€

Zdaj me pa zanima: wtf?
(To je cca. dvakratnik priporočene cene na Hamiltonovi matični strani. Hkrati je to, tako čez prst, polovična cena marsikatere njihove nove ure.)
Bi rekel, da to težko opravičujejo z višjo ceno delovne sile v Sloveniji glede na Švico. :D Kakšna ideja, izkušnje? :) Mi je gospod navajal ceno česa čisto tretjega ali pa priporočene cene niti približno ne držijo?

Last Edit: od cyc.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 9 mesecev 3 dni #24070

• dreja
  • dreja avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
Sodelavec ima Longines s kalibrom L888 (osnova ETA A31.L11 ). Ura prikazuje ure, minute in sekunde ter datum. Je pa kronometer.
Ob nakupu so mu povedali, da je cena rednega servisa 400 eur . Ure ne pošljejo v matično tovarno, ampak jo servisirajo njihovi serviserji...

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 9 mesecev 3 dni #24073

• cyc
  • cyc avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
A Slowatch? Longines.com pravi 230CHF za avtomatika s tremi kazalci + datum. :huh:

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 9 mesecev 3 dni #24074

• dreja
  • dreja avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec

cyc napisal: A Slowatch? Longines.com pravi 230CHF za avtomatika s tremi kazalci + datum. :huh:

Da, Slowatch LJ.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 9 mesecev 3 dni #24075

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 257

cyc napisal: (zdajle sem vsaj četrt ure iskal z Googlom po minutka.si, da bi našel kako ustrezno temo ... k "top urarji" tole po mojem ne sodi. Iskalnik nekako išče samo po člankih?)

Anyway ...

Danes sem šel prevzeti svojo kvarčno Certino na Slowatch servis. Ker mi v nobeni od njihovih trgovin niso znali postreči s podatki o cenah servisa, sem to izkoristil tam in vprašal po cenah rednih servisov Hamiltonovih mehanskih ur, za ure s tremi kazalci (torej: ne kronografi). Gospod se je šel pozanimat in mi postregel z vrednostjo: 350€

(To je cca. dvakratnik priporočene cene na Hamiltonovi matični strani. Hkrati je to, tako čez prst, polovična cena marsikatere njihove nove ure.)
Bi rekel, da to težko opravičujejo z višjo ceno delovne sile v Sloveniji glede na Švico. :D Kakšna ideja, izkušnje? :) Mi je gospod navajal ceno česa čisto tretjega ali pa priporočene cene niti približno ne držijo?

Poglej pod Napredno iskanje v zavihkih foruma. Iskalnik je precej dober, isce po naslovih, tekstu, avtorju, datumu...
Zahvale: cyc

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 9 mesecev 2 dni #24076

• cyc
  • cyc avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec

criptus napisal: Poglej pod Napredno iskanje v zavihkih foruma. Iskalnik je precej dober, isce po naslovih, tekstu, avtorju, datumu...

Težko najdem besede, ki bi opisale, kako brljavega se sedaj počutim ... :laugh: :laugh:

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 9 mesecev 2 dni #24077

• Thunder Road
  • Thunder Road avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 28

cyc napisal: (zdajle sem vsaj četrt ure iskal z Googlom po minutka.si, da bi našel kako ustrezno temo ... k "top urarji" tole po mojem ne sodi. Iskalnik nekako išče samo po člankih?)

Anyway ...

No, lahko se tolažimo, da redni servis ni vsako leto (kot pri avtomobilih). Sej razumem, da je slaba tolažba, ampak vendarle ...

minutka.si minutka.si minutka.si