minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!!

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #23940

• cyc
  • cyc avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 0

haifisch napisal: Jaz ne bi preveč skrbel. H10 izhaja iz ETA C07.611 (ta pa izhaja iz ETA 2824-2). Ena izmed treh sprememb v primerjavi z baznim C07.611 je odvzem 2Hz frekvence, da so pridobili večjo rezervo delovanja.(80 ur).
...
Glede na to, ti bodo na Slowatch servisu brez težav nastavili točnost ure (če bo to sploh potrebno) in tudi normalno naredili servis.

A je tole glede nastavljanja točnosti pri H10 pri Slowatch sploh res? Ogledujem se za mehanskimi urami in o tem mehanizmu z 80-urno rezervo (sklepam, da Hamiltonova verzija ni glede tega nič drugačna) sem prebral po raznih forumih, da točnost nastavijo lasersko v tovarni in da običajni urarji tu več nimajo česa početi? Saj gre za Powermatic 80, kajne?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od cyc.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #23941

• cyc
  • cyc avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
Z iskalnikom nisem našel kake namenske teme ... ločene verjetno ni smiselno odpirati. Če se bo moderatorju zdelo nasprotno, se že vnaprej opravičujem. :D

Mi zna kdo povedati, kaj za kupce pomeni konec 2019, ko Swatchu/ETA ne bo treba mehanizmov več ponujati podjetjem izven Swatch koncerna? Je to potencialna težava za servisiranje ur znamk, ki Etine mehanizme vgrajujejo?

Ogledujem se za mehanskimi urami, všeč mi je pravzaprav marsikaj, je edino fiksno pravilo to, da zaradi suhega zapestja (kakih 6.5") ne sme biti prevelika in pa želim stekleno dno. S tem odpade med drugim kup čednih "kopij" Submarinerja. :)
Dilema glede vgrajenih ETA mehanizmov se mi je pojavila, ko sem "odkril" nemško Stowo . Sicer so njihove ure dražje od Hamiltona ipd. - kar sem prvotno gledal - so mi pa všeč njihove pilotske ure manjših dimenzij. Poleg tega dejansko specificirajo razred ETA mehanizma, tega podatka drugje po navadi ne vidim. 2824-2 ni celoten podatek ...

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #23944

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 261

cyc napisal:

haifisch napisal: Jaz ne bi preveč skrbel. H10 izhaja iz ETA C07.611 (ta pa izhaja iz ETA 2824-2). Ena izmed treh sprememb v primerjavi z baznim C07.611 je odvzem 2Hz frekvence, da so pridobili večjo rezervo delovanja.(80 ur).
...
Glede na to, ti bodo na Slowatch servisu brez težav nastavili točnost ure (če bo to sploh potrebno) in tudi normalno naredili servis.

A je tole glede nastavljanja točnosti pri H10 pri Slowatch sploh res? Ogledujem se za mehanskimi urami in o tem mehanizmu z 80-urno rezervo (sklepam, da Hamiltonova verzija ni glede tega nič drugačna) sem prebral po raznih forumih, da točnost nastavijo lasersko v tovarni in da običajni urarji tu več nimajo česa početi? Saj gre za Powermatic 80, kajne?

Mikro nastavitve mehanike lahko naredi vsak urar. Za dotičnega nebi smelo bit nič drugače...
Zahvale: cyc

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #23945

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 261
Pred leti je ETA že napovedala, da bo prenehala z dobavo ETA mehanizmov znamkam izven SWATCH group. Na pritiske so se potem vdali in podaljšali odločitev do naslednjega leta. Ali se bo to takrat res zgodilo pa še malo počakajmo. So se pa znamke odzvale, kar nekaj hišnih mehanizmov je v tem času na novo nastalo. Kar je seveda pozitivno. Poleg tega namesto ETE sedaj proizvajalci, ki nimajo svojih mehanik ali pa jih dajejo samo v osnovne modele, vgrajujejo klone, kot so: SOPROD, TECHNOTIME... Enako dobra mehanika torej.

Glede servisiranja ne bi smelo biti težav. To so dobro poznani mehanizmi, ki so doživeli že tudi prej omenjene klone.

Trg bo preživel, dobili smo nadomestke in nekaj nove hišne mehanike. In vsi smo spet srečni in veseli...

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #23946

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 339

Mikro nastavitve mehanike lahko naredi vsak urar. Za dotičnega nebi smelo bit nič drugače...

Tukajle se pa ne bi ravno strinjal. H10, izhajajoč iz ETA C07.611 (če se ne motim, je razlika v tem, da ima H10 pravo, ETA pa plastično oz. delno plastično zapreko) je mehanizem s tako imenovano free sprung nemirko, torej, ta kaliber nima regulatorja in klasično nastavljanje ni možno, nastavlja se ga preko posebnih vijakov na balančnem kolesu, enko kot se to dela že desetletja pri Rolexih in še nekaj drugih high end znamkah. Da se nastaviti, je pa precej bolj zahtevno in zamudno, poleg tega je za odpravo rizika poškodbe tudi potrebno posebno orodje, ki se načeloma razlikuje po brandih, tako da, ravno vsak urar oz. hobijist s timegrapherjem tega ne bo znal nastaviti ali pa bo povzročil več škode kot koristi...

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #23949

• cyc
  • cyc avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
Ima morda kateri od forumašev Stowa uro? Podjetje je čisto majhno in prodajajo samo prek interneta. Menda zato, da imajo manj izgub (za kupce pomeni nič znižanih cen na chrono24.com). Iskalnik mi najde samo tale zapis , za katerega si upam trditi, da je napačen. :D
Stowa je ena od petih firm, ki je med drugo svetovno vojno delala ure za Luftwaffe. Gre torej za "original", ne pa homage za Hamilton. :) So bile pa seveda tiste ure čisto drugačne, obdržala se je samo ideja oblikovanja, notranjost in dimenzije pa so prilagojene.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #23950

• haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 189
Samo ena manjša dopolnitev: C07.611 je v celoti narejen iz metala. Mehanizem ne vsebuje plastičnih delov, kar ga razlikuje od Tissot in Certina Powermatic, ki sta nastala iz C07.1XX, kjer je precej plastike.
Takšen odgovor sem prejel neposredno od Hamiltona, ko sem kupoval Hamilton Frogmana.
Slowatch je pooblaščen servis in njihovi urarji so zagotovo seznanjeni, kako se štela C07.611, saj je ta prisoten že vrsto let. Je pa tako, kot je kolega Slamca napisal. Ni za v vsake roke.

Kar se tiče Stowa - odlične ure. Ne gre za homage Hamiltonu. So popolnoma samostojni in pri marsikateremu ljubitelju urarstva bolje zapisni, kot Hamilton. Meni osebno, sta na enakem nivoju. Predvsem zato, ker zelo spoštujem Hamije.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #23951

• cyc
  • cyc avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec

haifisch napisal: Kar se tiče Stowa - odlične ure. Ne gre za homage Hamiltonu. So popolnoma samostojni in pri marsikateremu ljubitelju urarstva bolje zapisni, kot Hamilton.

Samostojni že, ampak so vsaj trenutno vezani na uporabo ETA mehanizmov, zaradi česar sem pomislil, da bi lahko bili zapleti z vzdrževanjem, če bo Swatch če bolj omejeval dobavo delov.

Stowa se mi - trenutno :D - zdi zelo zanimiva. Njihove pilotske ure so manjše od npr. Hamiltonovih. Z 42mm na 6,5" zapestju nimam kaj početi. Manj mi je všeč njihova okrogla cena - jurja. :) Ure imajo v 43, 40 in 36mm. 36mm se mi sicer zdi nekam malo - še posebej, ker naj bi pilotske ure bile nekoliko večje. Ampak ker so te ure praktično samo številčnica, izgledajo večje. Morda 36mm sploh ne bi bila premajhna, tudi po slikah na zapestjih sodeč ... Trenutno me sicer še najbolj odbija njihova cena, ker so pač precej dražji od cele vrste Hamiltonovih ur. Poleg tega se jih ne da pomeriti in bi bilo odločanje med 36 in 40mm bolj kot ne guesstimate.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #23953

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 79

cyc napisal:

haifisch napisal: Kar se tiče Stowa - odlične ure. Ne gre za homage Hamiltonu. So popolnoma samostojni in pri marsikateremu ljubitelju urarstva bolje zapisni, kot Hamilton.

Samostojni že, ampak so vsaj trenutno vezani na uporabo ETA mehanizmov, zaradi česar sem pomislil, da bi lahko bili zapleti z vzdrževanjem, če bo Swatch če bolj omejeval dobavo delov.

Stowa se mi - trenutno :D - zdi zelo zanimiva. Njihove pilotske ure so manjše od npr. Hamiltonovih. Z 42mm na 6,5" zapestju nimam kaj početi. Manj mi je všeč njihova okrogla cena - jurja. :) Ure imajo v 43, 40 in 36mm. 36mm se mi sicer zdi nekam malo - še posebej, ker naj bi pilotske ure bile nekoliko večje. Ampak ker so te ure praktično samo številčnica, izgledajo večje. Morda 36mm sploh ne bi bila premajhna, tudi po slikah na zapestjih sodeč ... Trenutno me sicer še najbolj odbija njihova cena, ker so pač precej dražji od cele vrste Hamiltonovih ur. Poleg tega se jih ne da pomeriti in bi bilo odločanje med 36 in 40mm bolj kot ne guesstimate.

minutka.si/forum/6-kaj-in-kje-kupiti/124...anes.html?start=2890

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #23954

• haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 189
Ne razumem, zakaj se bojiš težav z vzdrževanjem. Ravno to je pozitivno, da vsebujejo ETA mehanizme. Vsak urar zna popraviti ETA mehanizem in deli za njih se bodo lahko še naprej naročali v primeru posamičnih nakupov. Sicer pa, lahko Stowo neseš npr. v Slowatch servis, ker Slowatch močno pokriva SWATCH koroporacijo in ti bodo uro servisirali brez težav.

minutka.si minutka.si minutka.si