minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!!

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #24002

• cyc
  • cyc avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 0
Enak vtis glede vernosti “kopij” pri Laco sem dobil tudi sam, Original kolekcija nima nikoli steklenega dna, če se prav spomnim, celo datuma ne. Za Miyotin mehanizem (konkretno odziv lastnika Laco Augsburg) pa sem bral o 20s/dan razlike. To je malo veliko že ... saj razumem, “za to ceno” ...

Koliko smešno izgledajo oni Hamiltoni na moji roki? Nimam občutka kako majhno mora biti ohišje, da ne bo smešno izgledalo? Glede “flieger” možnosti pa Stowa vodi, zaradi boljšega mehanizma. Hamilton Hkaki Aviation je prijetno cenejši - z zapestnico, ampak sem milo rečeno nesiguren glede velikosti. :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od cyc.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #24003

• Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 24
Če koga zanima, včeraj sem bil v MaxiMarketu v Ljubljani. Ker bojo prenavljali trgovino imajo 40% na vse ure. Veliko je že pobranega. Večarj je imela še tri Tag Heuer-modele in neke Tissot ter Rado ure. V roki sem držal Aquaracer Calibre 5 500m modre barve. Iz 2500Eur znizan na 1500Eur. Skoraj sem ga ze kupil da bi ga lahko potem s profitom prodal takoj naprej samo nevem kako hitro se kaj prodajajo Tag-i pa ga nisem vzel.

Attachments:
Zahvale: criptus

Last Edit: od Pablo.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #24005

• Domč
  • Domč avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 11
Cyc:
Mislim, da ti velikost, 38mm (Hamiltona) odgovarja. Mal je tudi stvar okusa. Bo pa vseeno tudi, če je manjša padla marsikomu v oči (predvsem kot dobra izbira). Tale je v primerjavi s fligerji, ki jih prej omenjaš, bolj vsakdanje 'uporabna' in je za vse priložnosti (razen ekstremno športnih).

Pa še glede Miyota mehanizma. Mam dve uri z iz 8000 serije in vse štima. Preverjeno. Je pa res, da ni švicar, če ti to kaj pomeni. :)

Last Edit: od Domč.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #24006

• Carlito149
  • Carlito149 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 63
Po mojem mnenju najbolje izgleda khaki fileld 38mm na tvojem zapestju.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #24007

• Domč
  • Domč avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 11

cyc napisal: Enak vtis glede vernosti “kopij” pri Laco sem dobil tudi sam, Original kolekcija nima nikoli steklenega dna, če se prav spomnim, celo datuma ne. Za Miyotin mehanizem (konkretno odziv lastnika Laco Augsburg) pa sem bral o 20s/dan razlike. To je malo veliko že ... saj razumem, “za to ceno” ...

Koliko smešno izgledajo oni Hamiltoni na moji roki? Nimam občutka kako majhno mora biti ohišje, da ne bo smešno izgledalo? Glede “flieger” možnosti pa Stowa vodi, zaradi boljšega mehanizma. Hamilton Hkaki Aviation je prijetno cenejši - z zapestnico, ampak sem milo rečeno nesiguren glede velikosti. :)

Tole še poglej, če še ne poznaš. Odlična. 38mm. Vredna vsakega evra. Mislim, da so še zamo zaloge, ker gre iz proizvodnje, če imam pravo informacijo.

www.ebay.com/p/Seiko-SARB033-Wrist-Watch-for-Men/144252978

Nekaj podobnega se prodaja na bolhi. Je mal slabša verzija, ampak vseeno dobra. Mislim pa da je ta 40mm.
www.bolha.com/oblacila-obutev-modni-doda...=1536504462&kw=seiko
Attachments:

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #24008

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 261
Prava bo tista, ki bo vsec tebi. Ko bo taksna na roki bos vedel. Verjemi :)

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #24009

• cyc
  • cyc avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
Hvala za mnenja glede velikosti! Sicer čutim, da imate kar prav, imam edino zamero glede 38mm khakija - proporci se mi zdijo malo sfaljeni. Verjetno bi z usnjenim paščkom zadeva bistveno bolje izgledala (ampak je želja, da bi lahko imel oboje in menjaval, tega si pri "fliegerju" sicer ne bi mogel privoščiti, ko sedlo na kravi :D ). Občutek imam, da je pri 38mm verziji videz, kot da jo je sama zapestnica. 20mm je širina zapestnice, enako kot pri 40mm uri. Kar malo spominja na tiste ženske ure, ki so predvsem zapestnica in mimogrede še nekaj malega na njej kaže čas. :)
Na eni od slik je tudi 40mm kvarčna verzija khakija, s črno številčnico. Sem imel vtis, da ima drugače oblikovana ramena kot pri auto verziji - na auto so izgledala že moteča. Ampak kvarčne ne bi.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #24016

• cyc
  • cyc avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
Evo me nazaj :silly:

Opazil sem, da sem se motil - Hamilton Khaki Pilot ni bila v 40mm velikosti na voljo. Ne, velikost je bila 38mm, imela je day-date funkcionalnost in posledično 2836-2 mehanizem. Našel sem par IDjev ure te velikosti:

H64425555
H64445595
H64425585

Pri nekaterih zapisih se omenja še "King", nisem prepričan, kako je s tem. Vsekakor je pa očitno nekaj takega izgleda/velikosti obstajalo.

Zdaj pa ... tisti z daljšim stažem pri urah - se kaj spomnite, pred koliko časa je to aktualno, je morda znano zakaj je zadeva izginila? Ne verjamem, da zaradi nezanimanja kupcev, sodeč po kopici tem na forumih in blog zapisih z nasveti o izbiri ur za manjša zapestja ... :huh:

Last Edit: od cyc.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #24017

• haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 189
Gre za modele, ki so se proizvajali 5 do 8 let nazaj. Niso izginili zaradi nezanimanja, ampak zaradi zelo široke produkcije Hamiltona, za katerega je značilno, da v okviru obstoječih linij nenehno ponuja nove različice modelov. Ravno pri tem se pozna razlika med High End in običajnimi proizvajalci. Prvi legendarne modele tržijo v tradicionalnih linijah tudi desetletja dolgo, medtem ko so manjši zaradi večje borbe na tržišču prisiljeni v nenehne manjše spremembe, novosti...Hamilton ima legendaren model. To je Ventura in jo trži že 60 let, medtem, ko pa nekatere odmevne vrača nazaj v trženje v modernejši različici (Intra Matic, Frogman, Pan Europ....). Podobno politiko imata Tissot in Certina, kjer je skoraj vedno bolje obiskati Heritage del ponudbe, kot pa nove stvaritve.
Še dobro, da ne iščeš katerega od modelov Seika ali pa Citizena. Japonci imajo zelo lep običaj, da model, ki se odlično prodaja hladnokrvno umaknejo iz prodajnega programa (Citizen Ngihthawk, Citizen NY diveri, Citizen Autozhilla, Seiko Alpinist, Seiko Orange Monster.....)
Zahvale: cyc

Last Edit: od haifisch.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 mesecev 1 teden #24018

• cyc
  • cyc avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec

Pablo napisal: Če koga zanima, včeraj sem bil v MaxiMarketu v Ljubljani. Ker bojo prenavljali trgovino imajo 40% na vse ure. Veliko je že pobranega. Večarj je imela še tri Tag Heuer-modele in neke Tissot ter Rado ure. V roki sem držal Aquaracer Calibre 5 500m modre barve. Iz 2500Eur znizan na 1500Eur. Skoraj sem ga ze kupil da bi ga lahko potem s profitom prodal takoj naprej samo nevem kako hitro se kaj prodajajo Tag-i pa ga nisem vzel.

Šel to čudo pogledat tudi jaz pravkar. Cetine nobene več, poleg trapastih modnih ur so imeli omenjene Rado ure, cca. 3-4 grde Tissot ure, še največ izbire je bilo z Longines. Morda jih je bilo kakih deset. Ničesar takega ni bilo, da bi si rekel oho, za to ceno bi pa to imel. :)

Nekaj približno simpatičnega je bilo od Longines, mislim, da je bil kronograf za 2700€. Nisem pretirano natančno gledal, toliko vem, da ni bila three-hand ura. Za tisto ceno bi bistveno raje kak Oris Aquis imel na roki. :-)

minutka.si minutka.si minutka.si