minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Sem sodijo predstavitve članov foruma, ur, urarskih znamk ...

TOPIC: Predstavite se...

Predstavite se... pred 12 let 2 mesecev #1951

  • sokol
  • sokol avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1840
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
naj bo to prvi post za vse nove člane...
še preden se opogumite in napišete svojo prvo besedo, še nekaj besed kako se vse skupaj začne...

če boste napisali svoj prvi post, ste že material za uroholika.

ko boste napisli prvo besedo, bo v tistem trenutku prišlo do drastičnih sprememb v vašem življenju. v očeh se vam bo pojavila črna pika za nautice, ampak se bodo v naslednjem trenutku odprli apetiti za mehanskimi urami. pri vas se bodo pojavile prve mehanske ure seiko.

v naslednjjem trenutku boste apetite gasili z brezkompromissnim surfanjem po netu,ampak vas bo od nakpa odvračal pogled nedolžnega otroka v ženinem naročju in njenem obupanem pogledu ki govori : spet si za računalnikom in gledaš ure? spet zanemarjaš družino?

ampak ker ste družinski človek, se boste za nekaj časa odrekli skušnajvi - prevladala bo zavest.
no, s časom se bo začela brisati relativna meja med 300 in 3000eur. kar je nekoč zgledalo dostopno samo tajkunom in podobnimi, bo vaš nakup prve resne ure zgledal vse bližji.

začela vas bo zanimati omega. mislili si boste - vzdržujem družino, nosim denar v hišo in sigurno imam pravico na neko svoje zadovoljstvo. googlali boste za iskanjem second hand modeli in vmes kupili nekaj ur, za katere boste doumeli, da samo začasno gasijo željo p omegi speedmaster.

legalno si boste kupili kakšno uro za rojstni dan, ostale boste kupovali mimo ženinega vedenja. skrivali jih boste po predalih, nosili jih boste samo v službi. in ko se boste okorajžili jo dati na roko prednjo, boste rekli nedolžnega obraza: a ta ura, ta je že stara, samo dolgo je že nisem nosil.

razen vintage ur in nekaj dostopnih seiko mehanskih ur bo vaše stanovanje napadla invazija raznih pasov. od usnjenih, kavčuk, jeklenih, rumenih, rečih...da bipogasili žejo še za enim shootom.
vglavnem rekli si boste, pasovi niso dragi. bolje da kupim pašček ali dva kot novo uro.
kasneje bodo v vaše življenje prišli mali šraufencigerji, kasneje paše priročno orodje, da boste lahko zamenjali pašček, par škatlic, v katerih boste imeli shranjene štifte in zaponke. počasi se bo predal težko zaprl.

imeli boste občasne moralne mačke ( uh,moral bi prodati monsterja, redko ga nosim in imam že 15 ur ). ampak ko ga vzamete v roko, najdete opravičilo ( ampak je tako dober za na plažo in ima tako dobro iluminacijo če grevaa z ženo v kino ). čeprav v kinu niste bili že 10 let.

družina in prijatelji vas bodo sprejeli kakršni ste.

10 let kasneje, z dvema urama ki jih redno nosite in ostalimi 15-imi v predalih, z vrečo paškov štiftov, zaponk in orodja...ampak omega bo še vedno na wish listi.


vsem novim in bodočim članom želim lepo druženje na portalu minutka.

WELCOME TO THE MADNESS....
Zahvale: vid-mar, petrussa

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Predstavite se... pred 12 let 2 mesecev #1952

  • sablfish
  • sablfish avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Tik, tak, tik, tak, booom!
  • Posts: 600
  • Karma: 25
  • Thank you received: 50
Kot, da bi mene opisal B) Čestitam in hvala, ker nisem več videti čudak :P

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

If only I had known, I should have become a watchmaker
A. Einstein

Odg:Predstavite se... pred 12 let 2 mesecev #1953

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
@sokol, ne vem kje si tole pobral, ampak napisano je pa svetovno :beer:

sem ti takoj zvišal karmo :metal:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od igor.

Odg:Predstavite se... pred 12 let 2 mesecev #1954

  • gorazd
  • gorazd avatar
  • Nedosegljiv
  • Administrator
  • Administrator
  • Posts: 265
  • Karma: 30
  • Thank you received: 20
Najbrž je vsak od nas prehodil neko svojo evolucijsko pot. Verjetno so si med sabo podobne, vsaj v nekaterih občutjih. Najprej radovednost, potem zanimanje nato strast. Včasih slaba vest, sanjarjenje, občudovanje, veselje ob novi pridobitvi...

Kot mladega te najbrž privlačijo ure tipa Breitling. Bolj ko je nakičena in več ko je železja, boljša je. Za Rolex itaq veš, a veš tudi da je nedosegljiv. Potem odkriješ Omego, TAG, ter mehaniko. Rolex pričneš prezirati ker je preveč popoln in ga imajo vsi (razen tebe).

Sledi obdobje odkrivanja raznih detajlov in če te potegne to - si pečen za vedno! Od prve za rojstni dan in naprej pa je sokol povedal že vse... :ok:

Nikos Kazantzakis je nekoč rekel:
A person needs a little madness, or else they never dare cut the rope and be free ...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od gorazd.

Odg:Predstavite se... pred 12 let 2 mesecev #1956

  • Tadej7ad
  • Tadej7ad avatar
  • Gost
  • Gost
Glede na prve odstavke, ki so popolnoma točni (kot dobra ura ;)) lahko rečem samo: Uff, kaj me še čaka... :blink:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Predstavite se... pred 12 let 2 mesecev #1958

  • Sidney70
  • Sidney70 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Respect
  • Posts: 567
  • Karma: 22
  • Thank you received: 21
sokol tole sem pa bral z odprtimi usti ni skoraj rosnimi ocmi ... kot bi bral svoj zivljenjepis ... cudovito napisano ... moram rect, da sem bil popolnoma isti v SAT tehniki ... edino zakljucek bi popravil ... ko sem si nabavil najboljsi sprejenmik, kar jih je sem se malo skuliral in pac uzivam v tem, kar imam ... no je pa res, da so naredili nove, se boljse in zgodba se bo ponovila ... pohvalno se enkrat,

pa da se predstavim : sem Marjan zivim v lepi vasici visoko nad morjem ... sem strojni tehnik in po poklicu CNC programer ...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Predstavite se... pred 12 let 2 mesecev #1968

  • jozi
  • jozi avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 50
  • Karma: 2
  • Thank you received: 0
Odlična tema.

Že vidim srečanja anonimnih odvisnikov od ur, ki jih bodo na vsaki roki imeli po 10 kosov: "Sem ___ in sem uroholik."

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Predstavite se... pred 12 let 2 mesecev #1973

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
jozi napisal(a):

Odlična tema.

Že vidim srečanja anonimnih odvisnikov od ur, ki ....


Enega si že zamudil hehe...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Odg:Predstavite se... pred 12 let 2 mesecev #1974

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
criptus napisal(a):

jozi napisal(a):

Odlična tema.

Že vidim srečanja anonimnih odvisnikov od ur, ki ....


Enega si že zamudil hehe...


jp, res je...bo treba Gorazda vprašat, kdaj bo organiziral ponovno srečanje. Seveda ne gori voda, bo pa dobro prej vedet, da se ne lovimo zadnje minute... :ok:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Predstavite se... pred 12 let 2 mesecev #1975

  • jozi
  • jozi avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 50
  • Karma: 2
  • Thank you received: 0
criptus napisal(a):

jozi napisal(a):

Odlična tema.

Že vidim srečanja anonimnih odvisnikov od ur, ki ....


Enega si že zamudil hehe...


To je verjetno edino srečanje, kjer ni nevljudno, če vseskozi pogleduješ na uro :silly:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si