minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Sem sodijo predstavitve članov foruma, ur, urarskih znamk ...

TOPIC: Predstavite se...

Predstavite se... pred 7 let 5 mesecev #18943

  • dreja
  • dreja avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 133
  • Karma: 2
  • Thank you received: 40
Tudor in Aleksandar,
pozdravljena na forumu.

Zanimivo mi je, da oba kupujeta uro, ki zelo spominja na njunga bolj znanega "starejšega brata". In sicer Speedmaster Reduced vs Speedmaster Professional Moonwatch ter SKX013 vs SKX007.

Jaz sem pred leti imel podoben primer, ko sem si zelo želel Tutimo FliegerChrono Classic 1941. Pa sem si (zaradi finančne omejitve) kupil Tutimo Flieger (brez kronografa). Z uro sem bil in sem še vedno zelo zadovoljen. Vendar mi je vseeno žal, da bi še malo počakal in si izpolnil "osnovno željo".

LP Andrej

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predstavite se... pred 7 let 5 mesecev #18946

  • Tudor
  • Tudor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 153
  • Karma: 1
  • Thank you received: 6
Hvala za dobrodošlico:)

Ja, sem že opazil nasvete v tej smeri. Ampak, mi je manjša velikost dejansko bolj všeč. Nekako bolj mi je skladna. Edino navijanje me matra (Poleg očitne razlike v ceni):)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predstavite se... pred 7 let 5 mesecev #18947

  • Aleksandar
  • Aleksandar avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 36
  • Karma: 1
  • Thank you received: 6
Tudi z moje strani vsem najlepša hvala za dobrodošlico :)

Primarno sem si ogledal Seiko SKX007 (japonsko verzijo), ki si ga že omenil dreja, ampak imam zelo ozko zapestje zato se bojim, da bi bil SKX007 prevelik (sicer ga še vedno nisem prečrtal iz seznama ;) ). Trenutno pa se nagibam k njegovemu manjšemu bratu SKX013.

Je pa res, da obstaja "nevarnost", da osnovna želja nikoli ne izgine :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predstavite se... pred 7 let 5 mesecev #18948

  • dreja
  • dreja avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 133
  • Karma: 2
  • Thank you received: 40
Tudi jaz imam majhno zapestje (obseg cca 17.5 cm), pa komot nosim skx007j :)
Prednost je tudi ta, da je original gumijast pas "amortiziran" oz. fleksibilen ( 3 valoviti kanali na vsaki strani).
Tako te tudi ob premikanju roke ne tišči, čeprav nimaš ohlapnomzapetega...
Najboljše je, da pred nakupom vidiš model v živo ( jaz sem iz S Primorskega konca ).
Lp Andrej
Zahvale: Aleksandar

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od dreja.

Predstavite se... pred 7 let 5 mesecev #18949

  • Carlito149
  • Carlito149 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 539
  • Karma: 4
  • Thank you received: 72
Lepo, da smo dobili dva nova clana :beer:

Drugace pa sta oba modela zanimiva, ce imas res majhno zapestje pa raje vzemi SKX013.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predstavite se... pred 7 let 5 mesecev #18950

  • dreja
  • dreja avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 133
  • Karma: 2
  • Thank you received: 40

Tudor napisal: Hvala za dobrodošlico:)

Ja, sem že opazil nasvete v tej smeri. Ampak, mi je manjša velikost dejansko bolj všeč. Nekako bolj mi je skladna. Edino navijanje me matra (Poleg očitne razlike v ceni):)


Če pogledaš od strani, gumba kronografa nista v liniji s sredinskim gumbom (krono), ker je mehanizem modularen.
Mnenja bodo pa vedno deljena. Uro kupiš zato, ker je tebi všeč :)

LP Andrej

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predstavite se... pred 7 let 5 mesecev #18952

  • Aleksandar
  • Aleksandar avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 36
  • Karma: 1
  • Thank you received: 6
Uffffff... huda je... ampak tvoje zapestje Andrej je proti mojemu (obseg cca. 16 cm) že široko ;). Se mi zdi, da mi je tudi moja Certina malo prevelika, kar se mi ob nakupu ni zdelo. No danes drugače gledam na te stvari, kot včasih :). Ja se strinjam, da je stvar najbolje videti v živo preden jo kupiš. Samo upam, da mi uspe kje v Sloveniji izbrskati SKX013 za normalno ceno, ker nisem ravno ljubitelj nakupovanja preko spleta. Če pa mi ga ne uspe izbrskati, se bom pa spustil v lov za SKX007 ;).

PS: še slika Certine (42 mm) na mojem skromnem zapestju.


Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Aleksandar.

Predstavite se... pred 7 let 5 mesecev #18953

  • Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 827
  • Karma: 26
  • Thank you received: 147
Dobrodošla Aleksandar in Tudor. Jaz bi na tvojem mestu potem res raje gledal za SKX013. Imaš pa eno prednost, če oz. ko se boš spustil v svet vintage ur. Standardna velikost v šestdesetih (zame zlato desetletje urarstva) je bila 33-36mm brez krone, kar je za manjša zapestja ravno idealno. Ker pa večina išče nekoliko večje ure, ki so bile včasih nekoliko bolj redke, so te manjše vintage ure cenovno bistveno bolj dostopne.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predstavite se... pred 7 let 5 mesecev #18954

  • Aleksandar
  • Aleksandar avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 36
  • Karma: 1
  • Thank you received: 6
V svet vintage ur se še nisem uspel poglobiti... me še čaka in se ga kar veselim :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Aleksandar.

Predstavite se... pred 7 let 5 mesecev #18975

  • MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 868
  • Karma: 13
  • Thank you received: 114

Aleksandar napisal: Uffffff... huda je... ampak tvoje zapestje Andrej je proti mojemu (obseg cca. 16 cm) že široko ;). Se mi zdi, da mi je tudi moja Certina malo prevelika, kar se mi ob nakupu ni zdelo. No danes drugače gledam na te stvari, kot včasih :). Ja se strinjam, da je stvar najbolje videti v živo preden jo kupiš. Samo upam, da mi uspe kje v Sloveniji izbrskati SKX013 za normalno ceno, ker nisem ravno ljubitelj nakupovanja preko spleta. Če pa mi ga ne uspe izbrskati, se bom pa spustil v lov za SKX007 ;).

PS: še slika Certine (42 mm) na mojem skromnem zapestju.



sem si šel izmerit zapestje in sem se ustrašil... :laugh: ....navidezno pod 17 Cm...ne vem a je to plod "bolezni" ali standard zadnjih 35 let...
že dolgo nosim relativno velike ure, 40, 42, 44mmm....in me nič ne motijo na roki...tudi drugi so že navajeni in ni nobenega komentarja...
se pa spomnem ko sem v začetko 90ih v peglznu na tromostovju dal na roko Cotizen Promaster Aqualung sem se ustršil...sem jo kupil in dolga leta nosil...ne tokratni sceni je bilo zelo malo ur teh velikosti in so jo gledali z velikim respektom...
kaj sem hotel povedat...ne se bat "velike" ure...
če ne gre drugače, pošlji ZS, pridi na obisk pa potestiraj moje čebulce...mogoče ti bo kaj bolj jasno...isto lahko narediš v prodajalni če si bo prodajalec vzel čas za tebe in spremljevalko...
ta mali Seiko...sploh nisem vedel da obstaja...edino če gre za ženski model... :laugh: ....tudi pogledal ga ne bi...
qva čm reč...takle mamo...in to je to za ta denar....juhuuuuuu

kar se tiče tvoje Certine...nabil si jo na zapestje...noben ne nosi uro tako kot jo večina fotka, nabito n a zapestje...uri je mesto za tistim štrlečim členkom na roki...po drugi strani eni si zatisnejo pašček , drgi ga sprostijo...včasih fotka prevari...tako da ne ostane drugega kot testing, testing, testing....
srečno

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si