minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Hitlerjev reverso

Hitlerjev reverso pred 6 mesecev 3 tednov #28066

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 398
Leslie Fleischman s portala A passion of watches je objavil tole zanimivost.

Hitlerjev Jaeger LeCoultre Reverso gre na aukcijo kjer se pricakuje, da bodo zanjo iztrzili 3MIO $.

Novica je vzbudila mesane obcutke tako tistih, ki se nad tem zgrazajo kot tudi tistih, ki menijo, da se zgodovine, pa kakrsnakoli je ze bila, ne da kar izbrisati. Sam sodim med slednje ce na zadevo gledam zgolj tehnicno.

Kakorkoli, LinkedIn je novico izbrisal, zato jo je objavil pod svojim profilom.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Hitlerjev reverso pred 6 mesecev 3 tednov #28069

• Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 62

criptus napisal: Kakorkoli, LinkedIn je novico izbrisal, zato jo je objavil pod svojim profilom.

Hahah pa sej to nemores vrjet :laugh: Mesani obcutki woke ljudstva :P

Ce bi le budget dopuscal....:whistle:

Hitlerjev reverso pred 6 mesecev 1 teden #28087

• criptus
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
Hitlerjev JLC Reverso je bil prodan za 1,1 MIO dolarjev.

Ima pa ura zanimivo zgodbo. Prodajalec namreč nima dokaza, da je Hitler uro tudi dejansko nosil, čeprav je ocenitev neodvisnega strokovnjaka pokazala, da mu je ura verjetno res pripadala.

Furer naj bi uro prejel kot rojstnodnevno darilo leta 1933, isto leto, ko je postal nemški kancler. 12 let kasneje naj bi jo kot spominek vzelo 30 francoskih vojakov, ki so vdrli v Hitlerjevo gorsko zatočišče v Berghof na Bavarskem. Domneva se, da je bila ura kasneje preprodana, skozi generacije pa se je prenašala vse do danes.

Mimogrede, nedavno nazaj sem bil tam in kot sem prebral, so zavezniki ob zasedbi resnično pobrali vse kar je bilo kaj vredno. Je pa v originalu ostal agregat za elektriko, ki dela še danes, dvigalo iz medenine - tudi v skoraj originalnem stanju, motor so menjali šele nedavno. Impresivna je bila tudi gradnja ceste, ki je trajala zgolj 13 mesecev. Zgolj zato, ker je vklesana v skalo, ima nekaj tunelov in je neverjeten arhitekturni in gradbeni dosežek. Nekaj delov površine (tlak v tunelih) je še enak, cesta sama je sicer bila le preplastena z asvaltom. Rather amasing, glede na tehnologijo 80 let! nazaj.

Hitlerjev reverso pred 6 mesecev 1 teden #28088

• Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
Zelo zanimivo. Me zanima koliko `najdb´ in ´spominkov´ se neznano kroži po svetu. Sem bral nekaj zgodb o vojakih, ki so naleteli na pravilne stavbe in prišli do pravega malega bogastva. Prebral tuid knjigo o nemskogovorecem vojaku ki je našel obveznice in ogromno nepremicninskih certfikatov ter je ostal v Nemciji in si lastijo sedaj njegovi potomci `pol` Kölna.

Last Edit: od Pablo.

Hitlerjev reverso pred 6 mesecev 1 teden #28090

• criptus
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
Nacisti so si nagrabili enormna bogastva. Ko so zasedli Francijo, je slo veliko umetnin v neznano, nekaj je bilo resenega, znana je celo zgodba o tem. Veliko tega se valja naokoli zanimivo bi bilo videti kako tovrstno privatno zbirko. Bogsigavedil koliko na raznih bankah lezi pozabljeno. Morda ves, ker si financar kaj se zgodi ce nekdo nikoli ne pride po svoj denar na banko? Npr svicarsko ;)

www.google.com/amp/s/www.thecollector.co...d-louvre-museum/amp/

Hitlerjev reverso pred 6 mesecev 6 dni #28091

• Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster

criptus napisal: Nacisti so si nagrabili enormna bogastva. Ko so zasedli Francijo, je slo veliko umetnin v neznano, nekaj je bilo resenega, znana je celo zgodba o tem. Veliko tega se valja naokoli zanimivo bi bilo videti kako tovrstno privatno zbirko. Bogsigavedil koliko na raznih bankah lezi pozabljeno. Morda ves, ker si financar kaj se zgodi ce nekdo nikoli ne pride po svoj denar na banko? Npr svicarsko ;)

www.google.com/amp/s/www.thecollector.co...d-louvre-museum/amp/

Odličen članek in super spletna stran :bow: Jaz sem samo doktoriran strojnik z ljubeznijo do financ....tako da se mi sanja ne kaj se zgodi v tem primeru glede denarja na banki. Verjetno bolj pravno vprašanje in seveda politika posameznih bank. Nekaj zapeljanega, drugače pa grejo v lov za nasledniki....in dejasnko dobi nekdo mail od banke, da je imel bogatega strica in v redkem primeru ni scam :laugh:

• Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si