minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Poliranje ure

Poliranje ure pred 1 leto 2 tednov #27807

• ishtar007
  • ishtar007 avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 6
Končno sem se odločil za nakup ure, ki me je mikala že nekaj časa. Kupil sem si Hamilton Khaki Day Date preko Chrono24. Ura je stara cca 2 leti in lepo ohranjena. Na ohišju in paščku so seveda mikro praske, kar je povsem pričakovano. Malo razmišljam, da bi dal nekomu zadevo malo za porihtat: spolirat, da bo res tisti občutek nove ure. Kakšen predlog na koga se obrniti v Ljubljani na to temo?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Poliranje ure pred 1 leto 2 tednov #27808

• dreja
  • dreja avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 38
Žal ti ne morem svetovat, kam uro dati na poliranje. Bi ti pa pred odločitvijo vseeno predstavil dva pristopa - odnosa do izgleda ure, ki ju opažam med ljubitelji:
1. Ura stalno izgleda kot nova
2. Uro zgleda rabljena

V prvem primeu se lastniki odločajo za stalno vizuelno obnavljanje, ker želijo imeti uro kot novo. Zato uro polirajo, barvajo ali menjajo kazalce in števičnico, gumbe, itd.

V drugem primeru so lastniki odločno proti viziuelnemu obnavljanju. Nosijo jo brez da bi jo polirali ali menjali vizuelne dele. Pravijo, da ura v tem primeru nosi s sabo svojo zgodbo. S poliranjem to zgodbo uničiš in ura izgubi na zgodovinski vrednosti. Po njihovem mnenju naj bi bilo polirano ohišje vedno drugačno od originalnega.

Sam nekako razumem oboje. Mi je pa zanimiva zgodba, ki sem jo pred leti prebral na Ita forumu. Šlo se je za uro Zenith A Cairelli, njen prvi lastnik je bil vojaški pilot. Ura je bila vidno rabljena in imela je poškodbe - praske in udrtine. Te so bile posledica ostrih manevrov z vojaškim reaktivcem. Lastnik se za obnovo ure ni odločil, saj so ravno te praske dodana vrednost, ki priča o življenju časomera.
Zahvale: MeanGreenMachine

Re:Poliranje ure pred 1 leto 2 tednov #27809

• MeanGreenMachine
  • MeanGreenMachine avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 5
@dreja

To je to! Če bi moj 14 let Gulfman znal govoriti... To bi bilo zgodb :) Tudi bezel in pašček se lahko še NOS kupi, ampak, taka ne več mat ampak svetleča in znucana guma in obtolčen titan dasta tisto neko zgodbo ure (čeprav solarni quartz:) )

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Re:Poliranje ure pred 1 leto 2 tednov #27812

• ishtar007
  • ishtar007 avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 6
Se strinjam z zgoraj napisanim. Moj pomislek je samo to, da naj bi bila zgodba spisana na uri moja in ne od nekoga drugega.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

• Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si