minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Ure na dotik že leta 1984 !!

Ure na dotik že leta 1984 !! pred 1 teden 2 ur #25087

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 247
Malo za šalo, malo zares. Zasloni na dotik niso tako nova iznajdba kot se zdi. S tem se je dokaj ispešno poigraval Casio že davnega 1984!!!

Poglejte demo. Neverjetno !!!

izklop.com/?mod=mod_ext_links&act=get_link&id=105026
Zahvale: Matrus, Thunder Road

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Ure na dotik že leta 1984 !! pred 6 dni 23 ur #25089

• Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 109
Genialno. Sva se ravno včeraj s kolegom Slamco pogovarjala o tej uri. Casio je bil v tem času liga zase.

Ure na dotik že leta 1984 !! pred 6 dni 22 ur #25091

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 311
Kot sem včeraj že Matrusu rekel, če smo že na tej temi, ki me pravzaprav precej veseli, bi na listo neverjetnih dosežkov dodal še:

-Casio VDB-1000 - Gre za uro iz istega obdobja kot tisti model, ki ga je navedel Criptus, le da ima poleg touch screen, še funkcijo matričnega zaslona na tekoče kristale, to pomeni, da ni kot klasične ure, ki lahko prikazujejo le številke, ampak je sposobna tudi grafike. Link z več info:
cdecas.free.fr/computers/pocket/vdb1000/index.html

-Seiko UC-2000 - Ura sicer nima touch screen funkcije, gre pa za prvo pravo smart watch, tako rekoč računalnik na zapestju. Na tržišče je prišla leta 1984! Preko magnetne povezave se jo da povezati na zunanji kontroler s qwerty tipkovnico. Na uri je možno brisati in vnašati razna sporočila, opomnike, igrati igrice in najpomembneje, ura je zmožna podpore BASIC programskega jezika, kar pomeni, da lahko uporabnik izdeluje svoje aplikacije! Osebno sem res fasciniran nad tem kosom in sem že nekajkrat bil tik pred tem, da si eno kupim, problema sta le dva, nujno rabiš tisti kontroler, če ne je ura dokaj neuporabna in drugo, res mi ni estetsko všeč. Še en link:
www.inexhibit.com/case-studies/seiko-uc-...-wearable-computers/

-Epson RC-20 - prvič na tržišču leta 1985, vendar se ni prodajala dobro. Ima vse funkcije zgoraj opisane Seiko UC-2000, plus touch screen in kompatibilnost z osebnim računalnikom. Dva zelo huda problema, prvič ni jih več, ura je zelo redka, drugič, nemogoče jo je povezati z računalnikom v današnji dobi, če pa vzameš star računalnik, bo pa potem problem software. Omenjene težave še najbolje opiše tale Youtube recenzija.

Last Edit: od Slamca.
  • Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si