minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1
  • 2

TOPIC: "Murph Watch" - Hamilton Khaki Auto

"Murph Watch" - Hamilton Khaki Auto pred 4 mesecev 2 tednov #24903

• Thunder Road
  • Thunder Road avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 28
Vem, da je že "staro", ampak vseeno, ker je bil ravno zadnjič ponovno po TV predvajan film "Interstellar" se mi je zdelo smiselno deliti tale link. Nekaj več o posebej narejenem Hamiltonu in o tem, kako se je premikal sekundni kazalec. Mogoče bo komu zanimivo.

https://www.ablogtowatch.com/hamilton-watches-movie-interstellar/

"Hamilton informed me that the prop master was actually able to partially deconstruct the movement and insert a small servo motor to move the seconds hand as it did in the movie. There were no computer graphics involved in that. They were then able to put the movement back together again"

"Hamilton produced about 10 pieces for the production, which actually were all returned to Hamilton after filming was over. Hamilton did a giveaway a few months ago for a lucky winner to actually receive one of those Hamilton Khaki Interstellar watches."
Zahvale: haifisch

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

"Murph Watch" - Hamilton Khaki Auto pred 3 mesecev 1 teden #25076

• Thunder Road
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
Nekaj se kuha. Hamilton na instagramu že nekaj časa najavlja nekaj, za kar se zdi, da bi lahko dejansko bila tale Murph watch. Jutri/pojutrišnjem bo vse jasno.

"Murph Watch" - Hamilton Khaki Auto pred 3 mesecev 1 teden #25077

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 75

Thunder Road napisal: Nekaj se kuha. Hamilton na instagramu že nekaj časa najavlja nekaj, za kar se zdi, da bi lahko dejansko bila tale Murph watch. Jutri/pojutrišnjem bo vse jasno.

good news, no news.....:laugh:

"Murph Watch" - Hamilton Khaki Auto pred 3 mesecev 1 teden #25079

• ermate
  • ermate avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 3
www.hamiltonwatch.com/en-gb/h70605731-kh...ield-murph-auto.html

Super... Dokler ne vidiš cene, mehanizma in velikosti (tole zadnje je sicer bolj subjektivno, ampak ok).

"Murph Watch" - Hamilton Khaki Auto pred 3 mesecev 1 teden #25080

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 75

ermate napisal: www.hamiltonwatch.com/en-gb/h70605731-kh...ield-murph-auto.html

Super... Dokler ne vidiš cene, mehanizma in velikosti (tole zadnje je sicer bolj subjektivno, ampak ok).

izgled WW II....performence....hmmmmmmmmm....100 metrov, 10 barov.....ne me yebat....any news.......

"Murph Watch" - Hamilton Khaki Auto pred 3 mesecev 1 teden #25081

• mato7
  • mato7 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 15
Meni je sicer dobra in mi je od Hamiltonov tudi eden lepših modelov... ampak cena... jao, jao. Pač prodajajo zgodbo ;)

"Murph Watch" - Hamilton Khaki Auto pred 3 mesecev 1 teden #25082

• Thunder Road
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
Ura je zelo zelo lepa, tukaj ni kaj (meni seveda, subjektivna ocena). Sem kar pričakoval tako velikost (čeprav je obstajala možnost, da bodo naredili tudi druge opcije - 42mm je bila filmska verzija. Prevelika zame, ampak ura je pa, moram poudariti še enkrat, hudo lepa). Jaz priznam, da se je ne moren nagledat.

edit: no, sicer pa vedno obstaja upanje na manjšo verzijo ( tudi dosedanji khakiji so se na vsake toliko dodajali po drugih velikostih).

Last Edit: od Thunder Road.

"Murph Watch" - Hamilton Khaki Auto pred 3 mesecev 1 teden #25085

• Flajsi
  • Flajsi avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 7
Mislim, da so prve ure ki so bile na voljo v spletni trgovini Hodinkee že razprodane.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

"Murph Watch" - Hamilton Khaki Auto pred 3 mesecev 1 teden #25086

• ermate
  • ermate avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 3
Saj se špekulira, da bo tudi še kakšen wider release... In bo cena malo nižja, mogoče še tudi 38mm verzija. (Bo brez fensi škatle, kakšnih filmskih detajlov - morseove kode na kazalcih itd.) Je pa po mojem mnenju vse nad 600€ predrago za powermatic 80. Imam kar odpor do tega mehanizma :unsure: nižja frekvenca, "plastičen" escapement, ni je mogoče regulirati...

"Murph Watch" - Hamilton Khaki Auto pred 3 mesecev 1 teden #25088

• Thunder Road
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec

ermate napisal: Saj se špekulira, da bo tudi še kakšen wider release... In bo cena malo nižja, mogoče še tudi 38mm verzija. (Bo brez fensi škatle, kakšnih filmskih detajlov - morseove kode na kazalcih itd.) Je pa po mojem mnenju vse nad 600€ predrago za powermatic 80. Imam kar odpor do tega mehanizma :unsure: nižja frekvenca, "plastičen" escapement, ni je mogoče regulirati...

Kot je razložil že kolega haifisch (ki je o tem veliko pisal in odgovarjal na vprašanja), mehanizem h-10 nima plastičnih delov in tudi regulirati se ga da. O tem je več razlagal tukaj: https://www.minutka.si/forum/6-kaj-in-kje-kupiti/6221-majstri-za-ure-prosim-za-pomoc-pri-nakupu.html?start=1130

Na sploh pa sta se o plastiki pri drugih powermatic80 mehanizmih kolega Slamca in haifisch razpisala tukaj: https://www.minutka.si/forum/5-moja-izkunja/9018-mido-ocean-star-m0264301104100-automatic-diver.html?start=10

Jaz sem nekako pričakoval točno to, kar smo dobili. Prvih 2555 kosov naj bi prišlo v tej posebej dizajnirani škatli (vsaj tako pišejo blogi), potem pa gre za pričakovat, da bo v običajnem črnem pakiranju.

• Stran:
  • 1
  • 2
minutka.si minutka.si minutka.si