minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Pomoč Tartins ura, letnik cca. 1950

Pomoč Tartins ura, letnik cca. 1950 pred 2 mesecev 2 ur #24351

• Scale
  • Scale avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 1
Ojla. Prosim za pomoč pri informacijah o navedeni uri. Ura je bila najdena pri dedku v omari, naj bi bila letnik tam okoli 1950. Presenetil me je mehanizem, navijač swiss made v zelo lepem stanju vendar nedelujoč saj je ura stala v omari cca. 30-40 let. Kaj bi lahko bilo z mehanizmom, navije se do konca potem pa ne teče? Jo je možno popraviti? Hvala za vsako informacijo

Poslano z mojega SM-G950F z uporabo Tapatalk

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Pomoč Tartins ura, letnik cca. 1950 pred 1 mesec 4 tednov #24353

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 304
Vprašanje kaj bi bilo, lahko, da je zlomljena os na nemirki (po sliki težko reči, zgleda pa vseeno ok), lahko da je kakšna svinjarija notri in blokira vse skupaj in možnih razlogov je še kar nekaj. Vse se seveda da popraviti, boljše vprašanje je, če se splača. V takih primerih zna cena popravila doseči nekaj večkratnikov vrednosti ure. Prosim ne me narobe razumeti, ker nočem biti žaljiv, vendar, če damo sentimentalno vrednost na stran, ostane močno zbita ura, s kromiranim ohišjem v zelo slabem stanju in mehanizmom tipa ''štiftarica'', ki predstavlja najnižji rang kvalitete iz tistega časa. Če bi ta ura v enakem stanju normalno tekla, njena vrednost ne bi presegala vrednosti vrčka piva v gostilni, ker pa stoji, vrednosti dobesedno nima. Grdo rečeno, ampak to moraš vzeti v račun in presoditi koliko pomeni tebi, če bi se na koncu le spustil v popravilo, ker slednjega skoraj zagotovo z enim pivom ne boš mogel poračunati...

Pomoč Tartins ura, letnik cca. 1950 pred 1 mesec 4 tednov #24354

• Scale
  • Scale avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 1
Superca, hvala za odgovor. Glede na to da mam se kar nekaj ur doma, sem se odlocil da jo podarim, ce je tu gor kak zbiratelj ur naj se javi

• Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si