minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Moji (trije) predmeti poželenja

Moji (trije) predmeti poželenja pred 12 let 3 mesecev #1497

  • maurice
  • maurice avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 281
  • Karma: 21
  • Thank you received: 22
Da prebijem blokado, odpiram novo temo. Katere so tri ure, pri katerih ti najglasneje (citiram Igorja) zaigra srce in doživiš "mokre sanje"? Omejitev ni, torej vam ni treba čakati na rezultate lota. Fotke so zaželene, kratek opis oziroma pojasnilo, kaj vas je tako ganilo pri posamezni uri, tudi. Ena ura je lahko v rezervi, a nima pravice do predstavitve s fotko :-) (drugače bodo to štiri in ne tri ure).

Izkoriščam priložnost in predstavljam svoj trio.

Lange 31 je ura iz nemške manufakture A. Lange & Söhne in se ponaša z najdaljšo rezervo navitja, ki znaša kar 31 dni (ni pa edina, kot sem prebral v enem današnjih prispevkov na temo nekonvencionalnih prikazov časa). Poleg tehnične superiornosti in plemenitega materiala (platina ali rožnato zlato) jo odlikujejo tudi čiste linije in poosebljena lepota.



IWC Da Vinci Perpetual Calendar Kurt Klaus edition

Tole sem imel priložnost dati na svoje zapestje pri Malalanu. Večni koledar in prikaz luninih men sta komplikaciji, ki me privlačita bolj od kakega tourbillona (čeprav je tudi slednjega lepo gledati). Ta ura ima obe, poleg tega pa še zanimivo obliko.



Maurice Lacroix Double Retrograde Limited edition

Še izdelek, ki mi je estetsko najbolj všeč. Kombinacija modre številčnice ter kazalcev in številčnice iz rožnatega zlata.



rezerva: Jaeger-LeCoultre Reverso Duoface.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od maurice.

Odg:Moji (trije) predmeti poželenja pred 12 let 3 mesecev #1505

  • ford
  • ford avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 52
  • Karma: 6
  • Thank you received: 0
dobra tema...malo fantaziranja...moje tri (breguet-marine chronograph, maurice lacroix-lune retrograde, zenith-chronomaster open xxl in rezerva romain jerome-moon dust)
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od ford.

Odg:Moji (trije) predmeti poželenja pred 12 let 3 mesecev #1523

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
Moram priznati, da sem mislil, da bo odločitev lažja, a ko začneš resno razmišljat (fantazirat), se seznam nehote kar polni B)
A ker smo se osredotočili na tri, bom poizkusil...vrstni red je naključen.

Ura, ki me je prepričala z brezčasnim vintage look-om, predvsem pa s svojim tehnološko dovršenim in popolnoma na novo razvitim hišnim mehanizmom je Glashütte Original Senator Chronometer.



Še ena iz Saške prestolnice in neposredna soseda zgoraj omenjeni uri (dejansko ju med sabo loči le pločnik in enosmerna cesta) je A.Lange & Söhne Turbograph pour le Merite. Spet je v igri kombinacije všečnosti in vrhunske tehnologije.



Nikakor ne zadnja, pa vendar, ker smo se dogovorili za tri, je Romain Jerome Titanic DNA T-OXY III Chronograph Tourbillon Extreme. Košček večne zgodovine na zapestju...

Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od igor.

Odg:Moji (trije) predmeti poželenja pred 12 let 3 mesecev #1526

  • criptus
  • criptus avatar
  • Odsoten
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Težka naloga Maurice ...

O vrstnem redu se ne bi opredelil in nekako sem izbral tri favorite.

Najprej edina ura, ki me vedno enako fascinira odkar sem jo videl prvič. IWC - Big Pilot:


Ena izredno lepa klasika, prav tako IWC - Portofino Hand-Wound Eight Days:


Ter ura za katero sem se navdušil potem ko sem nekaj časa nosil Submarinerja Rolex - Oyster Perpetual Sea-Dweller DeepSea:


In še rezerva: Breguet - Clasique

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Odg:Moji (trije) predmeti poželenja pred 12 let 3 mesecev #1542

  • gasper
  • gasper avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 397
  • Karma: 20
  • Thank you received: 16
Vse naštete od vas imaju tudi "wan't to have' faktor,sploh Lange31.
Tu so pa še moje tri,ki sem jih kar težko izmed vseh izbral.
1.Jaeger leCoultre Mastercompressor Navy Seals Memovox

2.IWC Spitfire Perpetual Calendar for Sincere.Narejena za Singapusko prodajano ur ob njihovi 50. obletnici obstanka.
Narejeno je bilo 25 ur s črno in 25 ur s srebrno številčnico.Ure se predvsem vračajo v Evropo in se jih lahko kupi po posebni ceni seveda.Že od njenega nastanka 2004 ne tale urca zelo mika.

3.Panerai PAM00203,sveti gral vseh ljubitejev Panerai-evih ur.Limitirana serija 150 ur ima vrgrajen mehanizem Angelus,tako kot prvotno ure,ki so jih nekoč nosili vojaški potapljači italjanske vojske.Ura ima 8 dnevo rezervo navitja in se prav tako lahko še dobi v nenošenem zbirateljskem stanju.Sevada za 6 ali večkratno vrednost takratne!!

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Moji (trije) predmeti poželenja pred 12 let 3 mesecev #1555

  • mihas
  • mihas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 61
  • Karma: 6
  • Thank you received: 1
Moje tri:

1. IWC Portugese IW503203 (7 dnevna rezerva navitja, večni koledar s prikazom celotnega datuma, lunine mene)


2. Tissot Sculpture Line Skeleton


3. Baume and Mercier Classima Executives 8786

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

  • Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si