minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.
  • Stran:
  • 1
  • 2

TOPIC: do 40 mm, lahka, in house

do 40 mm, lahka, in house pred 1 mesec 21 ur #26744

• pahorpe
  • pahorpe avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
Zdravo, ima kdo kakšen predlog za manjšo uro od teh modnih 42mm+ ur, da ima po možnosti in house mehanizem, da je fino tanka in da ne stane 10+ tisoč evrov? Všeč mi je klasika speedmaster professional, ampak mi ni udobna, ker je velika, poskusil sem fois pa ni neke bistvene razlike, gledal sem Tudor bb58, ampak v takem diver stilu imam že Seika, še najbolj me je navdušil Zenith Chronomaster 38, ampak bojim se, da se mi bo na koncu zdela preveč fina ura, da jo bi pogosto nosil. V bistvu mi po stilu še najbolj leži kakšen starejši model daytone ali PP Aquanaut, če totalno odmislimo cene. Ima kdo kakšne izkušnje z Zenith Chronomasterjem 38 slučajno?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

do 40 mm, lahka, in house pred 1 mesec 16 ur #26745

• ermate
  • ermate avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 4
Mogoče Nomos? Super ure za denar... Večina modelov je manjših premerov (ampak imajo relativno dolge lug-e), niso debele, hkrati pa imajo in-house mehanizme za zelo dostopno ceno (2-4k€). Je pa res, da imajo nek svoj moderniziran bauhaus stil, ki ni vsem všeč.

Iz glave se spomnim še Omega Speedmaster reduced, Breitling Navitimer automatic, Rolex Datejust 36 ali pa Oyster Perpetual, Grand Seikoti na sploh (ne poznam modelov na pamet)... Mogoče tudi kakšen Oris, samo nisem prepričan glede njihove velikosi, da niso preveliki.

Last Edit: od ermate.

do 40 mm, lahka, in house pred 1 mesec 15 ur #26746

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 303
Omega Deville. Ni sicer inhouse a je Coaxial. Breitling Premier ...

Napisi limit pa bo lazje kaj bolj konkretnega predlagat

Last Edit: od criptus.

do 40 mm, lahka, in house pred 1 mesec 11 ur #26748

• pahorpe
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Nomos bi ustrezal, ampak mi nekako ne potegne. Club mi je malo otročji, Tangente pa prrveč oglat. Budget najraje do 6000, kolikor stane Zenith. Saj všečnih ur je kar nekaj, samo vse so mi nekam velike. Omega co-axial se mi zdi super, ampak ga ne najdem v neki malo bolj športni uri. V resnici sta mi še najbolj všeč do zdaj BB58 in Zenith, ampak v bistvu bi imel ravno nekaj vmes po stilu, BB58 mi je malo preveč športen in običajen, Zenith pa malo preveč dragocen za vsak dan. Saj ne vem... upam, da me kdo razume. :)

do 40 mm, lahka, in house pred 1 mesec 10 ur #26749

• sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Thank you received: 94
Grand Seiko
Jaeger master geographic
Glashutte panomatic al pa senator
Blancpain fifty fathoms bathyscaphe
Kaksna od omege trilogy

Last Edit: od sokol.

do 40 mm, lahka, in house pred 1 mesec 10 ur #26750

• pahorpe
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Dobri predlogi. Teh pet ur skupaj, hm, super kolekcija. JLC je krasna, zelo tanka ura, če bi bila še tam 37-38 mm, bi bila top izbor. Railmaster 38 moram še v živo videt, po velikosti mi ustreza, mogoče je le malenkost dolgočasna. Glashutte panomatic občudujem, ampak ne predstavljam si take ure redno nosit + izven budgeta. Blancipan bathyscape je zelo lepa, ampak 38 mm varianta je razprodana, če prav vidim, pa spet precej izven budgeta. O Grand Seiku sem tudi precej razmišljal, šel sem si tudi v živo pogledat ure, ampak spet... malo manjši modeli so izven budgeta + pri tej uri me bi vsaka praska spravila ob živce in na koncu je ziher ne bi veliko nosil.

do 40 mm, lahka, in house pred 1 mesec 9 ur #26751

• pahorpe
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Nomos očitno brez problema dela manjše in tanjše ure, če bi bilo v teh merah več ur, bi bilo super. Tale model ni slab:

nomos-glashuette.com/en/club/club-neomatik-atlantic-741

in-house, 37 mm, pod 10 mm debeline, mislim, super je verjetno za nosit...

Pri Nomosu mi vedno vse štima, ampak preprosto mi ne potegne, pa sploh ne vem, zakaj točno.

do 40 mm, lahka, in house pred 1 mesec 8 ur #26752

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 303
IWC: Pilot's watch, Portugieser, Portofino

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

do 40 mm, lahka, in house pred 1 mesec 13 minut #26753

• Scale
  • Scale avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 10
Za 6k si kupi rabljen Rolex Explorer 16570, ker pri vseh zgoraj naštetih urah boš odšel iz AD trgovine in izgubil vsaj 30% vrednosti... Rolex je edini v tem budgetu kateri ohranja vrednost, ostale pa ubija sivi trg na chrono24 kjer prodajajo nove ure 20 do 30% ceneje kot AD trgovine... Za primer moja izkušnja z novo Omego Seamaster professional katero sem kupil konec leta 2018 ko je prišla na trg za 3500eur v Slowatch pa so zanjo želeli 4500eur s popustom. Po treh tednih sem ugotovil, da je ura previsoka in prevelika za moje zapestje, na koncu sem jo prodal za 3200eur :( Moraš se zavedat, da vse naštete znamke poznamo ljudje kateri beremo forume, nas pa je 10% populacije katera kupuje ure, vsi ostali poznajo žal samo Rolex in Omega, katera pa je z novimi inhaus mehanizmi postala nenosljiva zaradi višine... Ne rečem da ostale ure niso dobre ampak vrednosti ti ne bodo ohranile... Ko boš kolegom povedal da si za Grand Seiko, Nomos, Iwc, Tudor... odštel 6k se ti bodo smejali da si nor, ker dejansko poznajo samo Rolex in Omego... Imel sem kar nekaj Omeg in na koncu mi je najboljša stara SMP in je prva ura od vseh, da jo z veseljem nosim in ne razmišljam o novih nakupih...

Last Edit: od Scale.

do 40 mm, lahka, in house pred 4 tednov 1 dan #26754

• pahorpe
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Gotovo to s cenami drži, čeprav po vsem tem ukvarjanju z izborom si ne predstavljam, da bi uro prodal. Rolex mi je kot firma super, zagotovo je tudi fajn, da cene ne padajo, v resnici me še najbolj moti, da je tako prepoznavna kot ura, ki je draga. Ko jo vidim pri komu na roki, ali pimislim, da je fake, ali pa da jo ima nek pozer.

• Stran:
  • 1
  • 2
minutka.si minutka.si minutka.si