minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: Kje naročate paščke?

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1807

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 257
@xcape

zelo te spoštuejm kot poznavalca ampak tokrat pa si malo v temo če mene vprašaš ...

Sicer nisem užaljen ali karkoli ampak ne vem zakaj nisi quotal vsega kar sem napisal?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1808

• xcape
  • xcape avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 31
Dal sem samo primerjavo. Ste pa fanta popljuvali ko je rekel ali je smiselno dat od replike gor pašček. A ta pa nebi bil dober? Mnenja so si različna. Po drugi strani pa spet gledam manj udarne znamke, ki uporabnike prisilijo, da morajo kupiti original pašček saj je že vpetje in določena kombinacija paščka drugačna od klasike. Pa še nadomestkov ni možno dobiti za njih.

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1809

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
Ne mešaj fejkov in nadomestkov. Fejk sicer ni nujno slabe kakovosti (čeprav izjemoma), a tu gre za nekaj drugega.

Last Edit: od criptus.

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1810

• sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Thank you received: 88
še en banalen primer. imam corum admiral's cup. pri nas je uradni zastopnik za to znamko neka zlatarna. ne vem več imena. z gospodom sva govorila za originalni usnjen pas. 450EUR. kdo je tkaj ubrisan? jaz ali tisit ki je postavil ceno? ne apeliram na gospoda - zastopnika, ampak na švicarje.
za ta denar se že dobi usnjeno sedežno garnituro ne pa paščka za uro. če mi ne verjamete, se pozanimajte kdo je uvoznik za corum in pokličite.

450eur za 15cm usnja. raje navijem vezalko okoli ure.

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1811

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
se podpišem pod tole...

Uvoznik je sicer Mirage.

www.minutka.si/povezave/41-trgovci-v-sloveniji.html

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1812

• xcape
  • xcape avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 31
sokol napisal(a):

še en banalen primer. imam corum admiral's cup. pri nas je uradni zastopnik za to znamko neka zlatarna. ne vem več imena. z gospodom sva govorila za originalni usnjen pas. 450EUR. kdo je tkaj ubrisan? jaz ali tisit ki je postavil ceno? ne apeliram na gospoda - zastopnika, ampak na švicarje.
za ta denar se že dobi usnjeno sedežno garnituro ne pa paščka za uro. če mi ne verjamete, se pozanimajte kdo je uvoznik za corum in pokličite.

450eur za 15cm usnja. raje navijem vezalko okoli ure.

Spet bom zasrovražen, poglej tvoja ura je bila nova najmanj 5k +. Torej je pašček še ne 10% vrednosti nove ure. Znamka si zaračunava svojo ekskluzivnost.
Ampak takšna ura je luksuz zato pa so tudi cene temu primerne.

Čeprav ti pa dam popolnoma prav da za takšen denar dobiš celo sedežno garnituro in so na njej metri usnja in ne 15 cm.

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1813

• igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 53
xcape napisal(a):

criptus napisal(a):

Pri menjavi usnjenega bi ravnal enako kot oba pred mano. Dajati 150€ več za original logo na zaponki je res morda nesmisel. Seveda pod pogojem da je nadomesten pas kakovosten. Pred nekje 10 leti sem menjal usnjen pas na takratnem pulsarju in po nasvetu urarja vzel kukija. Takrat me je močno razočaral, saj je dobesedno razpadel po enem letu. Nato sem pri istem urarju vzel nek drug pas za pol nižjo ceno, ki se ure drži še danes (čeprav je ne nosim več že nekje 5 let ali več). Verjamem, da sem imel pač smolo in da je kuki sedaj čisto nekaj drugega.
Tako je moje mnenje.

Glede menjav paščkov se mi zdi tole tipično balkansko - kupiš drago uro potem pa čez čas zmanjka za vzdrževanje. Enako kot bi kupil drag avto in po sezoni ali dveh nabavil nalite gume. Pelješ se enako z njimi. Ne obsojam nobenega, pa vem da me boste popljuvali in oh in sploh. Kupi nekaj kar boš lahko vdrževal.
Po drugi strani pa gledam Paneriste kako lepo menjavajo paščke pa tudi niso po ceni. Ampak se mi zdi, da za Panerai je najbolj poskrbljeno, kupiš pas in imaš možnost izbire zaponke. Vem da je pri večini znamk omejeno na tiste originalne, da prideš do originalne zaponke. Za nekoga dober za drugega slabo.

Nihče te ne bo popljuval, saj ima vsak pravico do svojega mnenja. In prav je tako.
Edino kar bi pripomnil je, da bolj natančno prebereš o čem je govora. Ne govorimo o tem, da si tega ne bi mogli privoščit, govorimo ali je smiselno plačati za pas, ki ga naredi kuki, manufaktura pa udari gor svoj žig, desetkratno ceno.
In govorimo o klasičnih usnjenih pasovih (to sem tudi izpostavil), ne o urah, ki imajo specifične pasove, kot npr. Panerai.

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1814

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
@igor

Ali imaš takega črnega in kolk stane? 22 mm.

www.kuki.si/strong_&_flex_line_3.html

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1815

• sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Thank you received: 88
tukaj nas je nekaj ki razume da je ekskluzivo treba plačat. ampak 450eur za pašček? corum? nebi rekel patek, vacheron, a.lange..ampak corum???? za 450eur se dobi že zelo solidno mehansko uro z usnjenim pasom ki ni nič slabše kvalitete kot rep od aligatorja z napisom corum.

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1816

• igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 53
criptus napisal(a):

@igor

Ali imaš takega črnega in kolk stane? 22 mm.

www.kuki.si/strong_&_flex_line_3.html

Tole je kukiflex in takega trenutno nimam, imam pa 22 mm odebeljenega in stane 17 eur, vendar je imitacija krokodila iz govejega usnja. Krokodilčki so malce dražji in se tudi cena kukijev dvigne od 60 eur do največ do 120 eur, odvisno iz katerega dela telesa krokodila je koža.

minutka.si minutka.si minutka.si