minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: Kje naročate paščke?

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1796

• igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 53
Kar se tiče ure s kovinskim ali kavčuk paščkom tudi jaz ne bi preveč razmišljal, najverjetneje bi vzel originalnega, ki se lepo poda k celoti. Sploh če bi šlo za uro višjega cenovnega razreda. Tu pač ne pašejo navadni jekleni paščki, ki se dobijo (vsaj pri nas in so zadovoljivo kvalitetni) za 24,90 eur.
Ni res, da so originalni pasovi svinjsko dragi, pač pa so SVINJSKO dragi. Naj omenim le dva primera, ki ju zelo dobro poznam iz lastnih izkušenj; kovinski pas za uro GO iz serije Senator stane 1490 eur, a v zameno za ta denar dobiš vrhunsko izdelano patentirano inovacijo za hitro prilagoditev dolžine pasu na pregibni zaponki. Druga zgodba se nanaša na ure UN s kavčuk paščkom. Na spodnji sliki lahko med ohišjem in delom iz titana vidite manjši kos kavčuka dolžine cca slaba dva centimetra, ki stane 170 eur (celoten pas pride okoli 700), a spet kot boniteto ponujajo vrhunsko kakovost kavčuka, ki je tudi po več kot petih letih (razen mehanskih poškodb, ki jih vsak pridela sam) enak kot takrat, ko je bil nov, torej se ne lušči, ne razpoka, ne pušča barve in je popolnoma enako prožen oz. elastičen...
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1797

• sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Thank you received: 88
še primer za panerai zapestnico. ura panerai, ref.PAM161, cena zapestnice 2200eur.
pred časom sem imel girard perregaux laureato. pri gospodu lečniku sem naročil 1glid. cena 135eur + ddv. zapestnica ima 12-14 glidov, pa računajte.

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1798

• igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
criptus napisal(a):

Pri menjavi usnjenega bi ravnal enako kot oba pred mano. Dajati 150€ več za original logo na zaponki je res morda nesmisel. Seveda pod pogojem da je nadomesten pas kakovosten.

Pridi k meni v trgovino pogledat originalni usnjeni pas za uro Patek Philippe za 350 eur...razočaran boš...

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1799

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 257
Glede kakovosti?

Imate original pasove za FC in kok je cena?

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1800

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 257
@igor

Mimogrede in Off-topic

Se že ve kdo bo nov zastopnik za FC in UN?

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1801

• igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
criptus napisal(a):

Glede kakovosti?

Imate original pasove za FC in kok je cena?

Mi original pasov za FC nimamo, ko sem to blagovno znamko še prodajal, pa se je cena gibala med 130 in 170 eur, odvisno od modela. Iz lastnih izkušenj lahko kredibilno rečem, da je bila kvaliteta FC pasov za uro dobra in popolnoma primerljiva s kuki pasovi za 15 eur! Pol se pa pejt...

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1802

• igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
criptus napisal(a):

@igor

Mimogrede in Off-topic

Za UN sem slišal, da naj bi zastopstvo prevzel Malalan, za FC pa še nimam točnih podatkov...

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1803

• luni
  • luni avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 6
igor napisal(a):

criptus napisal(a):

@igor

Mimogrede in Off-topic

Za UN sem slišal, da naj bi zastopstvo prevzel Malalan, za FC pa še nimam točnih podatkov...

Zastopstvo za Ulysse Nardin ima Loboda. In če vas bo pot kdaj vodila mimo nazorjeve ulice, vam toplo toplo priporočam obisk v njihovih novih poslovnih prostorih. Vam ne bo žal, je res kaj za videti. Med drugim tudi tole mojstrovino:

KLIK

Last Edit: od criptus.

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1804

• xcape
  • xcape avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 31
criptus napisal(a):

Pri menjavi usnjenega bi ravnal enako kot oba pred mano. Dajati 150€ več za original logo na zaponki je res morda nesmisel. Seveda pod pogojem da je nadomesten pas kakovosten. Pred nekje 10 leti sem menjal usnjen pas na takratnem pulsarju in po nasvetu urarja vzel kukija. Takrat me je močno razočaral, saj je dobesedno razpadel po enem letu. Nato sem pri istem urarju vzel nek drug pas za pol nižjo ceno, ki se ure drži še danes (čeprav je ne nosim več že nekje 5 let ali več). Verjamem, da sem imel pač smolo in da je kuki sedaj čisto nekaj drugega.
Tako je moje mnenje.

Glede menjav paščkov se mi zdi tole tipično balkansko - kupiš drago uro potem pa čez čas zmanjka za vzdrževanje. Enako kot bi kupil drag avto in po sezoni ali dveh nabavil nalite gume. Pelješ se enako z njimi. Ne obsojam nobenega, pa vem da me boste popljuvali in oh in sploh. Kupi nekaj kar boš lahko vdrževal.
Po drugi strani pa gledam Paneriste kako lepo menjavajo paščke pa tudi niso po ceni. Ampak se mi zdi, da za Panerai je najbolj poskrbljeno, kupiš pas in imaš možnost izbire zaponke. Vem da je pri večini znamk omejeno na tiste originalne, da prideš do originalne zaponke. Za nekoga dober za drugega slabo.

Odg:Kje naročate paščke? pred 7 let 4 mesecev #1806

• sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Thank you received: 88
ne mešat hrušk in jabolk. nalite gume so lahko "nevarne". zaradi custommade usnjenega pasu pa še nihče ni umrl.

minutka.si minutka.si minutka.si