minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Moje izkušnje, kaj nosim, katera ura mi je všeč.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Ura Festina

Ura Festina pred 3 tednov 3 dni #26006

• kukky
  • kukky avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
Pozdravljeni,
pred kratkim sem kupil novo uro Festina special edition 2019 in potem drugi dan opazil da se ob premikanju ure rahlo premika kazalec za kronograf oziroma za štopicarico levo in desno. Zgleda kot bi bil malo ohlapen in premikanje je komaj opazno, če nisi pozoren vendar me moti. In tudi po vklopu štoparice kazalec ni poravnan s sekundami na številčnici. S številničnico se poravna po 30 sekundah štopanja. Zanima, če se da popraviti in urediti ter ali naj nesem uro nazaj k urarju? Sem dodal sliko in označil s katerim kazalcem imam probleme (rdeči dolg kazalec).
Sicer je že to moja tretja Festina in že dolgo nosim ure pa takšnega problema še nisem imel.
Hvala!
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od kukky.

Ura Festina pred 3 tednov 2 dni #26007

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 279
Ce si kupil pred kratkim, absolutno nesi nazaj in uveljavi garancijo!
Zahvale: kukky

Ura Festina pred 3 tednov 2 dni #26008

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 348
Zdravo,
moje mnenje je tako, Festina ima znotraj Miyota mehanizem, torej Citizenov stroj, od katerega takega obnašanja pri kazalcu ni za pričakovati, govorim o ''opletanju'', da se kar maje sem ter tja, nisem čisto razumel na kaj si ciljal. Druga stvar je, če sem prav zastopil, da se ti kazalec malo premika levo in desno ob premikanju ure, torej, ko nastavljaš kazalce, to je normalno, saj se notri premika cel mehanizem, ko sučeš krono, gre za uro nižjega cenovnega ranga pri kateri je nosilni obroč mehanizma iz slabe plastike in malo opleta. V primeru, če se ne resetira točno na nič, imaš pri teh urah možnost, da ga nastaviš sam (potegneš krono ven in pritiskaš na pusherje, se bo pa kazalec pomikal za razmak polne sekunde). To, da sekundar ne ujame markerjev na številčnici v nulo, oziroma jih pri 30 sekundah, na začetku pa ne, je problem, ki ga lahko zaslediš še pri urah malo višjega ranga, zatorej se tukaj ne bi pretirano sekiral.

Na vprašanje, če uro nesti k urarju, bi odgovoril, da ne. Urar tukaj nima kaj veliko narediti, teh mehanizmov se v osnovi ne popravlja, vrže se ga stran in nabavi novega (so v rangu 20 € komplet novi). Če je zares moteče nesi nazaj, ura je v garanciji, morda ti jo pa zamenjajo.

Ura Festina pred 3 tednov 2 dni #26009

• Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 89
Sicer imel Certino, kateri je tudi tako skakal minutni kazalec. Če si jo s strani udaril, se je kazalec premaknil.
Ura je drugače tekla brezhibno. Če je bila kaka napaka, ali pa je bil tak mehanizem, ne vem.
Kronografski kazalec bi pomoje moral biti nepremičen.

Ura Festina pred 3 tednov 2 dni #26010

• kukky
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Ob premikanju ure sem mislil ko jo maš na roki in jo premikaš in se kazalec premika zraven. Premika se komaj za milimeterin ko pritisnem gumb za resetirat štopirac gre kazalec nazaj na svoje mesto dokler se ura spet mal ne zatrese.

Ura Festina pred 3 tednov 2 dni #26011

• kukky
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Sem poskusil resetirati konograf in sedaj sploh kazalec ni na ničli. Sem dodal sliko.
Attachments:

Last Edit: od kukky.

Ura Festina pred 2 tednov 5 dni #26027

• kukky
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Sem bil danes pri urarju in mi je rekel da je to normalno da je v mehanizmu malo zraka in da se mehanizem premika ne kazalec samo da se pač vidi kot da se kazalec premika.

Ura Festina pred 2 tednov 5 dni #26034

• marinicoff
  • marinicoff avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 1
Podobno težavo sem imel na Jacques Lemans Milano uri z minutnim kazalcem, kar opazna zračnost. Meni je bilo na začetku precej moteče a sem se kasneje nekako sprijaznil. Imel sem jo tudi na servisu in žal dobil enak odgovor.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Ura Festina pred 1 teden 4 dni #26062

• kukky
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Zdravo. Sedaj se je pa pri uri pojavil še en problem. Ko jo nosim in jo mam na roki pas ob določenih premikih roke škriplje oziroma kako naj to povem. Zna biti kr nadležno.
Mogoče kdo ve kaj bi to lahko bilo?
Hvala

• Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si