minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Sem sodijo predstavitve članov foruma, ur, urarskih znamk ...
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Hamilton Khaki Aviator Pilot Pioneer 43

Hamilton Khaki Aviator Pilot Pioneer 43 pred 2 let 3 mesecev #27783

  • skuripanda
  • skuripanda avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 45
  • Karma: 1
  • Thank you received: 30
Hamilton Khaki Aviator Pilot Pioneer 43



Ne vem zakaj, ampak ta ura se mi je dopadla takoj, ko sem videl slike na spletu. Ponavadi me pritegnejo bolj minimalistični dizajni, tu pa me je pritegnila ta zanimiva kombinacija brušenega jekla, črne grobo teksturiranega ozadja, klasične vojaške številčnice z ubito rumenkastimi "faux patina" toni, "cathedral" luminozne roke in pa nezakompliciran obroč (bezel). Plus seveda čudovit usnjen pašček in tradicionalni pilotski "onion crown".

Ura je relativno nova, predstavljena nekje sredi 2021. Poskusil sem jo naročiti pri SloWatch (ki so uradni zastopnik za Hamilton pri nas), pa so žal odgovorili, da se te ure pri njih ne da dobiti. Zato sem jo poiskal na spletu in jo eventuelno naročil iz Italije. Še sreča, saj je bila pri uradnem prodajalcu (Fabio Ferro) ta ura znižana iz običajne cene 1095€ na 876€, z zastonj poštnino.



Ura je relativno velika (43mm), vendar se na mojem zapestju (dobrih 18cm) lepo uleže. Izbočeno safirno steklo ima anti-refleksni premaz.
Mehanizem je ETA 6498-1, nič spektakularnega, tudi ni nič posebej dekoriran, skozi zadnje steklo pa je lepo viden (škoda, glede na veliko okno v mehanizem bi Hamilton lahko za nekaj več denarja ponudil dekoriran ali mogoče celo skeletoniziran mehanizem). Tiktaka glasno, navija se ročno z zelo zadovoljivim klikanjem. Nima hacking funkcije.
Dizajn ure je povzet po stari žepni Hamiltonovi uri Model 23, ki so jo uporabljali navigatorji v ameriških bombnikih med 2. svetovno vojno, vendar so novi ročni uri dodali precej elementov, zaradi katerih odstopa od originala in dobi neko svojo podobo.
Luminova na kazalcih in številčnici je zmerna (v primerjavi z mojimi Laco urami sveti bistveno manj).
Bezel je tradicionalno vojaški "countdown", z malenkost čudno lastnostjo: 4 klike vsakih 5 minut, torej 48 klikov na polni obrat. Kliki so zelo pozitivni in obenem dovolj zaklenejo bezel, da se ne more obračati sam od sebe (zaradi rokavov in podobno).

V glavnem, lepa tradicionalna pilotska ura, ki ima za sabo pravo zgodovino, obenem pa dovolj moderna za današnje čase. Cena je kar ugodna za solidnega mehaničnega švicarja z zgodovino, ura bije (po nekajdnevni uporabi) z zadovoljivo natančnostjo +6-7 sekund dnevno.

Edini pomislek imam glede zaponke na usnjenem paščku, ki ima precej oglate in ostre vogale, ti lahko tudi malo žulijo v zapestje. Sam usnjen pašček pa je čudovit in mehak že od prvega dneva (kaj bo poleti, ko bo žgalo sonce in bo zapestje švicalo, bomo pa videli).
Attachments:
Zahvale: criptus, MorskiPas, Noxy.slo, Thunder Road, MeanGreenMachine

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Hamilton Khaki Aviator Pilot Pioneer 43 pred 2 let 3 mesecev #27787

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Lep kos, po jo nosi !

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

  • Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si