minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Sem sodijo predstavitve članov foruma, ur, urarskih znamk ...
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Habring

Habring pred 2 let 1 teden #23735

• Tokidoki
  • Tokidoki avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 16
Na začetku meseca sem obiskal studio družinskega podjetja Habring2, ki so kar vem edini avstirjski proizvajalci ur s svojimi mehanizmi in komplikacijam. Tekst sem spesnil že za en drug forum, tako da je to spodaj copy paste (če bo komu znano).

Ustanovitelja in lastnika sta avstrijsko-nemški par, tip je v 90ih razvijal komplikacije za IWC in je med drugim odgovoren za modularni split second. Ko sta šla na svoje je patent ostal IWCju in je čakal 20 let, da je lahko spet uporabljal svojo lastno kreacijo. V vmesnem času je razvil jumping second (deadbeat), za osnovo so pa uporabljali ETA movemente. Par let nazaj sta dobila pismo od Swatch grupe, da bo ETA počasi nehala prodajat mehanizme firmam izven Swatcha, imela sta znanje, ne pa mašin za delat svoje. In sta fuknla vse prihranke v stroje in sta od takrat neodvisna.

Cirka 80% ure naredijo sami, ostalo outsourcajo malim družinskim podjetjem. Številčnice jim delajo švicarji, paščki so Hirsch itd. Nimajo trgovin, za obisk se moreš najavit, in tudi ure delajo samo po naročilu. Letno jih naredijo nekih 200, na naročeno čakaš ~3 mesece.

Studio je v zgornjem nadstropju stare meščanske hiše s hudo teraso in top razgledom na Dravo kakšnih 100 metrov nižje pod hribom. Praktično te spustijo v stanovanje, zobaš češnje, gledaš vitrine z urami in nagradami in uživaš v razgledu. Nas (tam sem bil z ženo in prijateljico) je pogostila lastnica, ki je prišla s celo paleto ur (praktično cel njihov katalog), s katerim se lahko igraš, jih sprobavaš, navijaš itd. Poleg tega je ženska zakladnica znanja, zgodb iz industrije, o vsaki uri zna povedat vse z nekim zanosom in ponosom, ki ga v trgovini ne doživiš. Tam smo bili slabo uro, minil je ko bi tam sedeli 10 minut.

Par slik, med drugim delajo tudi tourbillone, na eni sliki je razstavljen njihov in-house movement itd.

Zahvale: Shadow, Matrus, Slamca

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Habring pred 2 let 1 teden #23736

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 309
Krasna izkušnja!

Gostijo tudi kak medij?

Habring pred 2 let 1 teden #23737

• Tokidoki
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
Pomoje gostijo vse, se dejansko zadnje čase kar veliko piše o njih, kljub temu, da kot je rekla, ne vlagajo v tak marketing.

Jaz sem šel tja čez Jezersko, ampak odsvetujem, z gorenjskega konca je Ljubelj bolj prijeten.

Habring pred 2 let 1 teden #23738

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 442
Zelo zanimivo! Slučajno kdo ve, v kakšnem rangu pa se gibljejo cene teh ur?

Drugače pa, ne razumite me narobe, kapo dol, zelo so mi všeč te ure in zgodba, ki si jo napisal, vendar je tale razdrt mehanizem na sliki sicer močno modificiran, vendar za moje pojme še vedno v osnovi ETA 7750 (seveda brez kronografa).

Habring pred 2 let 1 teden #23739

• Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 143
Hvala za reportažo, zelo zanimivo. Imam že nekaj časa na radarju Habring2, le cenovno mi je malo predaleč zaenkrat.

@Slamca: Vstopni model - prečudovit Felix, ki naj ne bi več temeljil na 7750 - je nov cca. 4500 evrov. Vsaj 4 leta nazaj je bil toliko: www.hodinkee.com/articles/introducing-th...proprietary-movement

Za butično izdelavo cena ni napihnjena.

Habring pred 2 let 1 teden #23740

• Tokidoki
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
Da je osnova zelo ETA-sta sploh ne skrivajo, kot sem jaz razumel jih je bolj bolelo, da bojo ostali brez temeljev za vse ekstravagance (stare in nove) in ne, da bojo imel nek svoj čisto unikaten in za nazaj nekompatibilen mehanizem.

Osnova se začne pri par 1000, split second je, če me spomin ne vara, okrog 8k.

• Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si