minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Obvestila in novosti o portalu in forumu.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Ura universal geneve

Ura universal geneve pred 1 leto 3 mesecev #23708

• Hejzi
  • Hejzi avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
Pozdravljeni.
Prosil bi poznavalce na foromu če kaj vejo o tej uri.
Jaz sem mnenja da je nekje iz 1940.
Lp in hvala
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Ura universal geneve pred 1 leto 2 mesecev #23710

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 346
Zdravo!

Glede starosti ure imaš kar prav. Ura je Universal Geneve s kalibrom 264, kot se tudi vidi na mehanizmu. Predvidevam, da je bila nekoč tudi podpisana na številčnici, vendar je šel napis proizvajalca žal dol, bi pa vseeno rekel, da je ura original, razen morda malega sekundnega kazalca. Če je ohišje original, bi moralo imeti na notranji strani pokrovčka tudi žig od podjetja UG, enako velja za krono. Drugače te ure niso vredne ravno celega premoženja, brez vrednosti pa tudi niso, na žalost pa je tvoja v zelo slabi kondiciji (številčnica in ohišje, ki je bilo celo pri štangicah za pas že varjeno...). Sem pa mnenja, da je UG danes podcenjena znamka, svoj čas so te ure predstavljale sam vrh švicarskega urarstva, recimo, ko je v petdesetih letih prišel na tržišče zelo tanek model Polerouter, je tako po ceni kot po izdelavi močno nesel takratne Rolexove modele. Danes je situacija drugačna, kvarčna kriza je vzela svoj dolg in, če se ne motim, je UG samo še brand, ki ga je odkupila neka azijska pisarniško-urarska firma.
Zahvale: criptus, Pauling18, Tattoo-

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

• Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si