minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Obvestila in novosti o portalu in forumu.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: "Izleti" podjetji, ki niso urarji v urarski svet..

"Izleti" podjetji, ki niso urarji v urarski svet.. pred 1 leto 1 dan #23496

• Dejan01
  • Dejan01 avatar Avtor teme
  • Gost
  • Gost
Prilagam link, kjer so najavili, da se je čuvena LEICA lotila "izdelave" ur. Baje bojo cene od 10K naprej. Meni so taki izleti čudni. Kot lovec sem debelo pogledal, da se je BLASER, ki sicer izdeluje povprečne lovske puške (za lovce z malim ... so to vrhunske puške), lotil izdelave, brendiranja, kopiranja,... strelne optike. Naj omenim za tiste, ki zadeve ne poznajo. Cena spodobne lovske optike+dvogled je cena Rolexa.
Da ne omenjam da ima recimo Carl Zeiss ki je resen igralec zaposlenih v razvoju več kot 10000 ljudi...
Moje mnenje je, da je ogromno blefa v urarski industriji in njej sorodnih branžah. Kar se pa Leice tiče (jo imam) pa takole: kdor gradu ni videl se seniku čudi...

www.hodinkee.com/articles/leica-watch-l1-l2-introducing

lp

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

"Izleti" podjetji, ki niso urarji v urarski svet.. pred 1 leto 1 dan #23498

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 257
Vsaka uspesna zgodba se zacne z idejo, trdim delom, poskusi in voljo.

Tako gledam sam tudi na to zadevo. Ure niso slabe, verjetno ciljajo na fotografe, saj pise, da se ura vizualno ujema z aparati. Urarskega znanja morda se nimajo kar pa ne pomeni, da ga ne bodo imeli. Zvenece ime imajo, mehanika je precej dobra, ostalo znajo naredit dobro, tako kot aparate. Sicer pa, koliko urarskih znamk sploh ima svojo mehaniko?

Moje mnenje pac, na koncu bodo svoje povedali kupci ;)

"Izleti" podjetji, ki niso urarji v urarski svet.. pred 11 mesecev 4 tednov #23502

• whatever
  • whatever avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 15
Realna cena bi bila tam ~1500 €. Mogoce 2000 €, ker imajo "ime". Ma za 10000 € .. haha ?

"Izleti" podjetji, ki niso urarji v urarski svet.. pred 11 mesecev 4 tednov #23512

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 332
Meni je pa ura huda! @Whatever, se tudi ne morem strinjati s teboj glede cene. Katera nova ura pa danes v rangu 1500 - 2000 € ponuja take komplikacije in mehanizem, ki ne bi bil vsaj baziran na Eta ravni, hkrati pa ni masovni produkti (s tem mislim na recimo Seiko)? Še v razredu 10 tisoč boš jih težko našel...

"Izleti" podjetji, ki niso urarji v urarski svet.. pred 11 mesecev 1 teden #23635

• whatever
  • whatever avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 15
Razumem kaj zelis povedati, a v cenovnem razredu do 10.000 € imas znamke, ki imajo zgodovino, prestiž in pa in-house mehanizem.
Npr. www.jaeger-lecoultre.com/eu/en/watches/m...alendar/1558420.html

• Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si