minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Obvestila in novosti o portalu in forumu.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: potrebujem pomoč

potrebujem pomoč pred 1 leto 5 mesecev #23361

• dusto
  • dusto avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 3
Pozdravljeni čisto po naključju sem dobil to uro pa me zanima vse o tej uri,kateri model,starost,vrednost,caliber.,ura ima kar nekaj sledi obrabe,vendar deluje odlično,morda tudi kaj o prenovi,stroški prenove,nove pozlatitve in kaki popravek številčnice,kod vidim gre za vizualno za zelo redek model.Hvala vso pomoč.Dusto

Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

potrebujem pomoč pred 1 leto 5 mesecev #23363

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 346
Ok, po vrsti, probal bom odgovoriti, kot si napisal, upam, da te moje mnenje ne bo razočaralo...
Model: Seamaster (mislim, da je dokaj očitno :lol: )
Starost: obdobje v začetku 70tih, konec 60tih
Vrednost: v tem stanju okoli 200, 250 €
Kaliber: najverjetneje 560 ali 562 (dober mehanizem. Za sigurno, če je res točno ta kaliber, jo bo pa potrebno odpreti)
Prenova: ura je pozlačena, pozlata pa v slabem stanju, lahko jo daš pozlatiti, ne bo pa nikoli več tako kot v originalu, ker zlatarji ne morejo doseči iste debeline in kakovosti pozlatitve, kot je bila v osnovi. Glede na stanje bi morda celo priporočal ta korak, za ceno se boš moral sam pogovoriti z zlatarjem. Prav tako bi priporočal servis mehanizma, tudi tu bom glede cene raje tiho. Lepo prosim, za voljo ohranitve lepega vintage kosa, pa pusti številčnico pri miru. Če se boš loteval popravljati številčnico, ki je za moje pojme prav lepa, boš razpolovil vrednost ure.
Vizualno redek model: ja, se strinjam, vendar žal, zaradi oblike in materiala, ne bi rekel, da je zaradi tega kaj več vredna.

Kot praviš, si jo dobil po naključju, če je tako in jo želiš imeti, ura je lepa in kvalitetna z dobrim kalibrom, jo prenovi ter obdrži, vrednost ji s časom ne bo padala. Če pa si jo vzel, ker je bila dobra priložnost in si v tem videl zaslužek s preprodajo, predlagam, da vanjo ne vlagaš nič več, se finančno enostavno ne bi izplačalo, daj jo na Bolho in to je to.
Zahvale: criptus, dusto

potrebujem pomoč pred 1 leto 5 mesecev #23364

• dusto
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
Preprosto dober odgovor,to sem želel in to od vas Slamca ki ste pravi urarski mojster,hvala in še kdaj...
Zahvale: Slamca

potrebujem pomoč pred 1 leto 5 mesecev #23394

• dusto
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
Pozdravljeni imam še eno vprašanje rabim pomoč,ali gre to za čisto pravo omego-JURA -žigv lovorovem listu viden na mehanizmu in ohišju,se veselim kakega komentarja,morda je ura zaradi tega tudi kaj več vredna,včasih res ne vemo kaj imamo...

Attachments:

Last Edit: od criptus.

potrebujem pomoč pred 1 leto 4 mesecev #23398

• miromustang
  • miromustang avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 5
Navadna bižuterijska pozlata se hitro obrabi. Če želiš dobro pozlato ohišja boš ptreboval trdo pozlatitev. Poskusi kontaktirati go. Bojano Jerič iz Bojana Jerič s.p. Pred pozlatitvijo je potrebno ohišje spolirati v ''nulo''. V nasprotnem primeru bodo napake močno opazne.
Zahvale: dusto, Slamca

potrebujem pomoč pred 1 leto 4 mesecev #23415

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 346
Gre za čisto pravo Jura uro, verjamem, da pri tej znamki ponaredki ne obstajajo. Ura je lepa klasika, švicarska anker, v srebrnem ohišju, z generičnim mehanizmom srednje kvalitete.
Mislim, da je imenovanje te ure kot ''Omega'' malo pretirano. Na interentu piše, da je imela družina Brandt v času okoli leta 1880 - 1890 prijavljeno blagovno znamko Jura. Sam mislim, da so šli sinovi L. Brandta v biznis in odprli novo znamko, kupovali generične kose (mehanizem, številčnica in ohišje) ter jih pod svojim imenom tržili dalje. Šele leta 1903 se je registrirala znamka Omega, ki je imela v svojih urah vgrajene lastne mehanizme. Kaj se je zgodilo z Juro nisem našel, obstaja tudi možnost, da je menjala lastnika. Na pogled bi tudi ocenil tvojo uro, da je že iz časa, ko je bil brand Omega registriran, ne iz konca 19. stol.
Skratka, te ure imajo z Omego skupnega samo družinsko vez pri lastnikih ob registraciji branda in tu se zaključi. Prepričan sem, da ji žig na mehanizmu poveča vrednost za kakšnih 20 € (celotna vrednost je pa okoli dvakrat toliko). Govoriti o Omega-Jura uri je pa za moje pojme podobno, kot če bi rekel, da na roki nosim Breguet-Tissota, ker je pač lastnik trenutno za obe znamki isti :silly: .
Zahvale: dusto

potrebujem pomoč pred 1 leto 4 mesecev #23417

• dusto
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
Hvala vam,tudi sam se povsem strinjam z vašimi komentarjem o tej uri,zame je bilo že dovolj da dobim le neko potrditev da je nekaj na tem,da je ta znamka povezana z to družino,kar pa nima kaj dosti opraviti z razvojem Omege.Se ob prilik vam še kaj oglasim,urarski mojster zna povedati bistveno,kar nas zanima...

• Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si