minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Obvestila in novosti o portalu in forumu.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Ukraden Rolex oyster

Ukraden Rolex oyster pred 10 let 7 mesecev #8153

  • criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Odsoten
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4152
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
V imenu osebe, ki se ji je to zgodilo, objavljam na forumu.

Obveščam Vas, da so nam med 25. in 30. julijem 2013 vlomili v hišo v Mariboru in poleg ostalega ukradli tudi žensko uro Rolex oyster s vsemi dokumenti in originalno škatlo. Gre za cca. 12 let staro uro, kupljeno pri Wiekardtu v Grazu v Avstriji. Ura in pas sta kovinske barve. Luneta ima pozlato in sredinski členki pasu pravtako. Če bi slučajno zasledili takšno uro, vas vljudno prosim, da me obvestite na 051 455 666, ali Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled. ali pokličete Kriminalistično službo v Mariboru.

Najlepša hvala!

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Ukraden Rolex oyster pred 10 let 7 mesecev #8154

  • sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1839
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
zadnje čase kradejo ko srake.

par mesecev nazaj je nekdo objavil post (tukaj na minutki) da so mu ukradli rolexa in tag heuer monaco. možakarja sem klical, da se identične ure prodajajo v srbiji. po slikah tag heuer-a sva ugotovila, da je zelo verjetno njegova ura.
z gospodom sva bila še parkrat na liniji in mi je dejal da naši policaji nimajo kaj narediti (če je to res ali ne ne bom komentiral).
čez par dni me kliče kriminalist (verjetno mu je dal gospod mojo številko) in me malo manj kot sprašuje kaj naj naredi.
zakaj to pišem? zelo malo verjetno je, da bo gospa dobila nazaj svojo uro. sploh če niso na razpolago serijske številke ure. kot sem prebral, je bila ura ukradena z dokumentacijo. še težje izsledljivo.
še za konec..luneta in zapestnica nista pozlata, ampak zlata. rolex oyster datejust v pozlati ne obstaja.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od sokol.

Ukraden Rolex oyster pred 10 let 7 mesecev #8155

  • Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 317
  • Karma: 18
  • Thank you received: 31
Že pred časom sem nameraval sugerirati tukaj zbirajočim, naj si poskušajo zapomniti serijsko številko vsaj tiste urce, ki jim je najbolj pri srcu oz. je najvrednejša. To bi bilo, kot sedaj dokazuje ta slučaj, dokaj koristno, sploh, ko izgine tudi vsa dokumentacija. No sedaj mi je res žal, da nisem tega storil..
Če si lahko zapomnimo razne PIN in gesla in še kakšne druge kode, morda ne bi bilo pretežko tudi omenjeno. Sam sem si 8 mestno S/N svoje zapomnil s pomočjo prikladnega slučaja, ko so štiri cifre iste, kot številka, ki jo že itak moram vedeti, z nekega drugega področja..

Upajmo na ugoden, a zelo malo verjeten razplet !

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Ukraden Rolex oyster pred 10 let 7 mesecev #8156

  • sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1839
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
bo dovolj če skopiramo papirje od ure in jih spravimo drugam.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Ukraden Rolex oyster pred 10 let 7 mesecev #8157

  • motorist
  • motorist avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 206
  • Karma: -4
  • Thank you received: 10
Jaz pa pomembnejše dokumente skeniram in jih imam shranjene na zunanjem disku, skupaj še z nekaterimi za mene pomembnimi datotekami. Disk pa je potem zaklenjen v omari.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Ukraden Rolex oyster pred 10 let 7 mesecev #8162

  • Janez
  • Janez avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 123
  • Karma: 5
  • Thank you received: 5
Še bolje si jih je poslati na kak gmail ali kaj podobnega, če ti že praznijo hišo...

Jaz imam tudi poskenirane vse dokumente od ur, za vsak slučaj pa sem si pa še slikal račune s telefonom, če bi kak carinik dobil idejo, da sem uro privlekel iz tujine (potovanja izven EU).

Drugače se pa lahko serijsko od Rolexa skupaj s policijskim zapisnikom prijavi Rolexu in če se ura kdaj pojavi, jo bodo vrnili lastniku.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Janez.

Ukraden Rolex oyster pred 10 let 7 mesecev #8163

  • blazb
  • blazb avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 156
  • Karma: 9
  • Thank you received: 17
Jaz sem dokumente in škatle od ur najprej shranil na drugo lokacijo kot imam ure. Sedaj pa sem, tudi jaz sem slišal, da so se kraje v zadnjem času močno povečale, najel sef in spravil ure notri. Ni sicer najbolj praktično, ker moram vsakokrat, ko želim zamenjat uro na roki, v sefe, a po drugi strani je banka 50m od moje službe.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Ukraden Rolex oyster pred 10 let 7 mesecev #8189

  • ili_lj
  • ili_lj avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 112
  • Karma: 16
  • Thank you received: 28
Tudi jaz pazim, da ure, papirje in škatle hranim ločeno... jim nima smisla preveč olajšat zadeve B)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Ukraden Rolex oyster pred 10 let 7 mesecev #8207

  • sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1839
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
glede ukradene ure..ali je bila ura z datumom? ali je zapestnica oyster ali jubilee? na tujem (ex yu) oglasniku se je pojavila ženska rolex ura jeklo-zlato.
Zahvale: criptus

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Ukraden Rolex oyster pred 10 let 7 mesecev #8208

  • sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1839
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
sem že govoril z gospodom po telefonu. zapestnica je oyster, ura je brez datuma.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

  • Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si