minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Debate o vsem drugem...
  • Stran:
  • 1
  • 2

TOPIC: Karatbars

Karatbars pred 4 let 8 mesecev #25656

  • oven
  • oven avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 250
  • Karma: 6
  • Thank you received: 38
Dons mi je sodelavka pripovedovala, da je že 3 leta v tem not. V tem času je dobila malo več k pol denarja, ki ga je vložila nazaj. Sam raje vlagam v fizično zlato. Kaj pa člani foruma mislite o tem? Jaz si namreč ne upam vloži denar v to.

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Karatbars pred 4 let 8 mesecev #25657

  • motorist
  • motorist avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 206
  • Karma: -4
  • Thank you received: 10

oven napisal: Jaz si namreč ne upam vloži denar v to.

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk


Ne da si ne upam vložiti, kratko malo ne vlagam v sheme, ki jih ne razumem. Pa da se razumemo, ne veljam za neumnega. Če bi že, ali sem in bom investiral dolgoročno, potem je to zlato in brez posrednikov.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Karatbars pred 4 let 8 mesecev #25658

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62

oven napisal: Dons mi je sodelavka pripovedovala, da je že 3 leta v tem not. V tem času je dobila malo več k pol denarja, ki ga je vložila nazaj. Sam raje vlagam v fizično zlato. Kaj pa člani foruma mislite o tem? Jaz si namreč ne upam vloži denar v to.

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk


Če zadevo pogledamo iz ekonomskega vidika. Vložila je določeno količino denarja,...po treh letih je nekje na polovici vložka in čez dodatna tri tri leta bo dobila povrnjen 100% vložek. Torej si po 6tih letih na istem kot si bil prej torej na nuli.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Karatbars pred 4 let 8 mesecev #25659

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409

Pablo napisal:

oven napisal: Dons mi je sodelavka pripovedovala, da je že 3 leta v tem not. V tem času je dobila malo več k pol denarja, ki ga je vložila nazaj. Sam raje vlagam v fizično zlato. Kaj pa člani foruma mislite o tem? Jaz si namreč ne upam vloži denar v to.

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk


Če zadevo pogledamo iz ekonomskega vidika. Vložila je določeno količino denarja,...po treh letih je nekje na polovici vložka in čez dodatna tri tri leta bo dobila povrnjen 100% vložek. Torej si po 6tih letih na istem kot si bil prej torej na nuli.


Oz na slabsem. Vsaj za 6 letno inflacijo. S tem da so piramide prevec tvegane. Najbrz so, a jaz ne poznam nikogar, ki bi se omastil z njimi.

Se pa tudi sam sprasujem kaksna bi bila dobra nalozba (varna in hkrati donosnejsa kot obresi bancnega depozita).
Stanovanje?
Zlato?
Nalozbeni skladi?

Ima kdo izkusnje, idejo?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Karatbars pred 4 let 8 mesecev #25660

  • sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1840
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
Rolex
16610
14060
114060
116610
16520
116520
116500
116710ln
116710blnr
Zahvale: criptus, oven, Pablo, druID

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Re:Karatbars pred 4 let 8 mesecev #25661

  • oven
  • oven avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 250
  • Karma: 6
  • Thank you received: 38
Sam pr teh piramida se bojim, da lahko ostaneš še brez prijateljev.

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Karatbars pred 4 let 8 mesecev #25662

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409

sokol napisal: Rolex
16610
14060
114060
116610
16520
116520
116500
116710ln
116710blnr


No, to je dobra ideja ja. Plus investicijo lahko uporabljas ;)
Zahvale: Pablo

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Re:Karatbars pred 4 let 8 mesecev #25663

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62

criptus napisal:

Pablo napisal:

oven napisal: Dons mi je sodelavka pripovedovala, da je že 3 leta v tem not. V tem času je dobila malo več k pol denarja, ki ga je vložila nazaj. Sam raje vlagam v fizično zlato. Kaj pa člani foruma mislite o tem? Jaz si namreč ne upam vloži denar v to.

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk


Če zadevo pogledamo iz ekonomskega vidika. Vložila je določeno količino denarja,...po treh letih je nekje na polovici vložka in čez dodatna tri tri leta bo dobila povrnjen 100% vložek. Torej si po 6tih letih na istem kot si bil prej torej na nuli.


Oz na slabsem. Vsaj za 6 letno inflacijo. S tem da so piramide prevec tvegane. Najbrz so, a jaz ne poznam nikogar, ki bi se omastil z njimi.

Se pa tudi sam sprasujem kaksna bi bila dobra nalozba (varna in hkrati donosnejsa kot obresi bancnega depozita).
Stanovanje?
Zlato?
Nalozbeni skladi?

Ima kdo izkusnje, idejo?


Seveda, že če bi vložil v povprečen sklad bi zaradi konjukture imel večje dobičke. Dobiček bi imel tudi če bi kupil tri leta nazaj zlato. Takrat je bila cena nekje 33 Eur/g sedaj preko 40 Eur/g.

Stanovanja: ne več zaradi cen, če ze na primorskem...mislim da ima Nova Gorica naboljše ramzerje med nakupom in odajanjem (nekje 5% ROI)
ZLato: Nikoli neveš,...med recesiajo se ljudje radi poslužujejo zlata tako da zna v prihodnosti cena še zrasti. Ampak govorim o zlatih palcah ne o nekih fiktivnih scenah.
Skladi: Jah to je spet loterija, bolj kakšen etf oz index sklad. V sloveniji sta mogoče dva omebe vredna,..

Glede na znanje o urah pa sokolova ideja sploh ni neumna....

oven napisal: Sam pr teh piramida se bojim, da lahko ostaneš še brez prijateljev.


Malo nesramna samo če pragmatično gledamo: Prijateljev ki vlagajo v piramidne sheme se niti ne splača imet :whistle:
Če ti pakdo zameri ker nisi vložil pol sploh veš da je poden od človeka.

Nemorem pa vrjet da v 2019 še kar ljudje snajarijo o zaslužžkih z ležanjem na kavču oz priamidnih shemah :confused_b:
Zahvale: criptus

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Pablo.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Re:Karatbars pred 4 let 8 mesecev #25664

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Katera dva sta v Slo dobra?

Kako se kupuje zlato ? Slisal sem marsikaj...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Karatbars pred 4 let 8 mesecev #25665

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62
Najprej je tudi vprašanje a imas prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje? Prvo daš v to, potem pa v sklade. Imas lepe olajšave.

Sklada omebmbe vredna: KD Skladi ter KBM Infond. Je pa treba vedet da znotraj imas več možnosti in področji eni so boljši eni slabši(KD ima recimo: KD MM, KD Bond, KD Galileo, KD MM, KD Rastko, KD latisnka amerika itd,...)

Zlato se kupuje fizično tako imenovnao naložbeno zlato oz ploščice po 5,10,100,250g. Ob nakupu in prodaji naložbenega zlata so, tako fizične kot tudi pravne osebe, oproščene plačila davka na dodano vrednost. Kupiš ga recimo v zlatarni celje tudi sami izdelujejo nalozbene plosce) drugace pa: Umicore, Argor Heraeus, Ögussa
Zahvale: criptus

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

  • Stran:
  • 1
  • 2
minutka.si minutka.si minutka.si