minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Debate o vsem drugem...
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Premikanje ure. Nesmisel ali...???

Premikanje ure. Nesmisel ali...??? pred 2 let 1 mesec #23652

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 309
EU je objavil spletno anketo o (ne)smiselnosti premikanje ur dva krat letno : ec.europa.eu/eusurvey/runner/2018-summer...ts?surveylanguage=SL

Članek : siol.net/novice/slovenija/o-premikanju-u...ocate-tudi-vi-472258

Meni osebno je to premikanje le ena sitnost več. Poleg tega je nesteto raziskav pokazalo, da koristi ni, prej obratno. Ne vem zakaj se potem vztraja?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Premikanje ure. Nesmisel ali...??? pred 2 let 1 mesec #23653

• anzy
  • anzy avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 2
Včasih je bil eden glavnih argumentov za premik ur, da je manjša poraba energije. Mislim, da je zdaj to ovrženo. Pa tudi če ne bi bil ta argument ovržen je vsaj meni manj pomemben. Pomembno se mi pa zdi nekaj drugega. Izraba svetlega dela dneva. Če bi imeli zdaj zimski čas (kot je nekdaj že bil) je bi bilo svetlo že pred četrto uro zjutraj. In ob osmih zvečer tema. In potem ljudem ko pridejo ob 5 popoldne ali še pozneje ne ostane nič več od dneva, zjutraj pa bi se zbudil ko je že sonce visoko na nebu. Menim pa, da se je v 40 letih za pretežni del prebivalstva delovni čas zamaknil, ker ni vseeno ali začneš delovni dan ob pol šestih zjutraj ali ob pol osmih.
Tako, da ja premikanje ure je nek optimum, kajti pozimi tudi ni fajn, če morajo osnovnošolci po temi v šolo (če bi ostali na poletnem času).
Rezultati ankete bodo po državah različni, ker je Evropa od Portugalske do Srbije v časovnem pasu +1 (npr Alžirija pa ima +2) vsakih 15 stopinj pa pomeni 1 uro. Tudi geografska širina vpliva na dolžino dneva, zato finci seveda navijajo da se ukine premikanje ur.

Torej idealnega sistema ni, in ga tudi ne more biti, tako kot je vreme za nekoga fajn, za drugega pa ne.
Zahvale: apmata

Premikanje ure. Nesmisel ali...??? pred 2 let 1 mesec #23654

• mato7
  • mato7 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 29
Če se malo pohecam je sitnost za tiste s quarzi za lastnike avtomatikov je vseeno ;-)
Drugače pa ja sem tudi sam za enoten čas.

• Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si