minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1
  • 2

TOPIC: Pojav na stekelcu

Pojav na stekelcu pred 1 mesec 6 dni #23811

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 65

monitor napisal: Nekoč sem "očistil" zapestno uro Suunto s propilnim alkoholom. Plastično steklo se je v trenutku zamrežilo s podobnimi črtami, kot so na fotografiji.

alkohol je agresiven... sploh pri starejši plastiki...podobno zna razpokat avto armatura... topla voda in malo pomivalne tekočine in to je to.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Pojav na stekelcu pred 1 mesec 6 dni #23815

• dreja
  • dreja avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 30
Vsaka ura ima svojo zgodbo. Kar pomeni, da tudi poškodbe ter staranje materiala prispevajo k tej zgodbi, to je k urini "duši".
Moje mnenje je, da če poškodbe ne ovirajo delovanja, jih ne saniram.

Zato bi v tvojem primeru bi jaz uro pustil tako kot je...

Lp Andrej

Pojav na stekelcu pred 1 mesec 6 dni #23816

• Thunder Road
  • Thunder Road avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 8
Razpokline res niso vidne, razen ob določenih kotih, tako da bom upošteval nasvete in zadevo pustil, kot je.

Last Edit: od Thunder Road.

Pojav na stekelcu pred 1 mesec 5 dni #23818

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 291
Mislim, da sem zelo oster zagovornik tega, da se vintage ura pusti taka kot je in se je ne polira, dela relumna ali še huje, obnavlja številčnice. Vendar v tem primeru pa mislim, da pretiravate. Tukaj gre samo za plexi šipco, kot je MorskiPas rekel, potrošnji material. Očitno je kolegu počila in to nima prav nobene veze s patino. Poleg tega pa še skoraj zagotovo trenutno steklce ni originalno, ker bi se logotip Omege moral videti, ni površinsko graviran in se ga ne da zguliti oz. spolirati dol, poleg tega se ga, če nimaš ravno hude dioptrije, ob ustrezni svetlobi vedno vidi s prostim očesom. Ne vem no, imeti počeno neoriginalno steklo na uri, da ima patino... meni se to sliši podobno, kot če bi imel nek neoriginalen star usnjen pas, zelen od plesni in bi ga obdržal, ker potem ura zgleda ''hudo''...

Last Edit: od Slamca.

Pojav na stekelcu pred 1 mesec 4 dni #23819

• Thunder Road
  • Thunder Road avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 8
Če bi moral biti logotip Omega na stekelcu in ga ni (ne da pa se ga, kot je napisal zgoraj @Slamca, zguliti stran), si lahko predstavljam le, da se je originalno stekelce razbilo (torej da je bilo zamenjano zaradi prave fizične poškodbe - udarca). Imam še en njegov Darwil solar chrono na baterije (srebrna digitalna ura), ki ima zaradi udarca počeno steklo. Ker on je nosil ure zmeraj ne glede na to, kaj je delal, ne tako kot jaz, ko jih ob kakšnih opravkih snamem.

• Stran:
  • 1
  • 2
minutka.si minutka.si minutka.si