minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: Razdiranje / sestavljanje Darwil 7041 (FHF 73)

Razdiranje / sestavljanje Darwil 7041 (FHF 73) pred 7 let 1 mesec #20507

  • dreja
  • dreja avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 133
  • Karma: 2
  • Thank you received: 40
Hvala za obširen odgovor.
Ni problema, vsake upravičene kritike sem vesel :)

Pri montaži nemirke sem se tudi jaz bal, da poškodujem spiralo.
Naredil sem tako, kot na tem videu (3min 25s do 3min 35sek):


Težave pri mostiču sem imel, ker se je anker kolo vedno malo premaknilo. Ostali zobniki so ostali na mestu in so lepo sedli v mostič.

Za oljenje še nimam pravega olja (trenutno je podmazano z jedilnim :blush: )
Ali bi bilo olje v takem "svinčniku" pravo ?

goo.gl/yWPZtg

Tnx in LP Andrej

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od dreja.

Razdiranje / sestavljanje Darwil 7041 (FHF 73) pred 7 let 1 mesec #20509

  • MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 868
  • Karma: 13
  • Thank you received: 114
Yo, @Slamca@, kaj to pomeni, po čiščenju, naoljit mehanizem...kaj konkretno se olji, s čem, kakšnim oljem, in v kakšnih količinah....a se oljijo tudi ležišča osi na rubinih, safirih ???ali kaj so ?!?...
so olja takšna in drugačna...liter za 5 evrov ali pa za 2000 evrov.....tako so mi povedali...koliko je resnice v tem, hmmmmmmmmm....vem pa da olja po svojem času naredijo svoje, ali pa neka kvazi mast....
OK, malce OT, samo kot sem že večkrat povedal, Darwill je moj sentiment...juhuuuuuuuuuu

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Razdiranje / sestavljanje Darwil 7041 (FHF 73) pred 7 let 1 mesec #20510

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Olij za mazanje mehanizma je nekaj različnih vrst, če želiš biti temeljit. Kaj pomeni naoljiti mehanizem... absolutno ne gre za to kar se sliši, torej ne mažemo celotnega mehanizma ampak samo utore ležajev (to je tam, kjer po večini stojijo kamni). Pri tem je dobro pravilo, da je v urarstvu vedno bolje premalo, kot preveč olja! @MorskiPas, ko si že omenjal ceno, so kvalitetna olja zelo draga, pozitivna plat pa je, da jih ne porabiš veliko, pravzaprav resnično zelo malo.

@Dreja, uporabljaš sončnično ali olivno olje? :laugh: Šalo na stran, po mojem je dejansko bolje, da sploh ne uporabiš olja, kot da uporabljaš jedilnega. Če že ''hvataš krivine'', raje uporabi 15-40 avtomobilsko olje, mi je pa kar hudo, da sploh dajem take predloge :lol: . Olje na linku je ok, bi pa sam na tvojem mestu raje posegel po ločeni steklenički urarskega olja in pripravi za nanos (''oiler''), če boš urarski hobi s časom ohranjal in razvijal, mislim, da je to boljša alternativa.

Še glede videa, je vse ok, ni pa za moje pojme to reprezentativa kako vstavljati nemirko. Prvič točno tega segmenta ni, del, ko jo vstavlja je izrezan in drugič nemirko in anker ima vstavljen v prazno plato. Videi od istega uporabnika so IZJEMNO poučni in svetoval bi, da si ogledaš še kakega na temo kompletnega servisa ter opazuješ del, ko vstavlja nemirko, zagotovo se bo videlo, da da nemirko v mehanizem ob samem koncu in dejanski postopek, kako to izvede.

Še OT za konec... Jap, Darwil ure so tudi meni všeč in mislim, da bodo iz leta v leto bolj iskane :) .
Zahvale: criptus, MorskiPas

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Razdiranje / sestavljanje Darwil 7041 (FHF 73) pred 7 let 1 mesec #20511

  • MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 868
  • Karma: 13
  • Thank you received: 114
kot absolutni ljuitelj Darwill ur sem se priklopil tej temi...zato se šeenkrat zahvljujem @Slamca@i da je pospešil dejstva...in upam v naprej da nam bo svetoval glede agregatov in njihovih tajnah...jupiiiii...
"Darwil for ever"....


Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od MorskiPas.

Razdiranje / sestavljanje Darwil 7041 (FHF 73) pred 7 let 1 mesec #20512

  • korenje
  • korenje avatar
  • Nedosegljiv
  • Spammer
  • Spammer
  • Posts: 105
  • Karma: -31
  • Thank you received: 2
Koliko olja pa daš gor na en rubin? Ko sem gledal kako to delajo pri omegi - dajo zmrznjen košček olja gor velikosti približno kot je presek osi v ležaju. Ob dotiku se ta stopi in vtre v ležaj.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Razdiranje / sestavljanje Darwil 7041 (FHF 73) pred 7 let 1 mesec #20513

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
No eBay APP ID défined in Kunena configurationKolega Korenje, tale z zamrznjenim oljem je precej bosa :) . Si imel pa kar prav glede količine. Recimo za pokrivni kamen (kamen, ki ga vidimo direktno nad osjo nemirke) se praviloma nanese kapljico (absolutno v tekočem in ne zamrznjenem stanju!), ki pokriva okoli 2/3 površine kamna. Za ostale ležaje je podobno, s tem, da na pogled deluje še manjša doza, ker so kamni votli (zaradi luknje za os) in se olje vtre v luknjo.

@Dreja, prej si omenjal nakup olja. Za dostopen denar bi priporočal sledeče olje (upam, da link deluje):

Za moje pojme je to v tem cenovnem rangu the best, poleg tega dobiš precej univerzalno olje, ker drugače bi potreboval različna olja za različne segmente mehanizma.

EDIT: Se opravičujem, poizkušam pripeti delujoč link pa mi ne gre... V glavnem sem vam želel pokazati 10ml stekleničko olja ''Anchor'' za ročne in žepne ure. Če bo moderator znal odpraviti mojo težavo, bom hvaležen :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Slamca.

Razdiranje / sestavljanje Darwil 7041 (FHF 73) pred 7 let 1 mesec #20514

  • Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 946
  • Karma: 19
  • Thank you received: 96


Jaz imam viška oz. ne bom uspel porabiti, par olj kot na sliki. Polovico bi ti lahko odlil, cca 10ml.
To je naravno olje. Bolj primerno za večje mehanizme in žepne ure. Za ročne sicer priporočajo sintetično, vendar je ta odločitev sintetično/naravno, kar komplicirana, tu bi Slamca več vedel.

Moebius 8030 je olje z manjšo viskoznostjo, za nemirko in 1-2 prvi kolesi.
Microgliss D-5 je viskoznejše za vse ostalo.

Rabiš še mast, jaz imam Moebius 8200 za manjše stvari.
Za velike mehanizme z veliko glavno vzmetjo sem uporabil Moebius 8201 z molybdenum disulfid-om.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Razdiranje / sestavljanje Darwil 7041 (FHF 73) pred 7 let 1 mesec #20515

  • Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 946
  • Karma: 19
  • Thank you received: 96
In ja, olja imajo rok trajanja.
Zgoraj se vidi, da je moje že poteklo.

Koliko je potem olje slabše po poteku trajanja...stvar debate.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Razdiranje / sestavljanje Darwil 7041 (FHF 73) pred 7 let 1 mesec #20516

  • korenje
  • korenje avatar
  • Nedosegljiv
  • Spammer
  • Spammer
  • Posts: 105
  • Karma: -31
  • Thank you received: 2
No eBay APP ID défined in Kunena configuration

Slamca napisal: Kolega Korenje, tale z zamrznjenim oljem je precej bosa :) . Si imel pa kar prav glede količine. Recimo za pokrivni kamen (kamen, ki ga vidimo direktno nad osjo nemirke) se praviloma nanese kapljico (absolutno v tekočem in ne zamrznjenem stanju!), ki pokriva okoli 2/3 površine kamna. Za ostale ležaje je podobno, s tem, da na pogled deluje še manjša doza, ker so kamni votli (zaradi luknje za os) in se olje vtre v luknjo.

@Dreja, prej si omenjal nakup olja. Za dostopen denar bi priporočal sledeče olje (upam, da link deluje):

Za moje pojme je to v tem cenovnem rangu the best, poleg tega dobiš precej univerzalno olje, ker drugače bi potreboval različna olja za različne segmente mehanizma.

EDIT: Se opravičujem, poizkušam pripeti delujoč link pa mi ne gre... V glavnem sem vam želel pokazati 10ml stekleničko olja ''Anchor'' za ročne in žepne ure. Če bo moderator znal odpraviti mojo težavo, bom hvaležen :)


nočem pametovat, sam povem kaj se vidi v omegovih promocijskih video posnetkih na youtube. Olje je sigurno v trdni obliki, ker ga prime s pinceto in postavi na uro. Zato tudi smatram da je zmrznjeno v kristalni obliki. Kar je nekako tudi smiselno, saj se tako lahko najbolj natančno da ustrezen odmerek.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Razdiranje / sestavljanje Darwil 7041 (FHF 73) pred 7 let 1 mesec #20517

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
No eBay APP ID défined in Kunena configuration

korenje napisal:

Slamca napisal: Kolega Korenje, tale z zamrznjenim oljem je precej bosa :) . Si imel pa kar prav glede količine. Recimo za pokrivni kamen (kamen, ki ga vidimo direktno nad osjo nemirke) se praviloma nanese kapljico (absolutno v tekočem in ne zamrznjenem stanju!), ki pokriva okoli 2/3 površine kamna. Za ostale ležaje je podobno, s tem, da na pogled deluje še manjša doza, ker so kamni votli (zaradi luknje za os) in se olje vtre v luknjo.

@Dreja, prej si omenjal nakup olja. Za dostopen denar bi priporočal sledeče olje (upam, da link deluje):

Za moje pojme je to v tem cenovnem rangu the best, poleg tega dobiš precej univerzalno olje, ker drugače bi potreboval različna olja za različne segmente mehanizma.

EDIT: Se opravičujem, poizkušam pripeti delujoč link pa mi ne gre... V glavnem sem vam želel pokazati 10ml stekleničko olja ''Anchor'' za ročne in žepne ure. Če bo moderator znal odpraviti mojo težavo, bom hvaležen :)


nočem pametovat, sam povem kaj se vidi v omegovih promocijskih video posnetkih na youtube. Olje je sigurno v trdni obliki, ker ga prime s pinceto in postavi na uro. Zato tudi smatram da je zmrznjeno v kristalni obliki. Kar je nekako tudi smiselno, saj se tako lahko najbolj natančno da ustrezen odmerek.


@korenje daj link da vidimo !

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.
  • Stran:
  • 1
  • 2
  • 3
minutka.si minutka.si minutka.si