minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: TOP urarji v Sloveniji

TOP urarji v Sloveniji pred 3 let 2 mesecev #27403

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409

ermate napisal: Ker nisem povsem prepričan, pod katero temo bi šlo tole, pišem kar sem...

Moja prva "prava" (beri: mehanska) ura se bliža svojemu 5. rojstnemu dnevu, tako da počasi razmišljam o rednem servisu. Ker nikjer ni govora o konkretnih cenah, me zanima iz vaših izkušenj, kakšna je trenutno okvirna cena kompletnega servisa ETA-2824/SW-200? Da urar uro popolnoma razstavi, očisti, naolji, zamenja tesnila, testira vodotesnost... Govorimo o 50, 100, 200€? Kaj pa samo cena pregleda (v kolikor čiščenje ne bi bilo potrebno), naoljenja in menjave tesnil...?
Servisa ne bi delal pri nekem XY urarju - najverjetneje pri Robniku ali Hubscherju.

Že v naprej hvala za vse informacije!


Redni uradni servis pri pooblascencu za npr Omege, Heurja, Breitlinga te bo stal od 300 eur dalje. Uradni servis je pac standardiziran kot tudi cena, s tem da mas potem tudi jamstvo. Lahko pa gres tudi drugam na custom servis. Samo ce ni dober urar se lahko fajn nategnes. Poznam kar nekaj takih primerov !

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

TOP urarji v Sloveniji pred 3 let 2 mesecev #27404

  • AliG
  • AliG avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 21
  • Karma: 1
  • Thank you received: 6

criptus napisal: Redni uradni servis pri pooblascencu za npr Omege, Heurja, Breitlinga te bo stal od 300 eur dalje.


Torej krepko več kot stane nov mehanizem?! :blink:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

TOP urarji v Sloveniji pred 3 let 2 mesecev #27405

  • ermate
  • ermate avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 59
  • Karma: 1
  • Thank you received: 6

criptus napisal: Redni uradni servis pri pooblascencu za npr Omege, Heurja, Breitlinga te bo stal od 300 eur dalje. Uradni servis je pac standardiziran kot tudi cena, s tem da mas potem tudi jamstvo. Lahko pa gres tudi drugam na custom servis. Samo ce ni dober urar se lahko fajn nategnes. Poznam kar nekaj takih primerov !


Razumljivo. Tu je specifično govora o malo bolj no-name zadevi, zato take cene verjetno odpadejo... Pre-Invicta Glycine Combat Sub. Kolikor mi je znano, Glycine v Sloveniji nima uradnega servisa, tako da samo iščem korektnega in kvalitetnega urarja, ki bo pogledal mainstream movement. Nič posebnega.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

TOP urarji v Sloveniji pred 2 let 3 mesecev #27767

  • Yaxkuk
  • Yaxkuk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 8
  • Thank you received: 0
Kaj pa to pomeni za vintage ure? Konkretno me zanima redni servis za vintage IWC z cal. 88. Ura dela normalno, bi jo pa rad odnesel pravemu mojstru, vendar do sedaj nisem imel konkretnih potreb za redne servise. Mogoče kdo ve v kakšnem cenovnem rangu govorimo? Je to še vedno 300€+ ali je za take primere kako drugače?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

TOP urarji v Sloveniji pred 2 let 3 mesecev #27768

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
hmm.... bi znalo nanest ja. ce ze dolgo ni bila na servisu

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

TOP urarji v Sloveniji pred 2 let 3 mesecev #27769

  • Yaxkuk
  • Yaxkuk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 8
  • Thank you received: 0

criptus napisal: hmm.... bi znalo nanest ja. ce ze dolgo ni bila na servisu

Priporočate koga iz Ljubljane še posebej za IWC? Je res, da je prioriteta, da je dobro narejeno, ampak vseeno upamo, da ne bo previsoka cena:unsure:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

TOP urarji v Sloveniji pred 2 let 3 mesecev #27770

  • MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 868
  • Karma: 13
  • Thank you received: 114

Yaxkuk napisal:

criptus napisal: hmm.... bi znalo nanest ja. ce ze dolgo ni bila na servisu

Priporočate koga iz Ljubljane še posebej za IWC? Je res, da je prioriteta, da je dobro narejeno, ampak vseeno upamo, da ne bo previsoka cena:unsure:


v Sloveniji, "vsak" urar lahko poservisira vsako uro...brendirano ali no name...in to za humano ceno...in bo dobro narejeno, kot praviš...če ura normalno deluje, verjetno ne rabi "rezervnih delov"...samo redni servis...torej, poišči na forumu člane, ki se s tem ukvarjajo...eni celo dobijo kak nadomestni del, iz svojih virov...ta prav urar, ko bo videl mehanizem, ti bo vsaj 50 do 60% povedal kaj je za urediti...če si pa ziheraš, obrni se na IWC...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

TOP urarji v Sloveniji pred 2 let 3 mesecev #27771

  • Yaxkuk
  • Yaxkuk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 8
  • Thank you received: 0
Glede na to, da sem relativno nov in se prebijam skozi stare poste, bi mi mogoče lahko pomagali in priporočili koga, ki ga imate v mislih? Vsi hvalijo Robnika, ampak se mi dozdeva, da bi znali hitro pridt do 40% cene ure. Razumem profesionalnost in strokovnost, ampak...

Skratka, če imate koga, ki ga toplo priporočate za redni servis vintage ure IWC, bom vesel vsake usmeritve.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

TOP urarji v Sloveniji pred 2 let 3 mesecev #27772

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409

MorskiPas napisal:

Yaxkuk napisal:

criptus napisal: hmm.... bi znalo nanest ja. ce ze dolgo ni bila na servisu

Priporočate koga iz Ljubljane še posebej za IWC? Je res, da je prioriteta, da je dobro narejeno, ampak vseeno upamo, da ne bo previsoka cena:unsure:


v Sloveniji, "vsak" urar lahko poservisira vsako uro...brendikonkretno 2 primera s Tag Heuer in Panerai, kirano ali no name...in to za humano ceno...in bo dobro narejeno, kot praviš...če ura normalno deluje, verjetno ne rabi "rezervnih delov"...samo redni servis...torej, poišči na forumu člane, ki se s tem ukvarjajo...eni celo dobijo kak nadomestni del, iz svojih virov...ta prav urar, ko bo videl mehanizem, ti bo vsaj 50 do 60% povedal kaj je za urediti...če si pa ziheraš, obrni se na IWC...


Malo pretiravaš. vsak urar ne more poservisirat vsake ure. Zato imaš urarje in urarje s certifikati, ki jih nimajo kar za okras. Pa nikogar ne podcenjujem ampak vseh v isti koš metat ne gre. Poznam konkretno dva primera ko so 'kar eni' urarji servisirali en Tag Heuer in Panerai. Vse je šlo narobe, garancije na koncu nobene, plus dodatna škoda.

Poleg tega servis oz revizija, kot sklepam, tale IWC še ni bil na rednem servisu, zahteva kar zamenjavo kakšnega originalnega dela. Na rednih servisih se to dela. Ker je potrebno in ima smisel.

Jaz bi se kar držal kakega uglednega serviserja za IWC. Priporočam Robnika ali Malalana, ta dva sta TOP kot smo že ugotovili a tudi najbrž najdražja. So pa še par dobrih to pa naj še kdo pomaga če ima konkretne izkušnje.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

TOP urarji v Sloveniji pred 2 let 3 mesecev #27773

  • Yaxkuk
  • Yaxkuk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 8
  • Thank you received: 0
Hvala za odgovor in pojasnilo, bom še malo pogledal in definitivno updateam, ko se bom odločil za servis. Me mika, da bi šel preizkusit RobnikaB)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Yaxkuk.
minutka.si minutka.si minutka.si