minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1
  • 2

TOPIC: Replike

Replike pred 12 let 1 mesec #2982

  • sokol
  • sokol avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1840
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
zavedam se da je prepovedano reklamiranje replik na forumu in prav je tako. ampak zakaj gre? v naših prostorih in sosednjih državah so se začele pojavljati replike, ki so na prvi pogled identične originalu. nekatere imajo celo originalni švicarski mehanizem ETA.
rad bi opozoril manj iskušene potencialne kupce ur višjega cenovnega razreda da pazijo v kaj se spuščajo. tudi če ima ura škatlo in papirje, naj vsak nese uro preverit k usposobljenemu urarju za to manufakturo.

če sem slučajno kršil pravila foruma, naj mi administratorji oprostijo in brišejo post. moj namen je samo opozorit uroljube da se ne zakoljejo in kupijo neoriginalno uro.

prilagam nekaj slik replik..poudrarjam, ure niso originalne...

panerai PAM187 ena je original, ena replika...



še en panerai







omega ploprof...





še en panerai...



graham...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Replike pred 12 let 1 mesec #2983

  • Imatra
  • Imatra avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 213
  • Karma: 21
  • Thank you received: 1
Pametno opozorilo!!Zadnje čase,se tudi trg rabljenih ur,predvsem prestiznih kar razvija in v poplavi second hand,lahko človek naleti na marsikaj...Lahko pripomnem,kolikor sem slišal,da v Italiji kar se tiče Rolexa,je v obtoku ogromno ur sestavljenih iz originalnih in NEoriginalnih delov...
Npr...mehanizem je pravi,ohišje pa ni,ali ohišje je OK,pa je številčnica re-printed...

Skratka,potrebno je biti zelo previden,še posebej če se naleti na super ugodno priložnost!
Če kupujemo rabljeno uro, si je potrebno vedno vzeti čas in zadevo temeljito preverit!

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Imatra.

Odg:Replike pred 12 let 1 mesec #2991

  • gorazd
  • gorazd avatar
  • Nedosegljiv
  • Administrator
  • Administrator
  • Posts: 265
  • Karma: 30
  • Thank you received: 20
@sokol

Beseda Replika seveda ni prepovedana na forumu, le kot rečeno reklamiranje le-teh.

Vsekakor zelo dobrodošlo in koristno pisanje, ki si ga začel!

Administrator

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Replike pred 12 let 2 tednov #3238

  • el_diablo
  • el_diablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 57
  • Karma: 2
  • Thank you received: 0
Res nisem nek za fejk uro,če jo kupuješ zarad drugih,in pol paradiraš z njo kot originalom.Se mi pa ne zdi nič narobe,če že nameravaš kupiti original,da si kupiš najprej repliko,da vidiš če ti sploh sede na roko.Dobre replike naj bi bile popolne kopije originala,a ne? V trgovini pred nakupom se glih nimaš cajta dobro prepričat,posodli ti jo zihr ne bojo,vznemirjenje pa tut naredi svoje,ker npr. 2,3,4,... tisoč eu za uro dat,pa da te pol nonstop nekaj moti,pa tut ni glih kul. Pa magari fejka potem samo doma nosiš,in če te prepriča ter kupiš original,ga pa magari stran vržeš/prodaš na oz. kakorkoli že. Bolje izgubiti 100 eu,kot pa se jeb@t z iskanjem ure,če kupuješ rabljeno,jo nek na silo nosit (na začetku bi se že potrudu,pol bi te pa verjetno vedno manj melo),ter na koncu še jeb@nje z iskanjem kupca in prodajo. :unsure:

Od tu naprej takšno mnenje:
Ko sem nekaj časa nosil festino s kovinsko zapestnico,sem se takoj navadil nanjo.Malo sem jo skrajšal,in kot ulita mi je pasala na roko. Pol pa sem vzel citizena,in po pol urah me je že vse nek žulilo. Zapestnico malo podaljšam-preohlapno! v glavnem,nikakor naštimat,da mi bo genau,da bi uro sproščeno nosil (kot sem pred tem festino), in je ne bi rabil nonstop nekaj popravljat in premikat na roki. Zato sem pol kupil usnjen pašček (še tu sem pred kratkim temo odprl,kje nabavit).

al kaj vi mislite? sem ga fajn pihnu mimo? :blush:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Replike pred 12 let 2 tednov #3239

  • sejk
  • sejk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 10
  • Thank you received: 0
Imatra napisal(a):

Pametno opozorilo!!Zadnje čase,se tudi trg rabljenih ur,predvsem prestiznih kar razvija in v poplavi second hand,lahko človek naleti na marsikaj...Lahko pripomnem,kolikor sem slišal,da v Italiji kar se tiče Rolexa,je v obtoku ogromno ur sestavljenih iz originalnih in NEoriginalnih delov...
Npr...mehanizem je pravi,ohišje pa ni,ali ohišje je OK,pa je številčnica re-printed...

Skratka,potrebno je biti zelo previden,še posebej če se naleti na super ugodno priložnost!
Če kupujemo rabljeno uro, si je potrebno vedno vzeti čas in zadevo temeljito preverit!


Zelo težko verjamen, kajti komplet ohišje ali mehanizem original je nemogoče dobiti. Tudi uradni servis ga dobi samo za zamenjavo, se pravi starega pošlješ in dobiš novega tako, da je zloraba zelo težko možna vsaj kar se tiče originalnih delov.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Replike pred 12 let 2 tednov #3241

  • Imatra
  • Imatra avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 213
  • Karma: 21
  • Thank you received: 1
sejk napisal(a):

Imatra napisal(a):

Pametno opozorilo!!Zadnje čase,se tudi trg rabljenih ur,predvsem prestiznih kar razvija in v poplavi second hand,lahko človek naleti na marsikaj...Lahko pripomnem,kolikor sem slišal,da v Italiji kar se tiče Rolexa,je v obtoku ogromno ur sestavljenih iz originalnih in NEoriginalnih delov...
Npr...mehanizem je pravi,ohišje pa ni,ali ohišje je OK,pa je številčnica re-printed...

Skratka,potrebno je biti zelo previden,še posebej če se naleti na super ugodno priložnost!
Če kupujemo rabljeno uro, si je potrebno vedno vzeti čas in zadevo temeljito preverit!


Zelo težko verjamen, kajti komplet ohišje ali mehanizem original je nemogoče dobiti. Tudi uradni servis ga dobi samo za zamenjavo, se pravi starega pošlješ in dobiš novega tako, da je zloraba zelo težko možna vsaj kar se tiče originalnih delov.


Pred kratkim sem kupil eno revijo v Italiji Watchshop( www.watchshop.it/# ),kjer dva strokovnjaka,posebno specializirana za Rolex,predstavljata to problematiko.Na žalost je revija v Italijanščini in zato bo marsikomu nerazumljiva.
Če skrajšam,pišejo pa o temu,da se problem pojavlja predvsem na trgu Rabljenega.Verjamem da Rolex celotnih mehanizmov in ohišij ne izdobavlja kar tako,ampak obstaja trg in asemblaža delov,kupijo ne delujočo uro npr.(Daytono,Submariner,Day-date...) in vanj vgradijo mehanizem ki ni originalen oz skopiran....Ali kupijo mehanizem second-hand(na ebay-u se najdejo) in ga vgradijo v ohišje dobre kopije...Seveda se taka ura končnemu kupcu proda kot original za originalno ceno :( Govorimo o črnem trgu...
Prijatelj iz Italije ne izkušen,je pred leti preko neta v Italiji kupil Datejust ref.16200(vsaj tako je pisalo na uri in na papirjih),vsi vemo da ima ref.16200 gladko luneto,njegova je imela kovinsko-nazobčeno,ki z omenjenim modelom nima veze in je prisotna na ref.16220.Pa še škatlo ki so mu poslali je bila Fake ki se prodaja po netu za 25eur.Na srečo,po več reklamacijah,telefonskih klicih,so mu uro in škatlo zamenjali....ampak nebi bil na njegovem mestu!

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Replike pred 12 let 2 tednov #3243

  • HUACHIN
  • HUACHIN avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 3
  • Thank you received: 0
Replika ali original, pri prvi sliki, katera je original in katera ne, kako opazimo razliko, mogoce kaksen komentar za nas neizkusene.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Replike pred 12 let 2 tednov #3247

  • sokol
  • sokol avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1840
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
za neizkušene in izkušene...predno kupiš uro, jo preveri pri urarju.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Odg:Replike pred 12 let 2 tednov #3252

  • sokol
  • sokol avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1840
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
el_diablo napisal(a):

Res nisem nek za fejk uro,če jo kupuješ zarad drugih,in pol paradiraš z njo kot originalom.Se mi pa ne zdi nič narobe,če že nameravaš kupiti original,da si kupiš najprej repliko,da vidiš če ti sploh sede na roko.Dobre replike naj bi bile popolne kopije originala,a ne? V trgovini pred nakupom se glih nimaš cajta dobro prepričat,posodli ti jo zihr ne bojo,vznemirjenje pa tut naredi svoje,ker npr. 2,3,4,... tisoč eu za uro dat,pa da te pol nonstop nekaj moti,pa tut ni glih kul. Pa magari fejka potem samo doma nosiš,in če te prepriča ter kupiš original,ga pa magari stran vržeš/prodaš na oz. kakorkoli že. Bolje izgubiti 100 eu,kot pa se jeb@t z iskanjem ure,če kupuješ rabljeno,jo nek na silo nosit (na začetku bi se že potrudu,pol bi te pa verjetno vedno manj melo),ter na koncu še jeb@nje z iskanjem kupca in prodajo. :unsure:

Od tu naprej takšno mnenje:
Ko sem nekaj časa nosil festino s kovinsko zapestnico,sem se takoj navadil nanjo.Malo sem jo skrajšal,in kot ulita mi je pasala na roko. Pol pa sem vzel citizena,in po pol urah me je že vse nek žulilo. Zapestnico malo podaljšam-preohlapno! v glavnem,nikakor naštimat,da mi bo genau,da bi uro sproščeno nosil (kot sem pred tem festino), in je ne bi rabil nonstop nekaj popravljat in premikat na roki. Zato sem pol kupil usnjen pašček (še tu sem pred kratkim temo odprl,kje nabavit).

al kaj vi mislite? sem ga fajn pihnu mimo? :blush:



če te prav razumem...kupiš fejk rolexa za 150eur, ga nosiš par dni in ugotoviš da ti ura ne sede. ok, kupiš fejk omego, jo nosiš 3 dni in ugotoviš da je premajhna. nič hudega, kupiš fejk navitajmerja in še isti dan ugotoviš da je ura popolnoma nepregledna. potem greš listat revije in najdeš panerai submersible..." ta mi je huda za popi3dit". iščeš po oglasih ko zmešan in jo najdeš...prodaja jo ante iz slavonskog broda. nekako se zmenita, da se dobita na pol poti v zagrebu. človek ti prinese res vrhunski fejk, ampak hoče za njega 300eur. ampak ker se ti ura dopade in ker si že naredil 150 kilometrov jo boš vzel. seveda ti je ante prej vse razložil, da je to ultimate replika in da je notri originalna ETA in da tud urar ne bo vedu al je original al ne...in podobne bučke.
vglavnem, panerai ti bo sedu ko ata na mamo. ura narejena samo zate. zdej je treba pa kupit original. spet visiš na netu ko zmešan, in evo je --- hans is plohingena jo ma za 2900 s škatlo in papirji. ampak ker si mahar, mu boš poslal par mailov in boš uro zglihal na 2850eur, kar je korektna cena.
plačaš, čez 4 dni pride paket...ljubezen za znort..ura je najlepša in najboljša. pa še pocen je bla. 2850, pa še poslal mi jo je zastonj..2850+800 za fejke, ker si kupoval uro kot gre bolan srat..
malo za šalo, malo zares...mal si pa ga mimo pihnu. pa brez zamere.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Replike pred 12 let 2 tednov #3253

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
el_diablo napisal(a):

Res nisem nek za fejk uro,če jo kupuješ zarad drugih,in pol paradiraš z njo kot originalom.Se mi pa ne zdi nič narobe,če že nameravaš kupiti original,da si kupiš najprej repliko,da vidiš če ti sploh sede na roko.Dobre replike naj bi bile popolne kopije originala,a ne? V trgovini pred nakupom se glih nimaš cajta dobro prepričat,posodli ti jo zihr ne bojo,vznemirjenje pa tut naredi svoje,ker npr. 2,3,4,... tisoč eu za uro dat,pa da te pol nonstop nekaj moti,pa tut ni glih kul. Pa magari fejka potem samo doma nosiš,in če te prepriča ter kupiš original,ga pa magari stran vržeš/prodaš na oz. kakorkoli že. Bolje izgubiti 100 eu,kot pa se jeb@t z iskanjem ure,če kupuješ rabljeno,jo nek na silo nosit (na začetku bi se že potrudu,pol bi te pa verjetno vedno manj melo),ter na koncu še jeb@nje z iskanjem kupca in prodajo. :unsure:

al kaj vi mislite? sem ga fajn pihnu mimo? :blush:


Mal si ga pa res. Po rokah sem premetal več fejkov, kot nekateri pravih ur in mirno lahko povem, da je razlika očitna. Če že po videzu ne, pa na otip sigurno. Govorim o cenejših fejkih, ki bi jih ti imel kot "testne". Samo tak fejk niti slučajno ni referenca za kasnejši nakup originala. Seveda pa obstajajo tudi vrhunski fejki, ki so v skoraj vseh segmentih praktično identični originalu in jo moraš pravzaprav "razstavit", da ugotoviš pravo poreklo. Ampak te ure pa niso več nekaj deset eurov, ampak nekaj sto eurov ali več. Bi dal recimo 300-500 eur za fejk, da bi ga testiral preden kupiš original in potem ta denar, kot praviš, vrgel stran??? Jaz ne.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

  • Stran:
  • 1
  • 2
minutka.si minutka.si minutka.si