minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: Navijalci ur

Odg:Navijalci ur pred 8 let 1 mesec #5998

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 332
Tegale sem naročil božičku :woohoo:

www.beco-lifestyle.com/index.php?page=sh...art&Itemid=2&lang=en

The Beco watch winder Cockpit Piano Silk 1, for one automatic watch, impresses with its classicly elegant design. The black housing with a matte finish refines and adapts perfectly to any environment. The high-quality motor ensures a steady and extremely quiet operation.

Watch winder for one automatic watch
Rotation to the right, left and alternating
672-3600 revolutions per day, adjustable
A high-quality brand-name motor
Mains power operation (AC adapter supplied)
Extremely low noise
Weight: 1,3 kg
Dimensions: 11,5 x 19,2 x 23 cm

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Odg:Navijalci ur pred 8 let 1 mesec #5999

• Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 95
Lep in enostaven design.
Vprašanje: obstajajo navijalci žepnih ur?

Last Edit: od Shadow.

Odg:Navijalci ur pred 8 let 1 mesec #6000

• igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 57
criptus napisal(a):

Tegale sem naročil božičku :woohoo:

Pa se ti zdi, da si bil dovolj priden, da ti ga bo prinesel? :P

Odlična izbira. Zelo dobro namreč poznam te navijalce, sem jih dolga leta tudi prodajal. Niso med najcenejšimi, so pa res dobri, pa tudi lepo narejeni (sem na forumu že pisal o njih).

Če pa koga zanima, imamo v Sten Time Exclusive od nedavnega na zalogi ZZero navijalce za ure in sicer za eno uro, za dve uri s fiksnima predalčkoma za še dve uri in meni najbolj všečnega za tri ure, ki ima na zgornji polici predalčke še za deset ur. Cene so od 120 do 330 eur, pa seveda na minutkarski popust nikakor ne smemo pozabit B)

Last Edit: od igor.

Odg:Navijalci ur pred 8 let 1 mesec #6001

• Filip
  • Filip avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 19
A so na voljo kakšne slike in specifikacije omenjenih navijalcev? Jih imate tudi v mariborski poslovalnici?

Odg:Navijalci ur pred 8 let 1 mesec #6002

• igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 57
Filip napisal(a):

A so na voljo kakšne slike in specifikacije omenjenih navijalcev? Jih imate tudi v mariborski poslovalnici?

Specifikacij in slikc zaenkrat še nimamo, se jih pa da pogledat tudi v obeh Mariborskih poslovalnicah. Samo tam ni minutkarskega popusta, se pa zate da zrihtat tudi kako drugače, če bi ti bilo kaj všeč.

Odg:Navijalci ur pred 8 let 1 mesec #6003

• Filip
  • Filip avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 19
igor napisal(a):

Filip napisal(a):

Specifikacij in slikc zaenkrat še nimamo, se jih pa da pogledat tudi v obeh Mariborskih poslovalnicah. Samo tam ni minutkarskega popusta, se pa zate da zrihtat tudi kako drugače, če bi ti bilo kaj všeč.

Hvala! Bom šel pogledat!

Odg:Navijalci ur pred 8 let 1 mesec #6004

• Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 31
Sam imam navijalec, (s popustom za 89 €)v obliki kocke, z AC adapterjem, artikel:-Beco Boxy Carbon – Extensible, torej s po štirimi kontakti na spodnji in zgornji strani. Kar omogoča postavitev več enot v stolp ali v vrsto, za kar pa je treba imeti še kontaktno osnovo (ki jo kupite posebej)
Deluje izjemno tiho, ima tudi stikala za prilagoditev števila obratov v eni rundi in smer vrtenja.
Ličen in kvaliteten izdelek z zadovoljivimi možnostmi izbire režima. Nastavil sem ga tako, da naredi vsako uro 50 obratov, izmenično v eno in v nasprotno smer.
Sedaj pa izkušnje; Po nekaj intervalih puščanja ure na navijalcu sem ugotovil, da na vsakem tovrstnem nekajdnevnem »plesu« ura prehiteva kar za 4 kratnik svoje povprečne dnevne vrednosti. (Kar me malo odbija od uporabe)
Blazinica iz kavčuka se ob vstavitvi v rotor iz sintetičnega žameta dokaj tesno prilega, tako da jo je kar težko izvleči.
Sicer pa bom v bodoče navijalec uporabljal le v redkih primerih, saj nočem, da mi uro iztirja iz svojega, sicer enakomernega minimalnega, povprečnega prehitevanja.

Spodnjo sliko pa prilagam kot zanimivost, da ne bi kdo to »absolutno črno telo« z uro v njem, zadelano s konveksnim pleksijem, pustil na okenski polici izpostavljeno; niti nizkemu zimskemu, kaj šele poletnemu soncu! Zadeva se namreč lahko segreje lepo čez 60° C.
Attachments:

Odg:Navijalci ur pred 8 let 1 mesec #6005

• Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
Pa še slika s prospekta
Attachments:

Odg:Navijalci ur pred 8 let 1 mesec #6007

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 332
@igor!

Počakam nekaj dni in sporočim :metal:

@art

Tudi sam sem hotel takega kot si ga vzel ti a mi ni všeč da je plastičen, tako da sem se raje odločil za leseno kišto. Je pa menda mehanika znotraj čist enaka... Zanimiva izkušnja s prehitevanjem... bom posebej pozorn na to tudi sam. Preveri pri svoji uri,če se navija rotor v obe smeri ali je navijanje enostransko ter temu ustrezno prilagodi rotacijo. Koliko se ga sliši sicer? Piše da je extra tih...

Last Edit: od criptus.

Odg:Navijalci ur pred 8 let 1 mesec #6008

• Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
@ Criptus
Od razdalje , nekje 0,25 m dalje ne moreš zaznati nobenega zvoka, če hočeš kaj slišati moraš uho praktično prisloniti na škatlo.
V papirjih nisem zasledil podatka o rotorju (gre za uro Tissot PR 100), če pa opazujem vrtenje, se mi potrjuje, da ima obojestransko funkcijo, saj je v obe smeri videti popolnoma enako zadržano gibanje.
/hvl za namig/

minutka.si minutka.si minutka.si