minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.
  • Stran:
  • 1
  • 2

TOPIC: Kovinski pas za Certina DS Podium Chronograph

Kovinski pas za Certina DS Podium Chronograph pred 8 let 3 tednov #17659

  • Fistfurry
  • Fistfurry avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 108
  • Karma: 7
  • Thank you received: 9
Pozdravljeni ljubitelji ur,

Potrebujem pomoč kolegov na forumu. Upam, da mi bo kdo znal pomagati. Sem lastnik ure Certina DS Podium Chronograph (C001.414.16.017.00) s črnim usnjenim paskom. Ker se začenja toplejše vreme, bi jo rad opremil z nečem bolj trpežnim. Razmišljal sem o Hirsch paskih (kombinacija najlon in usnje), ampak je širina med tečaji na uri 21mm in te dimenzije ne ponujajo pri Hirscu.
Moja druga ideja je kupiti kovinski pasek original od Certine. Obrnil sem se na njihov servis, pa so rekli, da na mojo uro ne paše noben kovinski pasek... Skoraj ne morem verjeti da je moja ura edina ki uporablja to določeno ohišje... Zato sem se lotil raziskovanja. Če se ne motim ima ura z referenco C001.427.11.057.00 popolnoma enako ohišje (enak premer ohišja in enaka širina pasu). In ima nameščen kovinski pas:
www.jomashop.com/certina-watch-c001-427-11-057-00.html
Predvidevam, da bi ta pasek pasal tudi na mojo uro brez problema... Ima kdo morda pomisleke glede tega :) ?

Res bi bil hvaležen, če bi mi kdo svetoval kje lahko najdem referenčno številko kovinskega paska od ure na linku.
Hvala za pomoč že v napprej!!

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Kovinski pas za Certina DS Podium Chronograph pred 8 let 3 tednov #17660

  • Drago
  • Drago avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 15
  • Thank you received: 4
LP

Tudi jaz imama Certino model DS ACTION DIVER AUTOMATIC ref. C013.407.11.051.00 in je širina med tečaji 21 mm. Mislim, da sem na tujem forumu prebral, da je Certina naredila takšno dimenzijo ravno iz tega razloga, da noben kovinski pas ne paše gor razen original. Malo pogooglaj in poglej kakšne so ostale dimenzije njihovih kovinskih pasov. Tudi jaz sem že iskal drug kovinski pas, ki bi pasal gor, pa nisem našel te širine. Konec koncev lahko naročiš original kovinski pas kot je na moji Certini in bi moral pasati gor.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Kovinski pas za Certina DS Podium Chronograph pred 8 let 3 tednov #17661

  • Flajsi
  • Flajsi avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Karma: 3
  • Thank you received: 7
@Fistfurry Kolega forumaš, na Chrono24 sem našel nekaj od Certine v širini 21mm. Mislim pa, da se najde še kak Certinin te širine.
www.chrono24.com/en/certina/braceletstra...4930--id2933540.html

Pa tudi na Amazonu se najde, vendar nevem kakšna je kvaliteta le teh.
www.amazon.com/21mm-Stainless-Oyster-Str...t-Band/dp/B005M0DZ82

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Kovinski pas za Certina DS Podium Chronograph pred 8 let 3 tednov #17662

  • Fistfurry
  • Fistfurry avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 108
  • Karma: 7
  • Thank you received: 9
Ja, nekaj sem jih tudi jaz našel. Ampak imam nekaj specifičnih zahtev :)
Prvo to, da je kovisnski pas pritrjen kot je na spodnji sliki povdarjeno:



Torej, da med pasom in ohišjem ni luknje. To mi je najbolj pomembno, saj v naspotnem primeru na tej uri deluje, kot da nekaj manjka :unsure:

Pri tem specifičnem pasu na prvem linku mi je tudi zaponka zelo všeč, zato me zanima, če bi se dalo kje dobit točno kataloško številko tega pasu, da bi ga lahko naročil pri kakšnem uradnem prodajalcu... Mi je čisto OK, če je orginalen, samo da bi lepo pasal :)

Hvala vsem za predloge in pomoč!
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Kovinski pas za Certina DS Podium Chronograph pred 8 let 3 tednov #17663

  • Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 946
  • Karma: 19
  • Thank you received: 96
Kako si kaj na splošno zadovoljen z uro?
Mislim predvsem brez mehanizma, namreč želim kupiti Certino DS2 Precidrive (quartz)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Kovinski pas za Certina DS Podium Chronograph pred 8 let 3 tednov #17665

  • Fistfurry
  • Fistfurry avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 108
  • Karma: 7
  • Thank you received: 9
OK, Bom poskusil malo pokomentirati moje videnje ;)

Uro uporabljam vsak dan. Delam v avto/kovinski industriji, kjer tudi kakšen udarec ni izklučen. Po enem letu vsakodnevne uporabe na delavnem mestu ima ura samo eno prasko (moja krivda :) ). Drugače pa popolnoma zadovoljen!

Steklo perfektno (tako zadaj - mineralno kot spredaj - safirno)
Ohišje AISI 316 L (kombinacija brušeno in polirano) - kot že rečeno, ena praska. Drugače pa masivno in deluje dobro narejeno.
Številčnica je bela z dvema malima črnima podštevilčnicama. Glavni kazalci so srebrni z belo luminiscenco, ampak vseeno dovolj dobro vidni in lahko berljivi. Kazalci kronografa so rdeči in lepo izstopajo in popestrijo številčnico.
Gumbi kronografa nudijo dovolj upora pri stiskanju in dajo občutek, da ne bodo nikoli odpovedali. Isti občutek daje krona.
Pasek je zelo udoben in lepo popestri uro. Je črn, usnjen z belimi šivi - karbonski vzorec. Tudi z ''butterfly clasp'' sem zelo zadovoljen, ampak, kot rečeno si želim malo spremembe za poletje :)

Če sem že vse pokomentiral, se bom pa dotaknil še mehanizma. V uri ''bije'' vsem dobro znan Valjoux 7750. Tudi z tem sem zelo zadovoljen. Funkcij ne bom komentiral, saj sem prepričan, da jih vsi poznamo. Bom pa pokomentiral točnost. Tudi ta je odlična, saj povprečno prehiteva 2-3 sekunde na dan. To je čez obdobje 2 mesecev (približno). Točnosti kronografa nisem testiral, ampak glede na to, da je povezan na isto nemirko, je točnost zelo podobna. Pri resetiranju se tudi postavijo na 0 in so popolnoma poravnani. Tako, da nimam pripomb glede tega.

Tako, da celostno gledano je ura odlična. Je pa vedno prostor za izboljšave :)

Upam, da ti moj komentar kaj pomaga :laugh:
Zahvale: Shadow

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Kovinski pas za Certina DS Podium Chronograph pred 8 let 3 tednov #17666

  • MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 868
  • Karma: 13
  • Thank you received: 114
Vtipkaj tole v Ebay.de....mogoče pomaga...ni novo...

BRACELET CERTINA DS PODIUM...ACTION...SPORT... Ref. 61303 RKL-W__ ORIGINAL 21 mm

na to uro bi pasal kak gumi pašček za poletje...ni neke izbire ampak vseeno, Diesel, različne barve, Citizen črn...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od MorskiPas.

Kovinski pas za Certina DS Podium Chronograph pred 8 let 3 tednov #17667

  • Fistfurry
  • Fistfurry avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 108
  • Karma: 7
  • Thank you received: 9
Mogoče bi kupil tega 22mm in ga malo porezal. Ali pa samo prisilil na pravo mesto... ampak mi ni všeč, da ne paše v toleranco :)



Hirsch Robby
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Kovinski pas za Certina DS Podium Chronograph pred 8 let 3 tednov #17668

  • MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 868
  • Karma: 13
  • Thank you received: 114
Ebay.com

"21mm rubber diver watch strap sport silicone band for Tissot T027 1853 T-Race"

dobava cca. 30 dni, plus minus


Ebay.de

"Uhrband Textilband Originalersatzteil Citizen Höchstqualität Anstoßbreite 21mm"

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od MorskiPas.

Kovinski pas za Certina DS Podium Chronograph pred 8 let 3 tednov #17669

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409

Fistfurry napisal: Mogoče bi kupil tega 22mm in ga malo porezal. Ali pa samo prisilil na pravo mesto... ampak mi ni všeč, da ne paše v toleranco :)



Hirsch Robby


Hirscha se ne kupi da bi ga rezal. Nikoli ne bo tako kot bi moralo biti. Poleg tega je Robi oranzen in ne rdec.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.
  • Stran:
  • 1
  • 2
minutka.si minutka.si minutka.si