minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: Cena - kakovost

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14801

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409

Slamca napisal: Longines ure za moje pojme niso smeti, so pa na žalost zelo zelo bled odsev tega, kar je nekoč znamka Longines pomenila. Večkrat sem že prebral, da naj bi bile v petdesetih in šestdesetih letih Longines nove ure dražje ter bolj cenjene od Omeg in Rolexov. Kot je Levjul napisal mislim, da zagotovo so razlogi, zakaj je sedaj Longines zelo padel:
-osnovni modeli so relativno poceni in pogosti, tudi dražje ure nimajo visokih cen,
-novejše ure dosegajo nizke cene v preprodaji rabljenih ur,
-nimajo in house mehanizmov, ampka uporabljajo navadne ETA mehnizme (včasih je Longines vgrajeval samo innhouse mehanizme, ki so bili zelo dobri, tudi v Matrusovi lepotici ni ETE).


Razen cen, to kar nastevas, pocne vecina znamk, ki jih stejemo za prestizne. Tko da mislim, da s tega vidika lahko Longines razumemo za dobro izbiro ;)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14803

  • Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 827
  • Karma: 26
  • Thank you received: 147
@sablfish: Tebe je tudi Legend diver navdušil? Imava pa res podoben okus. :D Jaz sem sicer pred časom bral, da jih je kar nekaj reklamiralo, ker se notranja luneta čudno vrti, ampak nisem pa preveč podrobno pregledoval, ker mi je malenkost prevelike dimenzije.

Sicer pa opazujem tek te Ultra-chron. Po cca 15 urah, od kar sem natančno nastavil, prehiteva točno 4 sekunde. S tem, da je v prvih dveh, treh urah pridobila vsaj 3s, najbrž ker ni bila še dovolj navita. Tako da me tudi s tega vidika zaenkrat navdušuje.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Matrus.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14804

  • sablfish
  • sablfish avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Tik, tak, tik, tak, booom!
  • Posts: 600
  • Karma: 25
  • Thank you received: 50

Matrus napisal: @sablfish: Tebe je tudi Legend diver navdušil? Imava pa res podoben okus. :D Jaz sem sicer pred časom bral, da jih je kar nekaj reklamiralo, ker se notranja luneta čudno vrti, ampak nisem pa preveč podrobno pregledoval, ker mi je malenkost prevelike dimenzije.

Sokol me je. Res zadane moj okus ;) to za luneto še nisem slišal, velikost je pa 42, kar ni veliko... Opazke so bile na luminiscenco, so pa tudi pri bolj zvenečih imenih. Ne razumem, zakaj ne morejo/nočejo doseči Seikotovih standardov. Moj Sumo žari, kot bakla!

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

If only I had known, I should have become a watchmaker
A. Einstein
Last Edit: od sablfish.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14811

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486

Nekje sem bral, da bi prav Longines cvetel, ko ne bi Swatch group favoriziral Omege, ostale znamke pa "bremzal", torej je na nek račin res kvaliteta manjša, kot bi lahko bila. A je še vedno prekleto dobra znamka!

Se strinjam, bi bilo pa zanimivo vedeti, kaj so bili razlogi za ''bremzanje''.

Razen cen, to kar nastevas, pocne vecina znamk, ki jih stejemo za prestizne. Tko da mislim, da s tega vidika lahko Longines razumemo za dobro izbiro ;)

Seveda, vendar hočem reči, da že včasih ni bilo veliko znamk, ki bi izdelovale svoje mehanizme, Longines pa jih med redkimi je in to z zelo visoko kvaliteto. Sedaj pa Longines nima več svojih kalibrov, medtem ko konkurenca izpred kvarčne revolucije (Omega, Rolex, IWC, LeCoultre, Piaget) sicer delno ponuja tudi ure z ETA mehanizmi, vendar hkrati še vedno drži linijo svojih kalibrov (sem štejem tudi Omegin Co-axial, čeprav je baziran na ETI). Na primer Tag Heuer (prej Heuer), Breitling, Girrard Perregaux, Ulysse Nardin ipd. včasih niso imeli svojih mehanizmov, sedaj pa jih (poleg osnovnih modelov) imajo. To pomeni, da je Longines na pram drugim naredil korak nazaj, podobno kot Tissot. O kvaliteti pa ne dvomim, da je na vrhunskem nivoju, ETA mehanizmi so seveda popolnoma primerljivi, če ne celo boljši od in house tekmecev.

Samo še kot zanimivost, če sem zgoraj našteval znamke, ki so imele včasih svoje mehanizme, bi bilo na mestu, da dodam še nekaj, ki so v nižjem cenovnem razredu in tudi danes med zbiratelji ne dosegajo visokih cen, imajo pa še vedno lastne kalibre (nisem upošteval znamk izven Švice): Certina, Tissot, Eterna, Pierce, Roamer, Gruen in še kakšen. Na žalost sedaj niti ena izmed omenjenih znamk nima več lastnih mehanizmov.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14815

  • sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1840
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
Longines kaliber 13ZN. Prvi flyback v zapestni uri. Mehanizem do jaja. Danes je Longines žal samo bleda senca.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14819

  • Levjul
  • Levjul avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 665
  • Karma: 28
  • Thank you received: 65
Nekako se predvideva, da so in house mehanizmi bolj kvalitetni kot ostali.
Pri ETA mehanizmih pa to ne drži. ETA je vodilni proizvajalec mehanizmov v Švici, kar seveda ne bi postala če ne bi izdelovala bolj konkurenčne mehanizme kot ostali. Bolj konkurenčne tako v ceni kot kvaliteti.
ETA mehanizme so tako vgrajevali velika večina švicarskih firm, npr. kot Omega, Zenith, Longines...In jih bi še, če ne bi ETA ustavila dobavo kit mehanizmov, katere so firme modificirale in dograjevale. Problem ni bil v kvaliteti temveč to, da ETA zahteva več denarja za kompletne mehanizme in tako prodaja sedaj samo kompletne mehanizme.
Glede in house mehanizmov, Rolex je v Daytono vgrajeval do l. 2000 Zenithove mehanizme ( še pred zenithom tudi druge) pa ni bilo nič narobe.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14823

  • apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: 8
  • Thank you received: 46
Verjetno bi morali odpreti še kakšno temo o urnih mehanizmih in kdo jih sploh še dela v hiši sam.

Eden od teh je tudi Maurice Lacroix, ki lastne mehanizme dela okoli 30 let. Pa vseeno še ne dosega velike prepoznavnosti, če letno naredijo nekaj čez 100.000 ur, če imam pravilen podatek?

Ali je lasten mehanizem res pogoj za prestižnost urarjev?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14824

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
@apmata
Kakor jaz vem, Maurice Lacroix večinoma uporablja ETA mehanizme. Kolega ima Maurice Lacroix kronograf in ima vgrajen zagotovo popolnoma običajen Valjuox 7750.

Nekako se predvideva, da so in house mehanizmi bolj kvalitetni kot ostali.

Saj sem zgoraj že v tej smeri napisal, ETA mehanizmi so zagotovo kvalitetni in če želiš uro, ki bo točna in zanesljiva, je morda celo bolje vzeti dobro znamko z ETA mehanizmom kot nek in house. So pa ure firm z lastnimi mehanizmi enostavno bolj cenjene, ne nujno zaradi same zanesljivosti in točnosti ampak zaradi žlahnosti, ki ga in house mehanizem s seboj prinese. Sem tudi prepričan, da bo vsak VW 1.9 TDI zdržal več kilometrov brez okvare kot nek Ferrari in je verjetno tudi sama mašina bolj dodelana v smislu odstopanj in napak, pa še vedno ludje odštevajo milijone za Ferrarije...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14827

  • sablfish
  • sablfish avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Tik, tak, tik, tak, booom!
  • Posts: 600
  • Karma: 25
  • Thank you received: 50

apmata napisal: Verjetno bi morali odpreti še kakšno temo o urnih mehanizmih in kdo jih sploh še dela v hiši sam.

Eden od teh je tudi Maurice Lacroix, ki lastne mehanizme dela okoli 30 let. Pa vseeno še ne dosega velike prepoznavnosti, če letno naredijo nekaj čez 100.000 ur, če imam pravilen podatek?

Ali je lasten mehanizem res pogoj za prestižnost urarjev?

Po mojih podatkih ima Vostok ne samo in-house kaliber, temveč vse naredijo sami. O kakem prestižu tu ni govora, tudi o zanesljivosti in točnosti ne. Hišni mehanizmi so prestižni, kadar jih vgradijo velike znamke. Koliko so boljši/slabši pa je odvisno od tega, če jim "rata".

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

If only I had known, I should have become a watchmaker
A. Einstein

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14828

  • perpetum
  • perpetum avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Tko rano rani ,dvije sreče grabi !
  • Posts: 424
  • Karma: 6
  • Thank you received: 73

sokol napisal: Longines kaliber 13ZN. Prvi flyback v zapestni uri. Mehanizem do jaja. Danes je Longines žal samo bleda senca.


Tko zna , zna .
Sjedi 5 . ;)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si