minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: ura do 200 €

Odg:ura do 200 € pred 11 let 11 mesecev #3400

  • alesn
  • alesn avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Thank you received: 5
Pozdravljeni!
Pri iskanju ure sem slučajno naletel na ta forum in vidim, da ste tukaj res veliki ljubitelji ur :)
Izkoristil bom priložnost in povprašal za nasvet, in če bo kdo lahko kaj svetoval, bom zelo hvaležen.
Sedaj nosim uro Pulsar kronograf s tesnostjo 50M. Rad pa bi imel še eno uro za, recimo, morje, plavanje v bazenih itd., torej z vodotesnostjo 100M, lahko tudi 200M, čeprav se ne potapljam. Druga zahteva pa je točnost. Tukaj sem zelo zahtev, saj sovražim, če ura mesečno zaostaja ali prehiteva nekaj sekund. Moja Pulsar recimo zaostane cca 10 sek na pol leta, tako da vsakič, ko premaknemo uro na zimski ali poletni čas, nastavim še uro približno 20 sekund naprej. Sedaj pa gledam Casio ročne ure, ki so radijsko vodene in so torej točne. Tudi težave s tesnostjo nimajo, saj so večinoma 200M, je pa en problem. Večinoma te ure poganja solarna energija (solar though) in v navodilih piše, da morajo biti ure čimbolj na svetlobi in jih ne sme prekrivati rokav. To v praksi lahko dosežem samo poleti, pozimi pa bo ura videla svetlobo bolj kot ne izjemoma. Zanima me ali je v praski res tako, ali v navodilih pretiravajo. Seveda so nekatere radijsko vodene ure tudi na baterijo, brez solarnega polnjenja vendar mi modeli niso všeč. Meni so všeč npr. ure s kronografom, tahimetrom lahko tudi G-shock. Cena pa nekje do 170 €.
Primer:
AWG-M100B-1AER
www.casio-europe.com/euro/watch/gshock/awg-m100b-1aer/

V primeru, da G-shoch ni radisjko vodena pa piše da je točnost nekje + - 20 sekund na mesec. To je zame premalo.

Kako je pa s točnostjo ur Festina s kronografom, ki sicer niso radijsko vodene, so mi pa zelo všeč tudi tiste z zmerno ceno do cca 170 €. Všeč so mi tudi nekateri modeli Caso Edifice, ki pa niso vse radijsko vodene, torej kako točne sploh so.
Glede na to, da imate različne ure, različnega cenovnega razreda, me zanima kako je s točnostjo vaših ur. Ali je točnost sorazmerna s ceno ur?
Hvala za kakršen koli odgovor in lep pozdrav!

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:ura do 200 € pred 11 let 11 mesecev #3406

  • strela
  • strela avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 23
  • Karma: 1
  • Thank you received: 0
Za omenjeni denar bi morala skoraj vsaka quarz ura biti dovolj točna, tako da ne rabiš iskati radijsko vodene ;)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:ura do 200 € pred 11 let 11 mesecev #3412

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
Za točnost, ki jo zahtevaš, je zate najprimernejša radijsko vodena ura, pa še to ni vedno v nulo, saj če živiš v bloku in zaradi prevelikih motenj ne dobivaš signala, si spet na začetku...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:ura do 200 € pred 11 let 11 mesecev #3413

  • Tadej7ad
  • Tadej7ad avatar
  • Gost
  • Gost
Možen je tudi kakšen "high-precise" kvarčni mehanizem s temperaturno kompenzacijo, ampka ne za 200 EUR. Drži tudi, da so ure običajno točnejše od navedenih toleranc - ampak z malo smole si pa ravno na robu.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:ura do 200 € pred 11 let 11 mesecev #3414

  • sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1840
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
jest tega ne štekam čist dobro. razumem da hočeš točno uro, ampak da ti je zoprno za par sekund na mesec????? ne štekam. če ura prehiteva ali zaostaja 5-6sek./mes...to pomeni na 10 mesecev minuta. ja ni hudič da 1x na leto premakneš tisti cager.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:ura do 200 € pred 11 let 11 mesecev #3417

  • alesn
  • alesn avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Thank you received: 5
Hvala vsem za odgovore.
Ne morem si pomagat, ampak me moti korigiranje ure razen takrat ko gremo iz letnega v zimski čas ali obratno :) Takrat pač nastavim tistih 20, 30 sekund naprej pri moji pulsarci.
Recimo radijsko vodena me ne bi motila, če bi včasih zgubila signal, saj bi ga slej kot prej ujela in se sama nastavila. Moti me le, da imajo Casio radijsko vodene ure solarno napajanje za katerega pa ne vem kako se obnese v praksi. Ure ne nameravam nositi na rokavu, pa če je še tako lepa :)
Padla mi je v oči tudi sledeči model www.casio-europe.com/euro/watch/edifice/ef-545d-1avef/ ampak ima spet +- 20 sekund na mesec. 5,6 sekund mi je sprejemljivo :) Verjetno kupovanje preko amazon.de ni tvegano?

p.s. Drugače pa moram pohvaliti tale foru. Ko imam čas ga zelo rad berem.

lp, Aleš

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:ura do 200 € pred 11 let 11 mesecev #3420

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
Pri meni radijsko vodena najde signal samo ene parkrat na leto, ko sem kje na dopustu, sicer pa je v bloku "mrtva". Ne skrbi zaradi solarnega napajanja...ta samo dofiluje baterijo, ki polna zdrži cca eno leto. Ene parkrat na leto jo boš pa že na sonce nesu...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:ura do 200 € pred 11 let 11 mesecev #3421

  • alesn
  • alesn avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Thank you received: 5
igor napisal(a):

Pri meni radijsko vodena najde signal samo ene parkrat na leto, ko sem kje na dopustu, sicer pa je v bloku "mrtva". Ne skrbi zaradi solarnega napajanja...ta samo dofiluje baterijo, ki polna zdrži cca eno leto. Ene parkrat na leto jo boš pa že na sonce nesu...

V navodilih od ure, ki sem jo želel kupiti www.casio-europe.com/euro/watch/gshock/awg-m100b-1aer/ pravijo, da jo ne smeš pokriti z rokavi. Ne vem pa kako je v praksi?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:ura do 200 € pred 11 let 11 mesecev #3422

  • Tadej7ad
  • Tadej7ad avatar
  • Gost
  • Gost
Dobro, ampak res dobro, si preberi navodila na strani E-18 in E-94! (ne samo slik gledat)

Ura potrebuje 8 min sonca za en dan delovanja! Polno napolnjena ti dela 6 mesecev brez da bi videla svetlobo; ko je ne potrebuješ, jo lahko preklopiš v stanje pripravljenosti - in poleg vsega imaš še indikator napolnjenosti.
Če ti pri vsem tem uspe izprazniti akumulator, potem res ne vem...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Tadej7ad.

Odg:ura do 200 € pred 11 let 11 mesecev #3423

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
Hvala Tadej, si me za minutko prehitel ;)
...in ja, to je točno tako...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od igor.
minutka.si minutka.si minutka.si