minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!!

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 1 teden 3 dni #25928

• Jernej123
  • Jernej123 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 1
Na calibercorner je pisalo da je mehanizem pritrjen...zdaj pa ne vem ali na ohišje ali samo "nase". Novega ne moreš kupit ker ni več v proizvodnji. Zato sem se premislil.

Steinhart nisem še videl, pa so na prvi pogled super. Kako se obnesejo tile švicarski mehanizmi na navijanje? Gre posledično za manjšo točnost ure? So kvarčni in avtomatiki točnejši?
Zahvale: criptus

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 1 teden 3 dni #25929

• AliG
  • AliG avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 23
Certina iz tvojega linka je kvarčni kronograf, torej na baterijo. Mehanizem v njej je Etin G10.211 kateri res ni več v proizvodnji, ker ga je uradno nadomestil G10.212. Cena slednjega na ebayu je nekaj čez 40€. Kvarčnih mehanizmov se načeloma ne servisira ampak se okvarjeni mehanizem na domesti z novim na katerega se namestijo stari kazalčki in številčnica.

Kvarčne ure so bolj natančne od mehaniskih (avtomatik/navijač). Dragi kvarčni mehanizmi odstopajo v rangu 5 -10 sekund letno, običajni pa 10 - 20 sekund mesečno. Dragi mehanski mehanizmi odstopajo v rangu 4 sekund dnevno, cenejši pa lahko tudi do 20 sekund dnevno.
Zahvale: Jernej123

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 1 teden 2 dni #25930

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 276
Ce govorimo o znamkah kot so Omega, Rolex, Patek Philipe, ki imajo svoje standarde in Kronometer ki certificira nekatere druge so odstopanja tudi manjsa. V praksi (Omega, Rolex) sekunda dve dnevno.

Poglej nekaj standardov:
www.minutka.si/leksikon/urarski-pojmi.html#Rolex
www.minutka.si/leksikon/urarski-pojmi.html#METAS
www.minutka.si/leksikon/urarski-pojmi.html#PPSeal
www.minutka.si/leksikon/urarski-pojmi.html#cosc

Last Edit: od criptus.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 1 teden 2 dni #25931

• Jernej123
  • Jernej123 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Tole sem vse prebral, pa malo tudi na tujih straneh ker, roko na srce, svet urarstva (pa če samo ročne ure gledamo) je skoraj neskončno vesolje tehnologij in znanja.....

Sprašujem pa res zato ker imam občutek da so ure do jurja izreden kompromis. Zunanjost dobra, notranjost pa "sam da je".

Poleti sem naročil 2x Sector uro, za 250€. Obe poslal nazaj ker so katastrofa. Pri eni kronograf sploh ni delal, pri drugi pa je bil pašček najslabše kitajske možne izdelave in se je slišalo kot da gredo ovce na pašo.
Tudi zato sem si rekel da bom raje dal malo več za uro k ne bo čez dve leti za v smeti, ampak da bom imel na roki mašinco k se da "šraufat" in bom skrbel zanjo. Nad 1000€ pa zaradi miru v hiši raje ne grem :)

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 1 teden 2 dni #25932

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 88

Jernej123 napisal: Tole sem vse prebral, pa malo tudi na tujih straneh ker, roko na srce, svet urarstva (pa če samo ročne ure gledamo) je skoraj neskončno vesolje tehnologij in znanja.....

Sprašujem pa res zato ker imam občutek da so ure do jurja izreden kompromis. Zunanjost dobra, notranjost pa "sam da je".

Poleti sem naročil 2x Sector uro, za 250€. Obe poslal nazaj ker so katastrofa. Pri eni kronograf sploh ni delal, pri drugi pa je bil pašček najslabše kitajske možne izdelave in se je slišalo kot da gredo ovce na pašo.
Tudi zato sem si rekel da bom raje dal malo več za uro k ne bo čez dve leti za v smeti, ampak da bom imel na roki mašinco k se da "šraufat" in bom skrbel zanjo. Nad 1000€ pa zaradi miru v hiši raje ne grem :)

žal, ne štekam tvoje poste...marsikaj bi napisal, pa ni fer, še manj kulturno....kolegi ti kulturno odgovarjajo in pišejo ne vem kaj...po drugi strani bi ti napisali točno to, kar vsi vemo...kupi si quartz uro in ne razmišljaj...to je edina ura za tebe...o raznih servisih in dobavljivih delov, hmmmmmm, pač ne razmišljaj...to, o čem ti pišeš, tvoje zahteve po točnosti ure, ni poanta in razlog zakaj se družimo na tem forumu...dajem roko v ogenj da se mi frendi, v pogovoru, lažejo o točnosti njihovih ur...na forumu o tem ne pišem...vsakem svoje zadovoljstvo...če hočeš referenco, se vprašaj zakaj US marinci imajo na roki G- Shock....i stigli smo do kraja....v mojem fohu obstaja termin "slepi test"...neumnost...v urarski "igri", se samo lahko vsedemo za mizo, vzamemo navadno radijsko vodeno urco, naštelamo ure, in jih damo v sef za 24 ur....po tem času točno vidimo kdo koga in zakaj...HOWGH...

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 1 teden 2 dni #25934

• Jernej123
  • Jernej123 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Če ni za na forum napiši na zs, ni problema, bova pa tam kakšno manj kulturno rekla. Se trudim tudi sam kulturno odgovarjat oz. spraševat, čeprav sem popoln laik in o svetu ur ne vem nič. Težim pa zato, ker moram orenk delat za denar, ki sem ga pripravljen dat za uro, zato mi ni vseeno kaj bom kupil. Dobro uro. Zdaj pa ugotavljam kaj to sploh je.
Še vsako stvar ki sem jo kupil sem preštudiral do potankosti, kar ženo sicer živcira bolj kot da bi konja v dnevno zvleku, ampak kaj čmo...

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 1 teden 2 dni #25935

• AliG
  • AliG avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 23
Najprej moraš sam pri sebi razčistiti kaj si pravzaprav želiš. Funkcije (datum/štoparica/..), izgled (diver/pilot/field/dress/..), mehanizem (mehanika/kvarc), vodotesnost in nenazadnje cena ti bodo v grobem nakazale smer v kateri potem iščeš. Dobrih ur je na stotine, ni pa vsaka primerna za vsako opravilo in priložnost... Ne se preveč sekirat in ne jemlji tega preveč resno. Relax, take it easy. :cheer:

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 1 teden 2 dni #25936

• Thunder Road
  • Thunder Road avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 34
Nekako tako, kot je rekel AliG, pri čemer bi sam še posebej poudaril, ker vidim, da je tista Certina, ki si jo linkal, ura s kvarčnim mehanizmom (torej na baterijo), da se najprej lotiš izbita tipa ure -- ali bi imel raje mehansko uro ali uro na baterije. Pri mehanskih upoštevaj svoj "vložek" v delovanje. Torej nošenje ure je nadvse pomemben -najpomembnejši!- del avtomatik mehanskih ur, saj tvoje premikanje pomeni njihovo delovanje. Če se ti ne premikaš, se tudi one po določenem času ne bodo več (zdej ne bom kompliciral z navijalci ur), kar za seboj potegne posledico, da boš potem na novo nastavil kazalce, datum in vse ostalo na tvoji bodoči uri. Če bo ura mehanska na ročno navijanje pa bo seveda spet v celoti odvisna od tebe, saj jo boš moral naviti. To se zdi smešno brati, ampak to so ključna vprašanja. Če je vse zgoraj opisano nekaj, česar raje ne bi počel in se nočeš preveč ubadati s tem, kaj se z uro dogaja, medtem ko je ne nosiš, bi se bilo smotrno ozreti po urah na baterije (in drugih nemehanskih sistemih). To se mi zdi ključen prvi korak. Potem pa greš naprej v mehanizme in ostalo ...

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 6 dni 22 minut #25940

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 88

Jernej123 napisal: Če ni za na forum napiši na zs, ni problema, bova pa tam kakšno manj kulturno rekla. Se trudim tudi sam kulturno odgovarjat oz. spraševat, čeprav sem popoln laik in o svetu ur ne vem nič. Težim pa zato, ker moram orenk delat za denar, ki sem ga pripravljen dat za uro, zato mi ni vseeno kaj bom kupil. Dobro uro. Zdaj pa ugotavljam kaj to sploh je.
Še vsako stvar ki sem jo kupil sem preštudiral do potankosti, kar ženo sicer živcira bolj kot da bi konja v dnevno zvleku, ampak kaj čmo...

ne vem če si prijavljen na Drop, ex Massdrop....Eterna 430$ + državnine...znižana s 1900$...vrhunska elegaca...preverjen site...večkrat že kupoval, jaz in znanci...

drop.com/buy/eterna-2700?utm_placement=7&referer=Y4PWD7&mode=guest_open&utm_campaign=Automated%20Daily%20Promotional%202019-11-07&utm_source=SparkPost&utm_medium=email&utm_term=Daily%20Promotional&utm_content=1573113211114.866358658175706851200906

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 5 dni 21 ur #25941

• Jernej123
  • Jernej123 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Videl sem že, ampak se mi je zdelo preveč ugodno da bi lahko bilo res...če praviš da je ok pol pa že. Mi pa žal ura ni všeč oz. iščem malo manj eleganten dizajn.
Zaenkrat so v ožjem izboru:
alpinawatches.com/watches/startimer-pilo...-ref-al-372bgr4s6-2/

www.montredo.com/en-gb/watches/mido/mido...626-36-051-01/24301/

www.montredo.com/en-gb/watches/victorinox/airboss/241507/11769/

www.montredo.com/en-gb/watches/hanhart/h.../752-210-011x/18280/

www.montredo.com/en-gb/watches/mido/mult...407-36-061-10/22764/

www.montredo.com/en-gb/watches/hamilton/khaki/h64605531/19858/

Pa še jih je.....izbira ure se zaenkrat kaže kot ena bolj zahtevnih odločitev.

Ko izbiram mi ni toliko pomembno ali je avtomatik, za navijanje, kvarčna, kolikor bogokletno se na tem forumu to pač sliši, ampak tako je. Ker če mi bo ura všeč in jo bom z veseljem nosil, ne glede na kaliber/mehanizem. Ne gre mi za zbirateljski kos, ampak za uro ki jo bom nosil.

Še podvprašanje - tale montredo trgovina se mi zdi dokaj ugodna. Bi katere od ur dobil za enak denar pri nas? Ker bi z veseljem pustil denar domačemu trgovcu.

minutka.si minutka.si minutka.si