minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: Kje naročate paščke?

Kje naročate paščke? pred 10 let 3 mesecev #9345

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
@matrus

"enostavni" Hirsch pasovi iz govejega usnja stanejo med 12 in 13 eur, klasični pasovi Hirsch iz govejega usnaja - croco imit, stanejo 24 eur, zgoraj "odebeljeni" pasovi Hirsch iz govejega usnja - croco imit, stanejo 34 eur, pas Hirsch iz nojevega usnja in usnja krokodila stane 89 eur, iz kože aligatorja pa 160 eur. Govora je o klasičnih širinah 12-20mm, s širino ali dolžino pa se pasovi podražijo za cca. 2-4 eur.
Zahvale: Matrus

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Kje naročate paščke? pred 10 let 3 mesecev #9347

  • LukAkuL
  • LukAkuL avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 249
  • Karma: 1
  • Thank you received: 18
kakšna pa je razlika med usnjem noja ali krokodila v primerjavi z govejim? Gre tukaj samo za neke vrste prestiž ali ... in zakaj aligator ni krokodil?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Kje naročate paščke? pred 10 let 3 mesecev #9370

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57

LukAkuL napisal: kakšna pa je razlika med usnjem noja ali krokodila v primerjavi z govejim? Gre tukaj samo za neke vrste prestiž ali ... in zakaj aligator ni krokodil?


Kakšne bistvene razlike ni, gre seveda v glavnem za prestiž.


Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Kje naročate paščke? pred 10 let 3 mesecev #9372

  • LukAkuL
  • LukAkuL avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 249
  • Karma: 1
  • Thank you received: 18
Ampak oba sta v istem redu! Nisem pričakoval takega odgovora, mislim sem da bi naj bilo usnje morda udobnejše, trpeženjše ... Je pa to verjetno bolj odvisno od same obdelave.

Definitivno pa je bolj badass, če imaš pas iz aligatorja kot pa krokodiljega :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Kje naročate paščke? pred 10 let 3 mesecev #9373

  • LukAkuL
  • LukAkuL avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 249
  • Karma: 1
  • Thank you received: 18
Imate morda tudi kaj v tem stilu?


Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Kje naročate paščke? pred 10 let 3 mesecev #9374

  • u-boat
  • u-boat avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 112
  • Karma: 9
  • Thank you received: 2
Kaj pa nojevo usnje? Če me spomin ne vara sem zasledil, da ga uporablja Cartier pri nekaterih modelih. Najbrž ta material velja za nekaj posebnega, ne poznam pa njegovih lastnosti. Ve kdo kaj o tem?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Kje naročate paščke? pred 10 let 3 mesecev #9375

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
Naj bosta v istem redu, zaradi mene sta lahko tudi bratranca B) se pa po vzorcu iz dela kože iz katerega se lahko izdelujejo pasovi za ure, precej razlikujeta.

Hirsch uvaža kože aligatorjev iz Louisiane, kjer aligatorje gojijo v ta namen (nekateri ljubitelji živali se nad tem početjem zgražajo, zagovorniki pa pravijo, da bi te živali verjetno že izumrle, če jih ne bi gojili. Tak je argument tovarn, ki izdelujejo izdelke iz teh materialov. Kaj je res in kaj ne, kaj je prav in kaj ne, pa raje pustimo v razsodbo komu drugemu, ker resnici/dejstvom nikoli ne bomo prišli do dna). Ko je aligator star nekje 3-4 leta je čas, da se poslovi od življenja. Poznavalci v podjetju za vzorce pri kožah aligatorjev izberejo za njih najprimernejše/najlepše. Iz vsake kože, ki jo plačajo cca 300,00 eur nato dvajset, samo za to nalogo usposobljenih ljudi, iztrži od tri, do maksimalno šest kosov/parov usnja, iz katerih potem naredijo pasove za uro. Zakaj samo tako malo? Ker se pri Hirschu vzorec spodnjega dela pasu za uro, nadaljuje v vzorec zgornjega dela pasu za uro. Seveda pa, preden pride do tega dela v proizvodnji, surovo aligatorjevo kožo najprej s posebnim postopkom "obelijo", nato pa jo v bobnih ravno tako s posebnim postopkom obarvajo. Ker se to naredi tako, da ni pobarvana samo površina, pač pa gre barva skozi usnje tudi ni mogoče, da bi se, če npr. v pas zarežemo, pojavile pod barvo bele "lise".
Da pa bi bili te pasovi bolj udobni ali bolj trpežni...niti ne; kot sem dejal, gre predvsem za neko imenitnost, za nek prestiž. V vsakem primeru je pri vsakem pasu za uro spodnji del oz. spodnja plast pasu iz govejega usnja.
Imel sem ta privilegij, da sem bil v Hirsch-u priča izdelavi takega pasu od začetka, pa do konca.
Zahvale: criptus

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od igor.

Kje naročate paščke? pred 10 let 3 mesecev #9376

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409

igor napisal: Naj bosta v istem redu, zaradi mene sta lahko tudi bratranca B) se pa po vzorcu iz dela kože iz katerega se lahko izdelujejo pasovi za ure, precej razlikujeta.

Hirsch uvaža kože aligatorjev iz Louisiane, kjer aligatorje gojijo v ta namen (nekateri ljubitelji živali se nad tem početjem zgražajo, zagovorniki pa pravijo, da bi te živali verjetno že izumrle, če jih ne bi gojili. Tak je argument tovarn, ki izdelujejo izdelke iz teh materialov. Kaj je res in kaj ne, kaj je prav in kaj ne, pa raje pustimo v razsodbo komu drugemu, ker resnici/dejstvom nikoli ne bomo prišli do dna). Ko je aligator star nekje 3-4 leta je čas, da se poslovi od življenja. Poznavalci v podjetju za vzorce pri kožah aligatorjev izberejo za njih najprimernejše/najlepše. Iz vsake kože, ki jo plačajo cca 300,00 eur nato dvajset, samo za to nalogo usposobljenih ljudi, iztrži od tri, do maksimalno šest kosov/parov usnja, iz katerih potem naredijo pasove za uro. Zakaj samo tako malo? Ker se pri Hirschu vzorec spodnjega dela pasu za uro, nadaljuje v vzorec zgornjega dela pasu za uro. Seveda pa, preden pride do tega dela v proizvodnji, surovo aligatorjevo kožo najprej s posebnim postopkom "obelijo", nato pa jo v bobnih ravno tako s posebnim postopkom obarvajo. Ker se to naredi tako, da ni pobarvana samo površina, pač pa gre barva skozi usnje tudi ni mogoče, da bi se, če npr. v pas zarežemo, pojavile pod barvo bele "lise".
Da pa bi bili te pasovi bolj udobni ali bolj trpežni...niti ne; kot sem dejal, gre predvsem za neko imenitnost, za nek prestiž. V vsakem primeru je pri vsakem pasu za uro spodnji del oz. spodnja plast pasu iz govejega usnja.
Imel sem ta privilegij, da sem bil v Hirsch-u priča izdelavi takega pasu od začetka, pa do konca.


A maš kakšno sliko Igor?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Kje naročate paščke? pred 10 let 3 mesecev #9377

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
Nimam, žal...ne pustijo slikat. Najprej so nam to lepo povedali, potem imajo pa še na vsakem drugem stebru znak, kjer je prečrtan fotoaparat... :(

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Kje naročate paščke? pred 10 let 3 mesecev #9378

  • doomy17
  • doomy17 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 150
  • Karma: 1
  • Thank you received: 8
Kaj pa KUKI-jevi pasovi ?
Imam pašček iz kvazi "morskega psa" črne barve. Za pas sem dal (ne spomnim se točno) od 14-17€, je torej tudi to imitacija iz govejega usnja ali ne ?
Kajne da so KUKI pasovi slovenski proizvod ali se motim ?
Lp.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od doomy17.
minutka.si minutka.si minutka.si