minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Moje izkušnje, kaj nosim, katera ura mi je všeč.
  • Stran:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: Breitling Navitimer

Breitling Navitimer pred 2 mesecev 1 teden #25826

• SpeedMaster
  • SpeedMaster avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
Meni tudi vsa ta zmeda s številkami in indeksi naredi uro predvsem kičasto.
Je pa Breitling res en tak statusen simbol med piloti. Pa tudi med piloti helikopterjev, kot mi je kolega povedal :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Breitling Navitimer pred 2 mesecev 1 teden #25827

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Odsoten
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 279
Mah saj vec od ure minute in datuma pri mehanski uri ne rabi nihce. Uglavnem. Ampak to ni to. Saj ves ;)

Breitling Navitimer pred 2 mesecev 1 teden #25828

• criptus
  • Odsoten
  • Moderator
  • Moderator

SpeedMaster napisal: Meni tudi vsa ta zmeda s številkami in indeksi naredi uro predvsem kičasto.
Je pa Breitling res en tak statusen simbol med piloti. Pa tudi med piloti helikopterjev, kot mi je kolega povedal :)

Ceprav nima edini letalskih ur. Mas zlo mocan IWC s svojimi pilot modeli. Ure so drazje in se malo boljse od Breitlinga. Pa se koga bi lahko nasli.

Ampak nekako se je Breitling ocitno res prijel med civilnimi piloti. Pri vojaskim malo manj.

Breitling Navitimer pred 2 mesecev 1 teden #25829

• Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 122
Glede Navitimerja: smiseln nakup je tudi Sinn 903. Breitlingov dizajn in tehnologija s slide rulerji, višji WR, manjše ohišje (41mm), bolj tool usmerjena ura in nižja cena. Pa še pravico imajo do izdelave, ker so v času kvarčne krize konec 70. zakupili dizajn od Breitlinga.

“Minusa” sta pa Sellita mehanizem in manj zveneče ime.

Breitling Navitimer pred 2 mesecev 1 teden #25830

• haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 192
Ko je oboleli Willy Breitling leta 1978 prodal načrte in opremo Patek Philippu (kupil predvsem hardware) in Helmutu Sinnu je znaten del načrtov in s tem pravic do uporabe nakupilo tudi manjše podjetje iz Zuricha,,Ollech & Wajs, ki je zaslovelo z diverjem Caribbean 1000, leta 1964, prvo uro v zgodovini z vodotesnostjo 100 ATM (1000 metrov).
Ollech & Wajs je svojo verzijo Navitimera poimenoval Aviation. Verzijo z dvema subdialima je poganjal Valjoux 7733, verzijo s tremi pa Valjoux 7736. Proizvodnja je trajala dve desetletji. Še vedno zelo iskana modela med kolekcionarji.
Zahvale: criptus

Breitling Navitimer pred 2 mesecev 1 teden #25831

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 348
@Haifisch, sem pa vedno mislil, da je Breitling v sedemdesetih kupilo podjetje Sicura, saj delno to mora držati, ker sta bili znamki v tistem času zagotovo povezani.

Če lahko še dodam glede prejšnje debate o mehanizmih, ti Breitlingi, narejeni pred dobo B01 mehanizma, imajo načeloma osnovo v 7750 (značilna postavitev registrov) in druga možnost 2892 z različnimi verzijami DD modula. Teh ur sem v zadnjih letih delal kar nekaj in moram reči, da drugih strojev nisem zasledil, prav tako nisem opazil, da bi bil mehanizem drugačen kakor je to vidno po postavitvi registrov, čeprav sta pri drugih urah možni obe kombinaciji (7750 z 3, 6, 9 registri in 2892 z 6, 9, 12).
Najlažje se dilemo kakšen mehanizem je v uri, brez da se jo odpre, razreši teko, da se jo malo potrese. 7750 s svojim enosmernim in težkim rotorjem ima zelo značilen občutek, ko se utež hitro suka v prazno še nekaj časa po tem, ko z uro miruješ.
Je pa moje mnenje, da če se odločate med tema dvema opcijama starejšega Breitlinga, vzemite 7750 pred 2892 (z modulom). 7750 je dosti bolj robusten in manj kompliciran ter težaven. Oba pa najdeš v vseh možnih znamkah ur.
So mi pa iskreno rečeno ti Navitimerji, iz vidika dizajna gledano, grde in nepregledne ure, ki kar vpijejo po pozornosti, da se jih na roki prepozna. Žal bi rekel, da je to tudi eden od najbolj priljubljenih modelov pri ponarejevalcih iz vzhoda.
Zahvale: criptus

Last Edit: od Slamca.

Breitling Navitimer pred 2 mesecev 1 teden #25832

• criptus
  • Odsoten
  • Moderator
  • Moderator

Matrus napisal: Glede Navitimerja: smiseln nakup je tudi Sinn 903. Breitlingov dizajn in tehnologija s slide rulerji, višji WR, manjše ohišje (41mm), bolj tool usmerjena ura in nižja cena. Pa še pravico imajo do izdelave, ker so v času kvarčne krize konec 70. zakupili dizajn od Breitlinga.

“Minusa” sta pa Sellita mehanizem in manj zveneče ime.

Sellita je klon ETE in nic kaj slabsi. Veliko brandov ga je vgrajevalo namest ET, ko so pred leti proglasili, da zunaj grupe ne bodo vec dobavljali mehanizmov.

Last Edit: od criptus.

Breitling Navitimer pred 2 mesecev 1 teden #25833

• haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 192
@Haifisch, sem pa vedno mislil, da je Breitling v sedemdesetih kupilo podjetje Sicura, saj delno to mora držati, ker sta bili znamki v tistem času zagotovo povezani.

To se je zgodilo aprila leta 1979 oziroma 3 mesece kasneje. Pa še takrat Willy Breitling ni podpisal pogodbe s Sicuro ampak z Ernestom Schneiderom, ki je bil na čelu Sicure, potem ko je to podjetje prevzel po smrti tasta Theodora Sfalleosa, leta 1962. Willy in Ernest sta podpsiala pogodbo s katero je Schneider pridobil pravico uporablajti naziv Breitling in Navitimer.
Na podlagi te je 30.11.1982 Ernest registirial podjetje Breitling Montres S.A ter ga iz La Chaux de Fondsa preselil v sedanji Grenchen.
To pa popolnoma drži, da sta Sicura in Breitling bila povezana vrsto let. Mislim, da je Williju odleglo,ko se je z Ernestom dogovoril in je verjetno maja 1978 v miru odšel.
Zahvale: criptus, Slamca

Last Edit: od haifisch.

Breitling Navitimer pred 2 mesecev 1 teden #25834

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 348

Sellita je klon ETE in nic kaj slabsi.

Si si slučajno v zadnjem času kupil kašno uro, za katero si naknadno izvedel, da jo poganja Sellita mehanizem? :lol: :lol:

Šalo na stran, Matrus je imel prav, tukaj že zdrava logika govori svoje, če je nekaj, kot si sam napisal, klon, potem je težko na isti ravni, druga stvar je cena ter vrednost ur, ki imajo vgrajene Sellite ipd. Tudi drugače je razlika vidna že laičnemu očesu, finiš je čisto drugačen, če greš globje so razlike v kakovosti in konec koncev tudi v nazivni točnosti (Sellite v večjem procentu nimajo certifikata napram Etam). Jaz menim, da je to isto kot smo imeli včasih pri določenih modelih Eta mehanizma (recimo 2824) tri variante kakovosti izdelave istega kalibra, čeprav je bila med njimi sestava popolnoma enaka, so bile vseeno precejšnje razlike. Na to stvar gledam tako, da so osnovno, najnižjo, verzijo pri Eti nehali proizvajati in sedaj zato skrbi Sellita, kar posredno dviguje vrednost Eta serijam, saj so na ta način bolj petične. Konec koncev je bilo res malo čudno, da je enak kaliber, o verzijah je bilo podučenih relativno malo ljudi, poganjal Jacques Lemans uro in hkrati tudi Breitlinga...

Breitling Navitimer pred 2 mesecev 1 teden #25835

• criptus
  • Odsoten
  • Moderator
  • Moderator
Ne vidim razloga, da bi klon bil slabsi samo zaradi tega ker je klon. Pac nek drug proizvajalec izdeluje ze znan mehanizem, ker ta pac ni zasciten s pravicami. Sellita in Soprod sta bila odgovor na ETiN konec prodaje svojih ebauche, zato so Sellito zaceli dajat v ure npr Baume et Merchier (pa se kaksni), kjer je prej tekla ETA. Dvomim, da so ti mehanizmi slabsi samo zato ker so Sellita.

Okrasitev tudi nic ne pove o kakovosti. Poglej Rolexove mehanizme. A so lepi? Ne ravno. So pa zato kakovostni. Je pa res, da je imela ETA in se najbrz ima vec kakovostnih razredov. Kot najbrz tudi Sellita. Jackues Lemans imajo vecinoma japonsko mahaniko morda kak boljsi slabso verzijo ETA.

Podpiram napisano s temle clankom kjer je se malo bolj detajlno napisano o tem monochrome-watches.com/alternatives-to-o...ll-seiko-and-miyota/

Last Edit: od criptus.
  • Stran:
  • 1
  • 2
  • 3
minutka.si minutka.si minutka.si