minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Sem sodijo predstavitve članov foruma, ur, urarskih znamk ...
  • Stran:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: Seiko Prospex

Seiko Prospex pred 6 let 7 mesecev #12192

• igor
  • igor avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 57
Seiko Prospex Kinetic GMT Diver’s 200m Watch Hands-On

Kar nekaj časa je že minilo, odkar sem napovedal prihod nove linije Seiko ur v Slovenijo. In zgodilo se je. Naše prodajne police že krasijo ure, ki slišijo na ime Prospex. Prospex je profesionalna linij ur za šport in prosti čas, opremljena bodisi s kinetik, avtomatik, solarno in celo Spring Drive tehnologijo, katerih cene se začnejo nekje pri dobrih 300,00 eur in se povzpnejo vse tja do dobrih 3.000,00 eur, odvisno od modela in tehnologije, s katero se bohoti. Meni osebno so najbolj padle v oči ure iz linije Sea (obstajata še liniji Sky in Land). Ne vem zakaj, nobenega posebnega razloga, a ko uro pogledaš in jo daš na zapestje veš, da si jo enostavno želiš.

V dogovoru z našim direktorjem sem uro lahko brezplačno nosil in jo testiral, a po enotedenskem druženju vem, da jo ne dam nazaj. Pravzaprav jo je bilo zelo lahko vzljubiti. Občutek na roki, privlačnost in atraktivnost ure, ter več kot samo razumna cena za tako kvaliteto so bili razlog, da sem brez slabe vesti potegnil kartico. Psssssst, žena še ne ve...

Na splošno so Seiko Prospex športne ure med najboljšimi športnimi urami, sploh če želite veliko ure za vaš denar, letošnjo novost, uro Seiko Prospex Kinetic GMT Diver’s 200m Watch Hands-On (reference SUN019, SUN021 in SUN023) pa bo iz naslova razmerja med ceno in kvaliteto ekstremno težko premagati.

Precej zabavno in nič kaj nenavadno za japonske blagovne znamke se mi zdi zelo dolgo uradno ime te ure. Če bi bilo po moje, bi se ime končalo pri besedi Diver, a kdo sem jaz, da bi sodil o tem.

Čeprav je Seiko Prospex Kinetic GMT Diver’s 200m Watch Hands-On nekako tipična Seiko ura, ki je črpala navdih pri svojih slavnih predhodnicah, lahko z vidika dizajna hitro opazimo, da se je v glavah oblikovalcev marsikaj dogajalo. Glede ohišja so se dizajnerji zgledovali po klasiki z imenom Tuna, številčnica pa spominja na modele izpred preteklih štiridesetih let. Kazalec GMT v modri ali beli barvi se več kot očitno spogleduje s kazalcem iz osupljivega Seiko Spring Drive Spacewalk modela izpred petih let, kljub vsem tem dejstvo pa lahko z gotovostjo zatrdim, da ima Seiko Prospex Kinetic GMT Diver’s 200m Watch Hands-On popolnoma svojo osebnost.

Najbolj udaren detajl na uri je njena globoka tridimenzionalna števičnica. Kazalci so robustni in malce nenavadno oblikovani, morda celo nekoliko krajši kot smo navajeni, a berljivost ure kljub temu ni niti malo ovirana. Vsaka od zgoraj naštetih treh modelov te ure ima rahlo drugačno barvno kombinacijo številčnice, a po mojem mnenju so vse po vrsti zanimive in optično zelo privlačne. Ko smo ravno pri številčnici lahko omenimo še kazalec GMT. Na prvo žogo bi se lahko vprašali kaj za vraga GMT kazalec išče na potapljaški uri? Funkcijsko pod vodo verjetno popolnoma nič, roko na srce pa ura s to funkcijo ne izgleda samo atraktivna športna ura, pač pa dobi funkcijo atraktivne potovalne športne ure.

Največji očitek bodo ljudje verjetno pripisali velikosti in višini ure. Premer ohišja 47,5 mm s svojo višino, ki znaša zajetnih 14 mm kraljuje na zapestju, vendar se ura vseeno nosi zelo udobno. Takšna velikost ure s tehnološkega stališča ni potrebna, gre predvsem zato, da je zvesta velikostnemu slogu prej omenjenega modela Tuna in ostalim potapljaškim uram. Na ohišju ure je safirno steklo z antirefleksnim premazom, sama ura pa tesni do 200m. Vrtljivo luneto lahko primemo le na določenih delih, prav tako, kot pri že večkrat omenjenem znamenitem modelu Tuna. Ohišje je na voljo v izvedbi z Black Hard prevleko, ali s klasičnim brušenim jeklom in je po kvaliteti točno to, kar lahko pričakujemo v višjem srednjem razredu Seikovih „potapljačev“. Če pogledamo ohišje s strani lahko opazimo več zanimivih podrobnosti kot so vidni vijaki in izpostavljeni deli notranjega ohišja, kar naredi uro še bolj pompozno, privlačno in ji daje samosvoj karakter. Novi Seiko Prospex GMT Diver namreč uporablja enak sistem dvojnega ohišja ure kot legendarni 1975 model, a je precej bolj eleganten in se kiti z vsemi modernimi materiali. Seiko ponuja to uro s kovinskim ali silikonskim pasom.

Ker sem o Seikovi kinetik tehnologiji že pisal, se pač ne bi ponavljal. Omenim naj samo to, da Seiko Prospex Kinetic GMT Diver’s 200m Watch Hands-On poganja kaliber 5M58, ki ima za kar 6 mesecev rezerve navitja.

Seiko v svojem naboru ponuja ogromno vrhunskih športnih ur, katerih cena ne presega 600 - 700eur, kar je še dodatna motivacija za potencialnega kupca. Čeprav bi nekateri kupci morda imeli zadržke, ker pač to ni v celoti mehanska ura, je vseeno treba poudariti, da je družina ur s kinetik tehnologijo zelo natančna in zanesljiva, tako, da vam ni potrebno skrbeti, da bi ji v najbolj kočljivem trenutku odpovedala, ali pa bi ji zmanjkalo energije.

Za izdelovalce ur je velik izziv narediti uro za adrenalinske športe tako, da kljubuje vsem zahtevam določenega športa. Odkar je Seiko davnega leta 1965 naredil svojo prvo potapljaško uro, s svojimi »športniki« dosega in presega pričakovanja ljudi, ki njihove ure uporabljajo na svojem specifičnem športnem področju. Nove ure iz družine Seiko Prospex v sebi združujejo tradicijo, strokovno znanje in bogate izkušnje.

Leta 1964 se je Seiko kot proizvajalec ur izstrelil na urarski piedestal športnih ur s povsem svojo tehnologijo, ki je takrat postavila nove standarde. Vse od takrat ustvarja nove materiale, nove tehnologije, nove funkcionalnosti in nove prikazne sisteme za potrebe pravih športnih navdušencev širom po svetu. Seiko je bil eden prvih pri razvoju potapljaških ur in njegove pionirske stvaritve še danes veljajo za urarski standard, vključno s »harmonika-valovitim« pasom, širokimi, v puščico oblikovanimi kazalci za dodatno čitljivost in dvojnim ohišjem za dodatno varnost. Podobno je tudi pri letalskih urah, kjer je Seiko izumil trigonometrični drsnik ali v obe smeri vrtljivo luneto z zapletenimi izračuni, ki so pilotu v pomoč pri samem letu. S svojimi novimi potapljaškimi in letalskimi urami je linija ur Prospex najnovejši izraz dolgoletne tradicije.

Adrenalinski športi ne poznajo meja in za uporabo na morju, na kopnem, ali na nebu bo adrenalinski športni navdušenec hitro našel svojo Prospex uro, ki ustreza njegovemu izzivu in bo natančna ter zanesljiva tudi v najbolj neugodnih pogojih.

Seiko Prospex je dobil svoje mesto ob boku Sporture in Velature in ima pomembno noto v svetu športnih ur.

Seiko Prospex Kinetic GMT Diver’s 200m Watch Hands-On tehnične karakteristike:
Model ure: SUN023P1
Ohišje: jekleno, prevlečeno s Black Hard prevleko
Premer ohišja: 47,5 mm
Višina ure: 14 mm
Krona: privita
Gumb za aktivacijo prikaza rezerve navitja: privit
Dno/pokrov ure: privit
Teža ure: 154 gr
Pas za uro: silikonski, s klasično jekleno zaponko
Širina pasu pri vpetju: 24 mm
Steklo: safirno z antirefleksnim premazom
Luneta: jeklena, vrtljiva samo v eno smer
Vodotesnost: 200 m
Mehanizem: kinetik 5M85
Rezerva navitja: 6 mesecev
Zastopnik za Slovenijo: Sten d.o.o. Ljubljana
Zahvale: criptus, gasper

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od igor.

Seiko Prospex pred 6 let 7 mesecev #12194

• criptus
  • criptus avatar
  • Odsoten
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 341
Odličen prispevek.

Hvala Igor!

Seiko Prospex pred 6 let 7 mesecev #12284

• monitor
  • monitor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 0
Kakšna je cena zapestne ure Seiko Prospex v Sloveniji?

Seiko Prospex pred 6 let 6 mesecev #12309

• gasper
  • gasper avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 16
Tale pa res dobr zgleda...
Ob priliki pridem pogledat, seveda ko boš v prodajalni.

Seiko Prospex pred 6 let 6 mesecev #12369

• igor
  • igor avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert

monitor napisal: Kakšna je cena zapestne ure Seiko Prospex v Sloveniji?

Nimajo vsi modeli enakih cen, cena testne ure je bila debelih 600,00 eur

Seiko Prospex pred 6 let 6 mesecev #12412

• monitor
  • monitor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
Zanimiva izvedba ohišja ure. Prijetna za nošenje, pregledna in tehnološko napredna. Neobičajen način nastavitve drugega časovnega pasu.

Seiko Prospex pred 6 let 5 mesecev #12567

• Filip
  • Filip avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 20
Danes sem imel priložnost pomeriti uro iz odličnega Igorjevega prispevka. Meni osebno zelo privlačna ura, vendar jo na potop ne bi nikoli vzel. Iz enega samega razloga: luneto sem težko vrtel v trgovini, pa še nimam od artritisa skrivenčenih prstov. Kako bi jo šele težko zavrtel, ko bi skočil v vodo? S težavo. Na to, kako bi preklinjal, ko bi hotel zavrteti luneto s potapljaškimi rokavicami orokavičeno roko, pa raje ne pomislim. Sem prepričan, da se je ne da! Škoda, da oblikovalci niso pomislili na to, ker bi se verjetno dalo oblikovati uro tako, da bi služila tudi svojemu namenu, če jo imenujejo diver. Zame to ni "diver" ura. Pa brez zamere.

Seiko Prospex pred 6 let 5 mesecev #12568

• igor
  • igor avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert

Filip napisal: Danes sem imel priložnost pomeriti uro iz odličnega Igorjevega prispevka. Meni osebno zelo privlačna ura, vendar jo na potop ne bi nikoli vzel. Iz enega samega razloga: luneto sem težko vrtel v trgovini, pa še nimam od artritisa skrivenčenih prstov. Kako bi jo šele težko zavrtel, ko bi skočil v vodo? S težavo. Na to, kako bi preklinjal, ko bi hotel zavrteti luneto s potapljaškimi rokavicami orokavičeno roko, pa raje ne pomislim. Sem prepričan, da se je ne da! Škoda, da oblikovalci niso pomislili na to, ker bi se verjetno dalo oblikovati uro tako, da bi služila tudi svojemu namenu, če jo imenujejo diver. Zame to ni "diver" ura. Pa brez zamere.

Glede na to, da je luneta pri Prospex-ih res nekoliko "skrita" in glede na to, da vem, da si potapljač, popolnoma verjamem v verodostojnost tvoje izjave. Hvala za mnenje.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Seiko Prospex pred 6 let 5 mesecev #12571

• monitor
  • monitor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
Luneta se prav lepo zavrti v smučarskih rokavicah.

Seiko Prospex pred 6 let 5 mesecev #12572

• Filip
  • Filip avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 20

monitor napisal: Luneta se prav lepo zavrti v smučarskih rokavicah.

Verjamem! Potapljaške rokavice so iz neoprena. Nisem pa še videl nikogar na smučanju z neoprenom.

• Stran:
  • 1
  • 2
  • 3
minutka.si minutka.si minutka.si